Marknadsnatta - 2019-10-26
© Detta material ärskyddat enligt lagen om upphovsrätt. Eftertryck eller annan kopiering kan endast göras efter medgivande av Resultatservice.
Preliminärt resultat efter SS1
Marknadsnatta 2019-10-26
Hultekil 5970m. Skapad 2019-10-26 17:24:29

 
1 - A/B/C 4 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 1 35 Stig Andervang
Robin Eriksson
Skoda MK Rimo
  0 0 3.35,5 0.00,0 0.00,0
 
3.35,5
2 1 36 Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
Ford SMK Nyköping
  0 0 3.36,2 0.00,7 0.00,7
 
3.36,2
3 1 39 Sebastian Eriksson
Nicklas Edvardsson
Mitsubishi Hagfors MK
  0 0 3.38,2 0.02,7 0.02,0
 
3.38,2
4 1 43 Mattias Olsson
Krister Gull
Ford Stenungsunds MS
Orust Schakt AB
0 0 3.43,0 0.07,5 0.04,8
 
3.43,0
5 1 38 Lars Stugemo
Kalle Lexe
Skoda KAK
Sunnyside Experience
0 0 3.46,3 0.10,8 0.03,3
 
3.46,3
6 1 37 Joakim Längberg
Lotta Strand
Mitsubishi Linköpings MS
  0 0 3.48,7 0.13,2 0.02,4
 
3.48,7
7 1 47 Örjan Vahlund
Christer Carlsson
Subaru Sigtuna RC
Björkmans Rally Team
  0 0 3.54,1 0.18,6 0.05,4
 
3.54,1
8 1 46 Lars Olsson
Malin Emanuelsson
Subaru SMK Trollhättan
  0 0 3.54,5 0.19,0 0.00,4
 
3.54,5
9 1 42 Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Mitsubishi Norrköpings MK
  0 0 3.55,2 0.19,7 0.00,7
 
3.55,2
10 1 44 Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Mazda Finspång MS
  0 0 4.00,3 0.24,8 0.05,1
 
4.00,3
11 1 40 Micael Jakobsson
Andreas Johnsson
Ford SMK Nyköping
  0 0 4.01,8 0.26,3 0.01,5
 
4.01,8
12 1 41 Johnny Ericsson
Jonna Eson Brådhe
Mitusbishi Mälaröarnas MK
  0 0 4.05,8 0.30,3 0.04,0
 
4.05,8
13 1 48 Alexander Engwall
Anders Engwall
Skoda Vetlanda RRC
  0 0 4.17,3 0.41,8 0.11,5
 
4.17,3
 
2 - A 2 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 2 32 Emil Karlsson
Jessica Larsson
Volvo Hällefors MK
Kjellbergs AB
0 0 3.45,3 0.00,0 0.00,0
 
3.45,3
2 2 33 Fredrik Eriksson
Kristoffer Nordlund
VW Katrineholms MK
STENROCK SÄKERHET AB
  0 0 3.45,4 0.00,1 0.00,1
 
3.45,4
3 2 31 Erik Brodin
David Arhusiander
Volvo Sandvikens MK
  0 0 3.45,4 0.00,1 0.00,0
 
3.45,4
4 2 17 Johan Svensson
Terje Plomén
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 3.47,1 0.01,8 0.01,7
 
3.47,1
5 2 24 Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Toyota Gotlands MF
Märsta Förenade
0 0 3.52,8 0.07,5 0.05,7
 
3.52,8
6 2 20 Björn Larsson
Sebastian Lindholm
Volvo Forshaga MC
  0 0 3.52,9 0.07,6 0.00,1
 
3.52,9
7 2 15 Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Saab Norrköpings MK
Ramudden.se
  0 0 3.53,1 0.07,8 0.00,2
 
3.53,1
8 2 30 Mats Larsson
Mikael Johansson
Toyota Fagersta MK
  0 0 3.53,1 0.07,8 0.00,0
 
3.53,1
9 2 34 Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
Toyota SMK Nyköping
Södertörnsvakuum.se
0 0 3.54,6 0.09,3 0.01,5
 
3.54,6
10 2 16 Mats Bäck
Madelene Buskas
Opel SMK Hedemora
  0 0 3.55,1 0.09,8 0.00,5
 
