Marknadsnatta - 2019-10-26
© Detta material ärskyddat enligt lagen om upphovsrätt. Eftertryck eller annan kopiering kan endast göras efter medgivande av Resultatservice.
Preliminärt resultat efter SS2
Marknadsnatta 2019-10-26
Bonderyd 9350m. Skapad 2019-10-26 17:24:36

 
1 - A/B/C 4 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
2 1 1 36 Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
Ford SMK Nyköping
  0 0 9.36,4 0.00,0 0.00,0
 
3.36,2  6.00,2
1 2 1 35 Stig Andervang
Robin Eriksson
Skoda MK Rimo
  0 0 9.43,5 0.07,1 0.07,1
 
3.35,5  6.08,0
 3 1 39 Sebastian Eriksson
Nicklas Edvardsson
Mitsubishi Hagfors MK
  0 0 9.46,3 0.09,9 0.02,8
 
3.38,2  6.08,1
 4 1 43 Mattias Olsson
Krister Gull
Ford Stenungsunds MS
Orust Schakt AB
0 0 9.53,6 0.17,2 0.07,3
 
3.43,0  6.10,6
 5 1 38 Lars Stugemo
Kalle Lexe
Skoda KAK
Sunnyside Experience
0 0 10.03,3 0.26,9 0.09,7
 
3.46,3  6.17,0
 6 1 37 Joakim Längberg
Lotta Strand
Mitsubishi Linköpings MS
  0 0 10.14,0 0.37,6 0.10,7
 
3.48,7  6.25,3
11 7 1 40 Micael Jakobsson
Andreas Johnsson
Ford SMK Nyköping
  0 0 10.22,2 0.45,8 0.08,2
 
4.01,8  6.20,4
7 8 1 47 Örjan Vahlund
Christer Carlsson
Subaru Sigtuna RC
Björkmans Rally Team
  0 0 10.30,4 0.54,0 0.08,2
 
3.54,1  6.36,3
8 9 1 46 Lars Olsson
Malin Emanuelsson
Subaru SMK Trollhättan
  0 0 10.30,7 0.54,3 0.00,3
 
3.54,5  6.36,2
9 10 1 42 Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Mitsubishi Norrköpings MK
  0 0 10.38,7 1.02,3 0.08,0
 
3.55,2  6.43,5
10 11 1 44 Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Mazda Finspång MS
  0 0 10.52,8 1.16,4 0.14,1
 
4.00,3  6.52,5
 12 1 41 Johnny Ericsson
Jonna Eson Brådhe
Mitusbishi Mälaröarnas MK
  0 0 11.02,1 1.25,7 0.09,3
 
4.05,8  6.56,3
 13 1 48 Alexander Engwall
Anders Engwall
Skoda Vetlanda RRC
  0 0 11.25,3 1.48,9 0.23,2
 
4.17,3  7.08,0
 
2 - A 2 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
 1 2 32 Emil Karlsson
Jessica Larsson
Volvo Hällefors MK
Kjellbergs AB
0 0 10.03,0 0.00,0 0.00,0
 
3.45,3  6.17,7
3 2 2 31 Erik Brodin
David Arhusiander
Volvo Sandvikens MK
  0 0 10.08,4 0.05,4 0.05,4
 
3.45,4  6.23,0
2 3 2 33 Fredrik Eriksson
Kristoffer Nordlund
VW Katrineholms MK
STENROCK SÄKERHET AB
  0 0 10.14,1 0.11,1 0.05,7
 
3.45,4  6.28,7
9 4 2 34 Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
Toyota SMK Nyköping
Södertörnsvakuum.se
0 0 10.17,6 0.14,6 0.03,5
 
3.54,6  6.23,0
8 5 2 30 Mats Larsson
Mikael Johansson
Toyota Fagersta MK
  0 0 10.20,3 0.17,3 0.02,7
 
3.53,1  6.27,2
5 6 2 24 Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Toyota Gotlands MF
Märsta Förenade
0 0 10.21,8 0.18,8 0.01,5
 
3.52,8  6.29,0
6 7 2 20 Björn Larsson
Sebastian Lindholm
Volvo Forshaga MC
  0 0 10.22,9 0.19,9 0.01,1
 
3.52,9  6.30,0
4 8 2 17 Johan Svensson
Terje Plomén
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 10.24,0 0.21,0 0.01,1
 
3.47,1  6.36,9
7 9 2 15 Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Saab Norrköpings MK
Ramudden.se
  0 0 10.25,9 0.22,9 0.01,9
 
