Marknadsnatta - 2019-10-26
Klass:
© Detta material är skyddat enligt lagen om upphovsrätt. Eftertryck eller annan kopiering kan endast göras efter medgivande av Resultatservice.
Preliminärt resultat på SS3
Marknadsnatta 2019-10-26
Fotsjö 4300m. Skapad 2019-10-26 17:24:43

Tp Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
1 1 1 36 Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
Ford SMK Nyköping
  0 2.47,8 0.00,0 0.00,0 0.00,0
2 2 1 39 Sebastian Eriksson
Nicklas Edvardsson
Mitsubishi Hagfors MK
  0 2.50,0 0.02,2 0.02,2 0.02,2
3 3 1 35 Stig Andervang
Robin Eriksson
Skoda MK Rimo
  0 2.51,2 0.03,4 0.03,4 0.01,2
4 4 1 43 Mattias Olsson
Krister Gull
Ford Stenungsunds MS
Orust Schakt AB
0 2.56,7 0.08,9 0.08,9 0.05,5
5 5 1 38 Lars Stugemo
Kalle Lexe
Skoda KAK
Sunnyside Experience
0 2.56,9 0.09,1 0.09,1 0.00,2
6 1 2 30 Mats Larsson
Mikael Johansson
Toyota Fagersta MK
  0 2.58,5 0.10,7 0.00,0 0.01,6
7 6 1 40 Micael Jakobsson
Andreas Johnsson
Ford SMK Nyköping
  0 2.58,7 0.10,9 0.10,9 0.00,2
8 2 2 31 Erik Brodin
David Arhusiander
Volvo Sandvikens MK
  0 3.01,5 0.13,7 0.03,0 0.02,8
9 7 1 37 Joakim Längberg
Lotta Strand
Mitsubishi Linköpings MS
  0 3.01,5 0.13,7 0.13,7 0.00,0
10 8 1 47 Örjan Vahlund
Christer Carlsson
Subaru Sigtuna RC
Björkmans Rally Team
  0 3.01,5 0.13,7 0.13,7 0.00,0
11 9 1 46 Lars Olsson
Malin Emanuelsson
Subaru SMK Trollhättan
  0 3.01,9 0.14,1 0.14,1 0.00,4
12 3 2 19 Jari Saarinen
Toni Sundkvist
Volvo MSK Kvarnvingarna
0 3.02,6 0.14,8 0.04,1 0.00,7
13 4 2 25 Stefan Axelsson
Jan Svanström
Volvo Säffle MC
  0 3.03,0 0.15,2 0.04,5 0.00,4
14 5 2 17 Johan Svensson
Terje Plomén
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 3.03,6 0.15,8 0.05,1 0.00,6
15 6 2 33 Fredrik Eriksson
Kristoffer Nordlund
VW Katrineholms MK
STENROCK SÄKERHET AB
  0 3.03,6 0.15,8 0.05,1 0.00,0
16 7 2 20 Björn Larsson
Sebastian Lindholm
Volvo Forshaga MC
  0 3.04,4 0.16,6 0.05,9 0.00,8
17 8 2 29 William Binbach
Robin Hallman
Peugeot Kolsva MS
Sellholm Tuning AB
  0 3.04,4 0.16,6 0.05,9 0.00,0
18 1 3 103 Alexander Andersson
Kristoffer Ringström
Volvo MK Kinda
  0 3.04,5 0.16,7 0.00,0 0.00,1
19 9 2 15 Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Saab Norrköpings MK
Ramudden.se
  0 3.05,0 0.17,2 0.06,5 0.00,5
20 2 3 104 Erik Stenberg
Karl-Johan Borhammar
Volvo Kullings MS
  0 3.05,4 0.17,6 0.00,9 0.00,4
21 3 3 105 Victor Bergsander
Christoffer Lund
Volvo Kullings MS
  0 3.05,6 0.17,8 0.01,1 0.00,2
22 10 1 42 Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Mitsubishi Norrköpings MK
  0 3.05,7 0.17,9 0.17,9 0.00,1
23 10 2 27 Robert Eriksson
Jens Thapper
Renault Eskilstuna MK
Team Hertz
  0 3.06,5 0.18,7 0.08,0 0.00,8
24 4 3 107 Jon Johansson
Anette Johansson
Volvo Idkerbergets MK
  0 3.06,5 0.18,7 0.02,0 0.00,0
25 11 1 44 Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Mazda Finspång MS