3.55,1
11 2 28 Lars Engström
Gunnar Flodén
Volvo Kullings MS
Jerrys Motorsport
  0 0 3.56,9 0.11,6 0.01,8
 
3.56,9
12 2 25 Stefan Axelsson
Jan Svanström
Volvo Säffle MC
  0 0 3.57,6 0.12,3 0.00,7
 
3.57,6
13 2 27 Robert Eriksson
Jens Thapper
Renault Eskilstuna MK
Team Hertz
  0 0 3.57,9 0.12,6 0.00,3
 
3.57,9
14 2 19 Jari Saarinen
Toni Sundkvist
Volvo MSK Kvarnvingarna
0 0 4.02,7 0.17,4 0.04,8
 
4.02,7
15 2 9 Jimmy Eriksson
Henrik Lundgren
Volvo Tjust MK
0 0 4.03,2 0.17,9 0.00,5
 
4.03,2
16 2 11 Robert Forsberg
Lars-Erik Kronberg
Volvo Grangärde RRC
  0 0 4.03,7 0.18,4 0.00,5
 
4.03,7
17 2 10 Urban Borg
Marika Andersson
Volvo Vetlanda RRC
  0 0 4.03,7 0.18,4 0.00,0
 
4.03,7
18 2 23 Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Volvo Kullings MS
vool AB
  0 0 4.05,7 0.20,4 0.02,0
 
4.05,7
19 2 12 Stefan Kemle
Mikael Carnklev
Volvo Norrköpings MK
  0 0 4.06,0 0.20,7 0.00,3
 
4.06,0
20 2 26 Anton Hager Bernats
Fredrik Wesslén
Toyota Örsundsbro MK
  0 0 4.06,9 0.21,6 0.00,9
 
4.06,9
21 2 13 Kent Nordquist
Olof Björk
Volvo Vansbro MK
  0 0 4.07,0 0.21,7 0.00,1
 
4.07,0
22 2 18 Ingvar Nilsson
Reine Bergström
Volvo Hällefors MK
  0 0 4.09,6 0.24,3 0.02,6
 
4.09,6
23 2 14 Mats Norss
Lasse Petersson
Opel Höglandets Motorsällskap
  0 0 4.29,8 0.44,5 0.20,2
 
4.29,8
24 2 29 William Binbach
Robin Hallman
Peugeot Kolsva MS
Sellholm Tuning AB
  0 0 5.54,9 2.09,6 1.25,1
 
5.54,9
 
3 - B 2 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 3 103 Alexander Andersson
Kristoffer Ringström
Volvo MK Kinda
  0 0 3.49,7 0.00,0 0.00,0
 
3.49,7
2 3 102 Linus Månsson
Carl Eriksson
VW Östgöta Bilsportförening
0 0 3.50,0 0.00,3 0.00,3
 
3.50,0
3 3 105 Victor Bergsander
Christoffer Lund
Volvo Kullings MS
  0 0 3.53,5 0.03,8 0.03,5
 
3.53,5
4 3 111 Andreas Ekström
Sanna Ekström
Volvo V:a Östergötlands MK
Team Slägghammar�n
  0 0 3.57,2 0.07,5 0.03,7
 
3.57,2
5 3 112 Emil Johansson
Andreas Andersson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 3.58,2 0.08,5 0.01,0
 
3.58,2
6 3 104 Erik Stenberg
Karl-Johan Borhammar
Volvo Kullings MS
  0 0 3.58,3 0.08,6 0.00,1
 
3.58,3
7 3 208 Victor Liljesson
Patrik Wiström
Ford Linköpings MS
Appelskogs Bil AB
  0 0 4.01,6 0.11,9 0.03,3
 
4.01,6
8 3 118 Andreas Elfver
Sofie Elfver
Volvo Gränna MK
  0 0 4.02,4 0.12,7 0.00,8
 
4.02,4
9 3 119 Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Volvo Skillingaryd MK
0 0 4.02,5 0.12,8 0.00,1
 
4.02,5
10 3 107 Jon Johansson
Anette Johansson
Volvo Idkerbergets MK
  0 0 4.04,4 0.14,7 0.01,9
 
4.04,4
11 3 106 Daniel Johansson
Jan Adolfsson
Volvo Munkfors MC
opus bilprovning
  0 0 4.04,7 0.15,0 0.00,3
 