3.53,1  6.32,8
12 10 2 25 Stefan Axelsson
Jan Svanström
Volvo Säffle MC
  0 0 10.29,6 0.26,6 0.03,7
 
3.57,6  6.32,0
 11 2 28 Lars Engström
Gunnar Flodén
Volvo Kullings MS
Jerrys Motorsport
  0 0 10.34,0 0.31,0 0.04,4
 
3.56,9  6.37,1
14 12 2 19 Jari Saarinen
Toni Sundkvist
Volvo MSK Kvarnvingarna
0 0 10.36,2 0.33,2 0.02,2
 
4.02,7  6.33,5
 13 2 27 Robert Eriksson
Jens Thapper
Renault Eskilstuna MK
Team Hertz
  0 0 10.36,8 0.33,8 0.00,6
 
3.57,9  6.38,9
10 14 2 16 Mats Bäck
Madelene Buskas
Opel SMK Hedemora
  0 0 10.39,2 0.36,2 0.02,4
 
3.55,1  6.44,1
20 15 2 26 Anton Hager Bernats
Fredrik Wesslén
Toyota Örsundsbro MK
  0 0 10.40,9 0.37,9 0.01,7
 
4.06,9  6.34,0
18 16 2 23 Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Volvo Kullings MS
vool AB
  0 0 10.48,7 0.45,7 0.07,8
 
4.05,7  6.43,0
15 17 2 9 Jimmy Eriksson
Henrik Lundgren
Volvo Tjust MK
0 0 10.51,4 0.48,4 0.02,7
 
4.03,2  6.48,2
16 18 2 11 Robert Forsberg
Lars-Erik Kronberg
Volvo Grangärde RRC
  0 0 10.52,4 0.49,4 0.01,0
 
4.03,7  6.48,7
 19 2 12 Stefan Kemle
Mikael Carnklev
Volvo Norrköpings MK
  0 0 10.55,0 0.52,0 0.02,6
 
4.06,0  6.49,0
21 20 2 13 Kent Nordquist
Olof Björk
Volvo Vansbro MK
  0 0 10.58,1 0.55,1 0.03,1
 
4.07,0  6.51,1
22 21 2 18 Ingvar Nilsson
Reine Bergström
Volvo Hällefors MK
  0 0 10.58,5 0.55,5 0.00,4
 
4.09,6  6.48,9
17 22 2 10 Urban Borg
Marika Andersson
Volvo Vetlanda RRC
  0 0 11.15,5 1.12,5 0.17,0
 
4.03,7  7.11,8
 23 2 14 Mats Norss
Lasse Petersson
Opel Höglandets Motorsällskap
  0 0 12.00,9 1.57,9 0.45,4
 
4.29,8  7.31,1
 24 2 29 William Binbach
Robin Hallman
Peugeot Kolsva MS
Sellholm Tuning AB
  0 0 12.31,8 2.28,8 0.30,9
 
5.54,9  6.36,9
 
3 - B 2 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
 1 3 103 Alexander Andersson
Kristoffer Ringström
Volvo MK Kinda
  0 0 10.24,2 0.00,0 0.00,0
 
3.49,7  6.34,5
3 2 3 105 Victor Bergsander
Christoffer Lund
Volvo Kullings MS
  0 0 10.25,6 0.01,4 0.01,4
 
3.53,5  6.32,1
6 3 3 104 Erik Stenberg
Karl-Johan Borhammar
Volvo Kullings MS
  0 0 10.33,8 0.09,6 0.08,2
 
3.58,3  6.35,5
10 4 3 107 Jon Johansson
Anette Johansson
Volvo Idkerbergets MK
  0 0 10.39,2 0.15,0 0.05,4
 
4.04,4  6.34,8
 5 3 112 Emil Johansson
Andreas Andersson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 10.39,8 0.15,6 0.00,6
 
3.58,2  6.41,6
9 6 3 119 Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Volvo Skillingaryd MK
0 0 10.40,4 0.16,2 0.00,6
 
4.02,5  6.37,9
 7 3 208 Victor Liljesson
Patrik Wiström
Ford Linköpings MS
Appelskogs Bil AB
  0 0 10.41,8 0.17,6 0.01,4
 
4.01,6  6.40,2
4 8 3 111 Andreas Ekström
Sanna Ekström
Volvo V:a Östergötlands MK
Team Slägghammar�n
  0 0 10.45,3 0.21,1 0.03,5
 