  0 3.07,8 0.20,0 0.20,0 0.01,3
26 1 9 50 Stefan Ryberg
Christian Ohlsson
Volvo Forshaga MC
  0 3.08,0 0.20,2 0.00,0 0.00,2
27 11 2 28 Lars Engström
Gunnar Flodén
Volvo Kullings MS
Jerrys Motorsport
  0 3.09,0 0.21,2 0.10,5 0.01,0
28 5 3 112 Emil Johansson
Andreas Andersson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 3.09,2 0.21,4 0.04,7 0.00,2
29 2 9 56 Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Volvo Vimmerby MS
  0 3.09,2 0.21,4 0.01,2 0.00,0
30 3 9 49 Kjell Fransson
Daniel Mörn Edorsson
Renault Vimmerby MS
  0 3.09,5 0.21,7 0.01,5 0.00,3
31 6 3 208 Victor Liljesson
Patrik Wiström
Ford Linköpings MS
Appelskogs Bil AB
  0 3.09,6 0.21,8 0.05,1 0.00,1
32 4 9 54 Arne Bäckström
Björn Wessel
Volvo Haninge MK
Arne Bäckström Historic Motorsport
  0 3.09,7 0.21,9 0.01,7 0.00,1
33 1 5 74 Linus Harling
Johan Grönvall
Nissan MK Team Westom
  0 3.09,7 0.21,9 0.00,0 0.00,0
34 5 9 52 Peter Johansson
Hasse Pettersson
Volvo SMK Nyköping
JP Racing
  0 3.10,1 0.22,3 0.02,1 0.00,4
35 6 9 51 Mats Lindwall
Jon Magnusson
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 3.10,2 0.22,4 0.02,2 0.00,1
36 12 2 16 Mats Bäck
Madelene Buskas
Opel SMK Hedemora
  0 3.10,4 0.22,6 0.11,9 0.00,2
37 7 3 108 Claes Åström
Lina Bergstedt
Volvo Rasbo MK
  0 3.10,5 0.22,7 0.06,0 0.00,1
38 2 5 79 Lukas Kindgren
Alexander Björnsson
Volvo Åtvidabergs MK
Klädhuset I Falerum
  0 3.10,8 0.23,0 0.01,1 0.00,3
39 13 2 26 Anton Hager Bernats
Fredrik Wesslén
Toyota Örsundsbro MK
  0 3.11,1 0.23,3 0.12,6 0.00,3
40 3 5 72 Gustav Johansson
Andreas Persson
Volvo Fryksdalens MK
0 3.11,1 0.23,3 0.01,4 0.00,0
41 14 2 12 Stefan Kemle
Mikael Carnklev
Volvo Norrköpings MK
  0 3.11,7 0.23,9 0.13,2 0.00,6
42 15 2 13 Kent Nordquist
Olof Björk
Volvo Vansbro MK
  0 3.12,5 0.24,7 0.14,0 0.00,8
43 12 1 41 Johnny Ericsson
Jonna Eson Brådhe
Mitusbishi Mälaröarnas MK
  0 3.13,1 0.25,3 0.25,3 0.00,6
44 7 9 53 Björn Ask
Håkan Hult
Volvo SMK Nyköping
  0 3.13,2 0.25,4 0.05,2 0.00,1
45 4 5 82 Niklas Ledin
Petra Nordquist
Saab MK Kopparberg
STENROCK SÄKERHET AB
  0 3.13,2 0.25,4 0.03,5 0.00,0
46 8 9 61 Sören Carlsson
Pontus Carlsson
Opel Team Skogsåkarna
  0 3.13,2 0.25,4 0.05,2 0.00,0
47 5 5 89 Jonas Helgesson
Marcus Jansson
Volvo Älvbygdens MK
  0 3.13,4 0.25,6 0.03,7 0.00,2
48 1 4 146 Claes Söderqvist
Fredrik Palm
Volvo Skara MK
  0 3.13,6 0.25,8 0.00,0 0.00,2
49 8 3 106 Daniel Johansson
Jan Adolfsson
Volvo Munkfors MC
opus bilprovning
  0 3.13,7 0.25,9 0.09,2 0.00,1
50 2 4 147 Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Skoda Haninge MK
LG Bil & Motor AB
  0 3.13,9 0.26,1 0.00,3 0.00,2
51 9 3 117 Thomas Bönnemark
Kent Johansson
Volvo SMK Nyköping
  0 3.14,0 0.26,2 0.09,5 0.00,1
52 10 3 116 Kenneth Ringström
Håkan Berger
Toyota Fjugesta MS
Nerike Kugg & Mekan Motorsport
  0 3.15,0 0.27,2 0.10,5 0.01,0