4.04,7
12 3 117 Thomas Bönnemark
Kent Johansson
Volvo SMK Nyköping
  0 0 4.06,5 0.16,8 0.01,8
 
4.06,5
13 3 109 Jocke Björnsson
Anton Persson
VW Kolsva MS
  0 0 4.07,2 0.17,5 0.00,7
 
4.07,2
14 3 108 Claes Åström
Lina Bergstedt
Volvo Rasbo MK
  0 0 4.08,9 0.19,2 0.01,7
 
4.08,9
15 3 116 Kenneth Ringström
Håkan Berger
Toyota Fjugesta MS
Nerike Kugg & Mekan Motorsport
  0 0 4.09,3 0.19,6 0.00,4
 
4.09,3
16 3 205 Adam Carlsson
Christian Rosen
Volvo SMK Nyköping
HOT ROD HILL RACING
  0 0 4.09,3 0.19,6 0.00,0
 
4.09,3
17 3 110 Pher Göransson
Patrik Johansson
Volvo Boxholms MK
  0 0 4.12,0 0.22,3 0.02,7
 
4.12,0
18 3 121 Stefan Andersson
Roger Clefberg
Peugeot Västerås MS
0 0 4.22,1 0.32,4 0.10,1
 
4.22,1
19 3 120 Håkan Johansson
Magnus Johansson
Peugeot Björkviks MC
  0 0 4.22,8 0.33,1 0.00,7
 
4.22,8
20 3 114 Kent Johansson
Andreas Karlsson
Volvo Falköpings MK
  0 0 4.24,4 0.34,7 0.01,6
 
4.24,4
21 3 113 Joakim Larsson
Fredric Nilsson
VW NMK
  0 0 4.25,2 0.35,5 0.00,8
 
4.25,2
22 45 Kristoffer Gustavsson
Caroline Kromnér
Mitsubishi Katrineholms MK
Ramudden.se
0 0 4.28,5 0.38,8 0.03,3
 
4.28,5
23 3 122 Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Volvo Finspångs MS
  0 0 4.31,2 0.41,5 0.02,7
 
4.31,2
24 3 115 Danne Amberin
Dennis Amberin
Volvo Linköpings MS
  0 0 4.36,8 0.47,1 0.05,6
 
4.36,8
 
4 - C 2 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 4 147 Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Skoda Haninge MK
LG Bil & Motor AB
  0 0 3.59,4 0.00,0 0.00,0
 
3.59,4
2 4 146 Claes Söderqvist
Fredrik Palm
Volvo Skara MK
  0 0 4.02,0 0.02,6 0.02,6
 
4.02,0
3 4 149 Alexander Grehn
Lucas Karlsson
Peugeot Östgöta BSF
JP Racing
  0 0 4.13,2 0.13,8 0.11,2
 
4.13,2
4 4 145 Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Volvo Storfors MK
Ec Svenska
0 0 4.14,1 0.14,7 0.00,9
 
4.14,1
5 4 150 Patrik Holmberg
Filip Holmberg
Opel Åtvidabergs MK
0 0 4.21,2 0.21,8 0.07,1
 
4.21,2
6 4 151 Fredrik Peterson
Albin Nordh
Skoda V:a Östergötlands MK
  0 0 4.29,8 0.30,4 0.08,6
 
4.29,8
7 4 148 Mikael Rosnell Gustavsson
Fredrik Gustavsson
BMW Stockholms Sportvagns Klu
  0 0 4.31,3 0.31,9 0.01,5
 
4.31,3
8 4 152 Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Opel Norrköpings MK
0 0 4.32,0 0.32,6 0.00,7
 
4.32,0
 
5 - A/B GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400 + R1B
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 5 71 Andreas Hultström
Tom Törngren
Volvo SMK Nyköping
OpusBilprovning.se
0 0 3.57,9 0.00,0 0.00,0
 
3.57,9
2 5 79 Lukas Kindgren
Alexander Björnsson
Volvo Åtvidabergs MK
Klädhuset I Falerum
  0 0 3.58,1 0.00,2 0.00,2
 
3.58,1
3 5 72 Gustav Johansson
Andreas Persson
Volvo Fryksdalens MK
0 0 3.58,1 0.00,2 0.00,0
 
3.58,1
4 5 74 Linus Harling
Johan Grönvall
Nissan MK Team Westom
  0 0 4.01,3 0.03,4 0.03,2
 