3.57,2  6.48,1
12 9 3 117 Thomas Bönnemark
Kent Johansson
Volvo SMK Nyköping
  0 0 10.53,4 0.29,2 0.08,1
 
4.06,5  6.46,9
11 10 3 106 Daniel Johansson
Jan Adolfsson
Volvo Munkfors MC
opus bilprovning
  0 0 10.54,4 0.30,2 0.01,0
 
4.04,7  6.49,7
8 11 3 118 Andreas Elfver
Sofie Elfver
Volvo Gränna MK
  0 0 10.54,9 0.30,7 0.00,5
 
4.02,4  6.52,5
13 12 3 109 Jocke Björnsson
Anton Persson
VW Kolsva MS
  0 0 10.59,8 0.35,6 0.04,9
 
4.07,2  6.52,6
14 13 3 108 Claes Åström
Lina Bergstedt
Volvo Rasbo MK
  0 0 11.00,2 0.36,0 0.00,4
 
4.08,9  6.51,3
16 14 3 205 Adam Carlsson
Christian Rosen
Volvo SMK Nyköping
HOT ROD HILL RACING
  0 0 11.08,5 0.44,3 0.08,3
 
4.09,3  6.59,2
 15 3 116 Kenneth Ringström
Håkan Berger
Toyota Fjugesta MS
Nerike Kugg & Mekan Motorsport
  0 0 11.11,8 0.47,6 0.03,3
 
4.09,3  7.02,5
17 16 3 110 Pher Göransson
Patrik Johansson
Volvo Boxholms MK
  0 0 11.13,4 0.49,2 0.01,6
 
4.12,0  7.01,4
20 17 3 114 Kent Johansson
Andreas Karlsson
Volvo Falköpings MK
  0 0 11.15,5 0.51,3 0.02,1
 
4.24,4  6.51,1
19 18 3 120 Håkan Johansson
Magnus Johansson
Peugeot Björkviks MC
  0 0 11.26,5 1.02,3 0.11,0
 
4.22,8  7.03,7
21 19 3 113 Joakim Larsson
Fredric Nilsson
VW NMK
  0 0 11.44,7 1.20,5 0.18,2
 
4.25,2  7.19,5
22 20 45 Kristoffer Gustavsson
Caroline Kromnér
Mitsubishi Katrineholms MK
Ramudden.se
0 0 11.52,8 1.28,6 0.08,1
 
4.28,5  7.24,3
23 21 3 122 Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Volvo Finspångs MS
  0 0 11.56,5 1.32,3 0.03,7
 
4.31,2  7.25,3
24 22 3 115 Danne Amberin
Dennis Amberin
Volvo Linköpings MS
  0 0 12.16,4 1.52,2 0.19,9
 
4.36,8  7.39,6
 
4 - C 2 WD
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
 1 4 147 Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Skoda Haninge MK
LG Bil & Motor AB
  0 0 10.59,4 0.00,0 0.00,0
 
3.59,4  7.00,0
 2 4 146 Claes Söderqvist
Fredrik Palm
Volvo Skara MK
  0 0 11.02,0 0.02,6 0.02,6
 
4.02,0  7.00,0
 3 4 149 Alexander Grehn
Lucas Karlsson
Peugeot Östgöta BSF
JP Racing
  0 0 11.13,2 0.13,8 0.11,2
 
4.13,2  7.00,0
 4 4 145 Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Volvo Storfors MK
Ec Svenska
0 0 11.14,1 0.14,7 0.00,9
 
4.14,1  7.00,0
 5 4 150 Patrik Holmberg
Filip Holmberg
Opel Åtvidabergs MK
0 0 11.21,2 0.21,8 0.07,1
 
4.21,2  7.00,0
 6 4 151 Fredrik Peterson
Albin Nordh
Skoda V:a Östergötlands MK
  0 0 11.29,8 0.30,4 0.08,6
 
4.29,8  7.00,0
 7 4 148 Mikael Rosnell Gustavsson
Fredrik Gustavsson
BMW Stockholms Sportvagns Klu
  0 0 11.31,3 0.31,9 0.01,5
 
4.31,3  7.00,0
 8 4 152 Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Opel Norrköpings MK
0 0 11.32,0 0.32,6 0.00,7
 
4.32,0  7.00,0
 
5 - A/B GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400 + R1B
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
3 1 5 72 Gustav Johansson
Andreas Persson
Volvo Fryksdalens MK
0 0 10.45,6 0.00,0 0.00,0
 