53 16 2 18 Ingvar Nilsson
Reine Bergström
Volvo Hällefors MK
  0 3.15,1 0.27,3 0.16,6 0.00,1
54 1 10 5 Sixten Westman
Per Westman
VW Almunge MK
  0 3.15,3 0.27,5 0.00,0 0.00,2
55 17 2 11 Robert Forsberg
Lars-Erik Kronberg
Volvo Grangärde RRC
  0 3.15,3 0.27,5 0.16,8 0.00,0
56 6 5 78 Dennis Askling
Alan Kalsson
Volvo Hallsbergs MK
  0 3.15,4 0.27,6 0.05,7 0.00,1
57 11 3 111 Andreas Ekström
Sanna Ekström
Volvo V:a Östergötlands MK
Team Slägghammar�n
  0 3.15,4 0.27,6 0.10,9 0.00,0
58 7 5 73 Tobias Isaksson
Linus Isaksson
Volvo Laxå MK
Ems Finnerödja AB
  0 3.15,5 0.27,7 0.05,8 0.00,1
59 1 6 131 Tim Lagerstam
Alexander Eskilsson
Volvo Kullings MS
  0 3.15,6 0.27,8 0.00,0 0.00,1
60 18 2 10 Urban Borg
Marika Andersson
Volvo Vetlanda RRC
  0 3.15,6 0.27,8 0.17,1 0.00,0
61 8 5 77 Mathias Savela
Mikael Savela
Volvo Stockholms BK
  0 3.15,7 0.27,9 0.06,0 0.00,1
62 9 5 75 Dennis Persson
Fredrik Rudmalm
Volvo Laxå MK
  0 3.16,2 0.28,4 0.06,5 0.00,5
63 10 5 76 Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 3.16,4 0.28,6 0.06,7 0.00,2
64 9 9 57 Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 3.16,9 0.29,1 0.08,9 0.00,5
65 11 5 81 Emil Johansson
Pontus Johansson
Volvo Falköpings MK
  0 3.17,5 0.29,7 0.07,8 0.00,6
66 10 9 62 Thomas Thelin
Magnus Thelin
Fiat BMK Uddevalla
  0 3.17,7 0.29,9 0.09,7 0.00,2
67 12 3 109 Jocke Björnsson
Anton Persson
VW Kolsva MS
  0 3.17,9 0.30,1 0.13,4 0.00,2
68 3 4 145 Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Volvo Storfors MK
Ec Svenska
0 3.18,1 0.30,3 0.04,5 0.00,2
69 2 10 2 Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Volvo Gullabo RC
Larssons Plåtslageri
  0 3.19,1 0.31,3 0.03,8 0.01,0
70 12 5 88 Hans Johansson
Magnus Lindwall
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 3.19,9 0.32,1 0.10,2 0.00,8
71 13 1 48 Alexander Engwall
Anders Engwall
Skoda Vetlanda RRC
  0 3.20,0 0.32,2 0.32,2 0.00,1
72 13 5 80 Robin Wallón
Rickard Strindlund
Volvo Kolsva MS
  0 3.20,0 0.32,2 0.10,3 0.00,0
73 14 5 84 Pontus Johansson
Mikael Johansson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 3.20,5 0.32,7 0.10,8 0.00,5
74 1 7 91 Jimmy Alfredsson
Johanna Hellkvist
VW SMK Örebro
  0 3.20,6 0.32,8 0.00,0 0.00,1
75 13 3 118 Andreas Elfver
Sofie Elfver
Volvo Gränna MK
  0 3.20,7 0.32,9 0.16,2 0.00,1
76 2 7 92 Alexander Broberg
Rickard Broberg
Volvo SMK Nyköping
STENROCK SÄKERHET AB
  0 3.20,8 0.33,0 0.00,2 0.00,1
77 14 3 114 Kent Johansson
Andreas Karlsson
Volvo Falköpings MK
  0 3.21,0 0.33,2 0.16,5 0.00,2
78 11 9 204 Leif Nordh
Ronnie Berglund
Volvo Haninge MK
  0 3.21,2 0.33,4 0.13,2 0.00,2
79 15 3 205 Adam Carlsson
Christian Rosen
Volvo SMK Nyköping
HOT ROD HILL RACING
  0 3.21,3 0.33,5 0.16,8 0.00,1
80 16 3 110 Pher Göransson
Patrik Johansson
Volvo Boxholms MK
  0 3.22,4 0.34,6 0.17,9 0.01,1
81 3 7 93 Fredrik Wistedt