4.01,3
5 5 73 Tobias Isaksson
Linus Isaksson
Volvo Laxå MK
Ems Finnerödja AB
  0 0 4.01,9 0.04,0 0.00,6
 
4.01,9
6 5 75 Dennis Persson
Fredrik Rudmalm
Volvo Laxå MK
  0 0 4.02,2 0.04,3 0.00,3
 
4.02,2
7 5 82 Niklas Ledin
Petra Nordquist
Saab MK Kopparberg
STENROCK SÄKERHET AB
  0 0 4.02,6 0.04,7 0.00,4
 
4.02,6
8 5 76 Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 4.03,2 0.05,3 0.00,6
 
4.03,2
9 5 78 Dennis Askling
Alan Kalsson
Volvo Hallsbergs MK
  0 0 4.05,6 0.07,7 0.02,4
 
4.05,6
10 5 89 Jonas Helgesson
Marcus Jansson
Volvo Älvbygdens MK
  0 0 4.08,5 0.10,6 0.02,9
 
4.08,5
11 5 81 Emil Johansson
Pontus Johansson
Volvo Falköpings MK
  0 0 4.09,3 0.11,4 0.00,8
 
4.09,3
12 5 88 Hans Johansson
Magnus Lindwall
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 4.10,7 0.12,8 0.01,4
 
4.10,7
13 5 90 Fredrik Levstad
Peter Måhagen
Volvo Linköpings MS
  0 0 4.11,0 0.13,1 0.00,3
 
4.11,0
14 5 80 Robin Wallón
Rickard Strindlund
Volvo Kolsva MS
  0 0 4.11,6 0.13,7 0.00,6
 
4.11,6
15 5 77 Mathias Savela
Mikael Savela
Volvo Stockholms BK
  0 0 4.12,0 0.14,1 0.00,4
 
4.12,0
16 5 83 John Stigh
Johan Johansson
Volvo V:a Östergötlands MK
0 0 4.12,5 0.14,6 0.00,5
 
4.12,5
17 5 86 Johan Gustavson
Robin Nyström
Volvo Grangärde RRC
  0 0 4.16,0 0.18,1 0.03,5
 
4.16,0
18 5 84 Pontus Johansson
Mikael Johansson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 4.16,9 0.19,0 0.00,9
 
4.16,9
19 5 87 Sven Karlsson
Henrik Pedersen
Volvo Katrineholms MK
  0 0 4.38,2 0.40,3 0.21,3
 
4.38,2
 
6 - C GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400+ R1B
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 6 131 Tim Lagerstam
Alexander Eskilsson
Volvo Kullings MS
  0 0 4.09,7 0.00,0 0.00,0
 
4.09,7
2 6 135 Beatrice Svensson
Anna Sörman
Volvo Nora MK
0 0 4.18,9 0.09,2 0.09,2
 
4.18,9
3 6 132 Daniel Lindau
Patric Sundström
Volvo Göteborgs MF
  0 0 4.20,9 0.11,2 0.02,0
 
4.20,9
4 6 141 Tony Krusell
Monica Krusell
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 4.24,4 0.14,7 0.03,5
 
4.24,4
5 6 138 Pontus Westling
Ulf Westling
Volvo Borlänge MK
  0 0 4.27,7 0.18,0 0.03,3
 
4.27,7
6 6 207 Jonathan Pettersson
Thomas Pettersson
Volvo Rasbo MK
  0 0 4.28,1 0.18,4 0.00,4
 
4.28,1
7 6 133 Hampus Lindqvist
Caroline Lindqvist
Volvo SMK Nyköping
  0 0 4.31,0 0.21,3 0.02,9
 
4.31,0
8 6 143 Johannes Josefsson
Kjell Gustavsson
Volvo Skillingaryds MK
0 0 4.31,8 0.22,1 0.00,8
 
4.31,8
9 6 134 Carl-Magnus Zetterlund
Rebecca Andersson
Volvo Hallsbergs MK
  0 0 4.34,6 0.24,9 0.02,8
 
4.34,6
10 6 140 Ted Malm
Katharina Malm
Volvo Arlövs MC
Lundells Motorsport
  0 0 4.37,0 0.27,3 0.02,4
 
4.37,0
11 6 139 Andreas Petersson
Patrik Espenrud
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 4.39,7 0.30,0 0.02,7
 