Johannes Eliasson
Volvo Skutskärs MS
  0 3.22,7 0.34,9 0.02,1 0.00,3
82 19 2 14 Mats Norss
Lasse Petersson
Opel Höglandets Motorsällskap
  0 3.22,7 0.34,9 0.24,2 0.00,0
83 12 9 58 Björn Bäckström
Robin Bäckström
Opel Botkyrka MK
BÄCKSTRÖM RALLY TEAM
  0 3.23,0 0.35,2 0.15,0 0.00,3
84 4 7 94 Jonas Lindfors
Pierre Carlsson
VW Eskilstuna MK
Memo Industriplast AB
  0 3.23,2 0.35,4 0.02,6 0.00,2
85 15 5 86 Johan Gustavson
Robin Nyström
Volvo Grangärde RRC
  0 3.23,3 0.35,5 0.13,6 0.00,1
86 5 7 96 Mikael Johansson
Isa Kolmbäck
VW Åtvidabergs MK
  0 3.23,7 0.35,9 0.03,1 0.00,4
87 6 7 98 Lars Rosén
Andreas Rosén
VW SMK Vingåker
  0 3.23,8 0.36,0 0.03,2 0.00,1
88 3 10 1 Melvin Bengtsson
Joakim Bengtsson
Peugeot Kullings MS
  0 3.24,1 0.36,3 0.08,8 0.00,3
89 4 10 4 Oscar Östlund
Anders Östlund
Volvo Hällefors MK
Kjellbergs AB
  0 3.24,2 0.36,4 0.08,9 0.00,1
90 17 3 120 Håkan Johansson
Magnus Johansson
Peugeot Björkviks MC
  0 3.24,4 0.36,6 0.19,9 0.00,2
91 13 9 64 Håkan Lidebjer
Tommy Andersson
BMW V:a Östergötlands MK
  0 3.24,8 0.37,0 0.16,8 0.00,4
92 14 9 60 Ruben Börjesson
Rickard Börjesson
Opel SMK Nyköping
  0 3.25,0 0.37,2 0.17,0 0.00,2
93 15 9 66 Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
Volvo MK Kinda
Hycklinge Bensin & Service AB
  0 3.25,0 0.37,2 0.17,0 0.00,0
94 16 5 90 Fredrik Levstad
Peter Måhagen
Volvo Linköpings MS
  0 3.25,1 0.37,3 0.15,4 0.00,1
95 4 4 152 Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Opel Norrköpings MK
0 3.25,4 0.37,6 0.11,8 0.00,3
96 16 9 203 Morgan Björn
Viktoria Johansson
Saab Munkfors MC
  0 3.26,7 0.38,9 0.18,7 0.01,3
97 18 3 113 Joakim Larsson
Fredric Nilsson
VW NMK
  0 3.27,0 0.39,2 0.22,5 0.00,3
98 5 4 148 Mikael Rosnell Gustavsson
Fredrik Gustavsson
BMW Stockholms Sportvagns Klu
  0 3.28,4 0.40,6 0.14,8 0.01,4
99 7 7 95 Tobias Söderholm
Pär Björk
VW SMK Uppsala
  0 3.28,9 0.41,1 0.08,3 0.00,5
100 17 9 69 Stefan Bernhardson
Tony Karlsson
Ford Taxinge MK
  0 3.29,2 0.41,4 0.21,2 0.00,3
101 19 45 Kristoffer Gustavsson
Caroline Kromnér
Mitsubishi Katrineholms MK
Ramudden.se
0 3.29,7 0.41,9 0.25,2 0.00,5
102 5 10 3 Daniel Suvala
Björn Andersson
Volvo SMK Nyköping
  0 3.29,7 0.41,9 0.14,4 0.00,0
103 6 4 149 Alexander Grehn
Lucas Karlsson
Peugeot Östgöta BSF
JP Racing
  0 3.29,9 0.42,1 0.16,3 0.00,2
104 18 9 63 Lars-Göran Olsson
Tom Andersson
Volvo V:ä Östergötlands MK
  0 3.30,4 0.42,6 0.22,4 0.00,5
105 17 5 83 John Stigh
Johan Johansson
Volvo V:a Östergötlands MK
0 3.30,7 0.42,9 0.21,0 0.00,3
106 2 6 132 Daniel Lindau
Patric Sundström
Volvo Göteborgs MF
  0 3.31,1 0.43,3 0.15,5 0.00,4
107 19 9 70 Christer Asklöf
Thomas Tholander
Saab Åtvidabergs MK
  0 3.31,7 0.43,9 0.23,7 0.00,6
108 20 3 122 Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Volvo Finspångs MS
  0 3.32,0 0.44,2 0.27,5 0.00,3
109 1 8 126 Oskar Andersson
Caroline Palm
BMW Flens MS
Team Palm
  0 3.32,5 0.44,7 0.00,0 0.00,5
110 3 6 133 Hampus Lindqvist
Caroline Lindqvist
Volvo SMK Nyköping
  0 3.32,6 0.44,8 0.17,0 0.00,1
111 2 8 123 Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Golf Eskilstuna MK
  0 3.32,8 0.45,0 0.00,3 0.00,2
112 8 7 99 Christian Kleen
Sara Ohlsson
Volvo Östergyllen RC
0 3.33,0 0.45,2 0.12,4 0.00,2
113 20 9 68 Gunnar Asplund
Olle Asplund
Volvo Waxholms MK
  0 3.33,8 0.46,0 0.25,8 0.00,8
114 20 2 9 Jimmy Eriksson
Henrik Lundgren
Volvo Tjust MK
0 3.34,2 0.46,4 0.35,7 0.00,4
115 4 6 207 Jonathan Pettersson
Thomas Pettersson
Volvo Rasbo MK
  0 3.35,4 0.47,6 0.19,8 0.01,2
116 5 6 138 Pontus Westling
Ulf Westling
Volvo Borlänge MK
  0 3.35,6 0.47,8 0.20,0 0.00,2
117 9 7 97 Jan Hellenberg
Max Hellenberg
BMW Bromma MS
  0 3.36,6 0.48,8 0.16,0 0.01,0
118 18 5 87 Sven Karlsson
Henrik Pedersen
Volvo Katrineholms MK
  0 3.36,8 0.49,0 0.27,1 0.00,2
119 6 6 140 Ted Malm
Katharina Malm
Volvo Arlövs MC
Lundells Motorsport
  0 3.37,4 0.49,6 0.21,8 0.00,6
120 21 9 59 Tomas Ebegård
Staffan Adengård
Porsche KAK
Arne Bäckström Historic Motorsport
  0 3.38,0 0.50,2 0.30,0 0.00,6
121 7 4 150 Patrik Holmberg
Filip Holmberg
Opel Åtvidabergs MK
0 3.39,0 0.51,2 0.25,4 0.01,0
122 3 8 129 Dan Brewitz
Daniel Holst
Volvo Tibro MK
  0 3.39,1 0.51,3 0.06,6 0.00,1
123 21 3 115 Danne Amberin
Dennis Amberin
Volvo Linköpings MS
  0 3.40,1 0.52,3 0.35,6 0.01,0
124 4 8 130 Jakob Sandberg
Wilma Daag-Gustafsson
VW Norrahammars MK
  0 3.40,3 0.52,5 0.07,8 0.00,2
125 7 6 141 Tony Krusell
Monica Krusell
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 3.43,2 0.55,4 0.27,6 0.02,9
126 8 6 142 Adam Martinsson
Stefan Martinsson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 3.43,3 0.55,5 0.27,7 0.00,1
127 9 6 134 Carl-Magnus Zetterlund
Rebecca Andersson
Volvo Hallsbergs MK
  0 3.43,9 0.56,1 0.28,3 0.00,6
128 10 7 100 Bo Karlsson
Thomas Jörtell
VW MSK Kvarnvingarna
  0 3.44,4 0.56,6 0.23,8 0.00,5
129 10 6 139 Andreas Petersson
Patrik Espenrud
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 3.44,4 0.56,6 0.28,8 0.00,0
130 11 6 144 Victor Gustafsson
Oscar Gustafsson
Suzuki SMK Motala Bil
  0 3.45,8 0.58,0 0.30,2 0.01,4
131 5 8 125 Peter Lanner
Robert Mellegård
VW Vara MK
  0 3.46,1 0.58,3 0.13,6 0.00,3
132 8 4 151 Fredrik Peterson
Albin Nordh
Skoda V:a Östergötlands MK
  0 3.46,2 0.58,4 0.32,6 0.00,1
133 6 8 127 Urban Andersson
Andreas Norström
Opel Östergyllen RC
  0 3.49,5 1.01,7 0.17,0 0.03,3
134 7 8 124 Per-Åke Johnsson
Malin Larsson
Volvo MK Trophy
TEAM LARSSON MOTORSPORT
  0 3.58,2 1.10,4 0.25,7 0.08,7
135 6 10 6 Moa Martini
Magnus Lundin
Opel Nässjö MK
  0 4.31,2 1.43,4 1.15,9 0.33,0
136 21 2 23 Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Volvo Kullings MS
vool AB
  0 5.20,0 2.32,2 2.21,5 0.48,8

Resultatservice