4.39,7
12 6 144 Victor Gustafsson
Oscar Gustafsson
Suzuki SMK Motala Bil
  0 0 4.48,4 0.38,7 0.08,7
 
4.48,4
13 6 142 Adam Martinsson
Stefan Martinsson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 4.53,8 0.44,1 0.05,4
 
4.53,8
14 6 202 Jonna Olsson
Linda Sjölin
Volvo SMK Vingåker
Maxsport Sweden
0 0 5.00,5 0.50,8 0.06,7
 
5.00,5
15 6 137 Oliver Grunnegård Anderss
Kjell Olofsson
Volvo Kullings MS
0 0 7.31,7 3.22,0 2.31,2
 
7.31,7
 
7 - 7 A/B/ Gr E+ R1A
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 7 98 Lars Rosén
Andreas Rosén
VW SMK Vingåker
  0 0 4.14,2 0.00,0 0.00,0
 
4.14,2
2 7 96 Mikael Johansson
Isa Kolmbäck
VW Åtvidabergs MK
  0 0 4.14,4 0.00,2 0.00,2
 
4.14,4
3 7 93 Fredrik Wistedt
Johannes Eliasson
Volvo Skutskärs MS
  0 0 4.18,4 0.04,2 0.04,0
 
4.18,4
4 7 91 Jimmy Alfredsson
Johanna Hellkvist
VW SMK Örebro
  0 0 4.21,0 0.06,8 0.02,6
 
4.21,0
5 7 94 Jonas Lindfors
Pierre Carlsson
VW Eskilstuna MK
Memo Industriplast AB
  0 0 4.23,4 0.09,2 0.02,4
 
4.23,4
6 7 92 Alexander Broberg
Rickard Broberg
Volvo SMK Nyköping
STENROCK SÄKERHET AB
  0 0 4.24,6 0.10,4 0.01,2
 
4.24,6
7 7 95 Tobias Söderholm
Pär Björk
VW SMK Uppsala
  0 0 4.26,2 0.12,0 0.01,6
 
4.26,2
8 7 97 Jan Hellenberg
Max Hellenberg
BMW Bromma MS
  0 0 4.41,5 0.27,3 0.15,3
 
4.41,5
9 7 99 Christian Kleen
Sara Ohlsson
Volvo Östergyllen RC
0 0 4.46,4 0.32,2 0.04,9
 
4.46,4
10 7 100 Bo Karlsson
Thomas Jörtell
VW MSK Kvarnvingarna
  0 0 4.52,4 0.38,2 0.06,0
 
4.52,4
 
8 - 7. 7 C. C GR E+R1A
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 8 129 Dan Brewitz
Daniel Holst
Volvo Tibro MK
  0 0 4.30,2 0.00,0 0.00,0
 
4.30,2
2 8 126 Oskar Andersson
Caroline Palm
BMW Flens MS
Team Palm
  0 0 4.32,9 0.02,7 0.02,7
 
4.32,9
3 8 123 Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Golf Eskilstuna MK
  0 0 4.33,5 0.03,3 0.00,6
 
4.33,5
4 8 130 Jakob Sandberg
Wilma Daag-Gustafsson
VW Norrahammars MK
  0 0 4.46,1 0.15,9 0.12,6
 
4.46,1
5 8 125 Peter Lanner
Robert Mellegård
VW Vara MK
  0 0 4.47,4 0.17,2 0.01,3
 
4.47,4
6 8 127 Urban Andersson
Andreas Norström
Opel Östergyllen RC
  0 0 4.54,2 0.24,0 0.06,8
 
4.54,2
7 8 124 Per-Åke Johnsson
Malin Larsson
Volvo MK Trophy
TEAM LARSSON MOTORSPORT
  0 0 4.59,0 0.28,8 0.04,8
 
4.59,0
 
9 - A/B/C AppK
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 9 49 Kjell Fransson
Daniel Mörn Edorsson
Renault Vimmerby MS
  0 0 3.54,0 0.00,0 0.00,0
 
3.54,0
2 9 56 Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Volvo Vimmerby MS
  0 0 3.55,9 0.01,9 0.01,9
 
3.55,9
3 9 61 Sören Carlsson
Pontus Carlsson
Opel Team Skogsåkarna
  0 0 3.57,8 0.03,8 0.01,9
 
3.57,8
4 9 51 Mats Lindwall
Jon Magnusson
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 3.58,8 0.04,8 0.01,0
 
3.58,8
5 9 50 Stefan Ryberg
Christian Ohlsson
Volvo Forshaga MC
  0 0 3.58,9 0.04,9 0.00,1
 
3.58,9
6 9 52 Peter Johansson
Hasse Pettersson
Volvo SMK Nyköping
JP Racing
  0 0 4.02,0 0.08,0 0.03,1
 
4.02,0
7 9 54 Arne Bäckström
Björn Wessel
Volvo Haninge MK
Arne Bäckström Historic Motorsport
  0 0 4.02,3 0.08,3 0.00,3
 
4.02,3
8 9 53 Björn Ask
Håkan Hult
Volvo SMK Nyköping
  0 0 4.06,9 0.12,9 0.04,6
 
4.06,9
9 9 57 Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 4.07,5 0.13,5 0.00,6
 
4.07,5
10 9 204 Leif Nordh
Ronnie Berglund
Volvo Haninge MK
  0 0 4.12,8 0.18,8 0.05,3
 
4.12,8
11 9 58 Björn Bäckström
Robin Bäckström
Opel Botkyrka MK
BÄCKSTRÖM RALLY TEAM
  0 0 4.15,5 0.21,5 0.02,7
 
4.15,5
12 9 64 Håkan Lidebjer
Tommy Andersson
BMW V:a Östergötlands MK
  0 0 4.16,5 0.22,5 0.01,0
 
4.16,5
13 9 66 Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
Volvo MK Kinda
Hycklinge Bensin & Service AB
  0 0 4.19,4 0.25,4 0.02,9
 
4.19,4
14 9 63 Lars-Göran Olsson
Tom Andersson
Volvo V:ä Östergötlands MK
  0 0 4.19,9 0.25,9 0.00,5
 
4.19,9
15 9 60 Ruben Börjesson
Rickard Börjesson
Opel SMK Nyköping
  0 0 4.25,4 0.31,4 0.05,5
 
4.25,4
16 9 69 Stefan Bernhardson
Tony Karlsson
Ford Taxinge MK
  0 0 4.31,6 0.37,6 0.06,2
 
4.31,6
17 9 68 Gunnar Asplund
Olle Asplund
Volvo Waxholms MK
  0 0 4.32,0 0.38,0 0.00,4
 
4.32,0
18 9 70 Christer Asklöf
Thomas Tholander
Saab Åtvidabergs MK
  0 0 4.32,9 0.38,9 0.00,9
 
4.32,9
19 9 62 Thomas Thelin
Magnus Thelin
Fiat BMK Uddevalla
  0 0 4.33,1 0.39,1 0.00,2
 
4.33,1
20 9 203 Morgan Björn
Viktoria Johansson
Saab Munkfors MC
  0 0 4.40,9 0.46,9 0.07,8
 
4.40,9
21 9 59 Tomas Ebegård
Staffan Adengård
Porsche KAK
Arne Bäckström Historic Motorsport
  0 0 4.45,4 0.51,4 0.04,5
 
4.45,4
22 9 67 Göran Lidebjer
Anders Davidsson
Saab V:a Östergötlands MK
0 0 16.53,6 12.59,6 12.08,2
 
16.53,6
 
10 - Ungdomsrally
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
1 10 2 Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Volvo Gullabo RC
Larssons Plåtslageri
  0 0 4.03,1 0.00,0 0.00,0
 
4.03,1
2 10 5 Sixten Westman
Per Westman
VW Almunge MK
  0 0 4.07,3 0.04,2 0.04,2
 
4.07,3
3 10 4 Oscar Östlund
Anders Östlund
Volvo Hällefors MK
Kjellbergs AB
  0 0 4.11,0 0.07,9 0.03,7
 
4.11,0
4 10 1 Melvin Bengtsson
Joakim Bengtsson
Peugeot Kullings MS
  0 0 4.15,6 0.12,5 0.04,6
 
4.15,6
5 10 3 Daniel Suvala
Björn Andersson
Volvo SMK Nyköping
  0 0 4.23,9 0.20,8 0.08,3
 
4.23,9
6 10 6 Moa Martini
Magnus Lundin
Opel Nässjö MK
  0 0 5.40,9 1.37,8 1.17,0
 
5.40,9

Resultatservice