3.58,1  6.47,5
 2 5 79 Lukas Kindgren
Alexander Björnsson
Volvo Åtvidabergs MK
Klädhuset I Falerum
  0 0 10.46,4 0.00,8 0.00,8
 
3.58,1  6.48,3
4 3 5 74 Linus Harling
Johan Grönvall
Nissan MK Team Westom
  0 0 10.47,7 0.02,1 0.01,3
 
4.01,3  6.46,4
7 4 5 82 Niklas Ledin
Petra Nordquist
Saab MK Kopparberg
STENROCK SÄKERHET AB
  0 0 10.54,1 0.08,5 0.06,4
 
4.02,6  6.51,5
9 5 5 78 Dennis Askling
Alan Kalsson
Volvo Hallsbergs MK
  0 0 10.56,0 0.10,4 0.01,9
 
4.05,6  6.50,4
5 6 5 73 Tobias Isaksson
Linus Isaksson
Volvo Laxå MK
Ems Finnerödja AB
  0 0 10.56,7 0.11,1 0.00,7
 
4.01,9  6.54,8
6 7 5 75 Dennis Persson
Fredrik Rudmalm
Volvo Laxå MK
  0 0 10.57,1 0.11,5 0.00,4
 
4.02,2  6.54,9
 8 5 76 Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 11.01,8 0.16,2 0.04,7
 
4.03,2  6.58,6
11 9 5 81 Emil Johansson
Pontus Johansson
Volvo Falköpings MK
  0 0 11.10,5 0.24,9 0.08,7
 
4.09,3  7.01,2
14 10 5 80 Robin Wallón
Rickard Strindlund
Volvo Kolsva MS
  0 0 11.12,5 0.26,9 0.02,0
 
4.11,6  7.00,9
15 11 5 77 Mathias Savela
Mikael Savela
Volvo Stockholms BK
  0 0 11.12,5 0.26,9 0.00,0
 
4.12,0  7.00,5
 12 5 88 Hans Johansson
Magnus Lindwall
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 11.14,2 0.28,6 0.01,7
 
4.10,7  7.03,5
18 13 5 84 Pontus Johansson
Mikael Johansson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 11.16,9 0.31,3 0.02,7
 
4.16,9  7.00,0
17 14 5 86 Johan Gustavson
Robin Nyström
Volvo Grangärde RRC
  0 0 11.19,9 0.34,3 0.03,0
 
4.16,0  7.03,9
13 15 5 90 Fredrik Levstad
Peter Måhagen
Volvo Linköpings MS
  0 0 11.24,3 0.38,7 0.04,4
 
4.11,0  7.13,3
 16 5 83 John Stigh
Johan Johansson
Volvo V:a Östergötlands MK
0 0 11.27,4 0.41,8 0.03,1
 
4.12,5  7.14,9
10 17 5 89 Jonas Helgesson
Marcus Jansson
Volvo Älvbygdens MK
  0 0 11.50,9 1.05,3 0.23,5
 
4.08,5  7.42,4
19 18 5 87 Sven Karlsson
Henrik Pedersen
Volvo Katrineholms MK
  0 0 12.11,8 1.26,2 0.20,9
 
4.38,2  7.33,6
 
6 - C GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400+ R1B
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
 1 6 131 Tim Lagerstam
Alexander Eskilsson
Volvo Kullings MS
  0 0 11.09,7 0.00,0 0.00,0
 
4.09,7  7.00,0
3 2 6 132 Daniel Lindau
Patric Sundström
Volvo Göteborgs MF
  0 0 11.20,9 0.11,2 0.11,2
 
4.20,9  7.00,0
4 3 6 141 Tony Krusell
Monica Krusell
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 11.24,4 0.14,7 0.03,5
 
4.24,4  7.00,0
5 4 6 138 Pontus Westling
Ulf Westling
Volvo Borlänge MK
  0 0 11.27,7 0.18,0 0.03,3
 
4.27,7  7.00,0
6 5 6 207 Jonathan Pettersson
Thomas Pettersson
Volvo Rasbo MK
  0 0 11.28,1 0.18,4 0.00,4
 
4.28,1  7.00,0
7 6 6 133 Hampus Lindqvist
Caroline Lindqvist
Volvo SMK Nyköping
  0 0 11.31,0 0.21,3 0.02,9
 
4.31,0  7.00,0
9 7 6 134 Carl-Magnus Zetterlund
Rebecca Andersson
Volvo Hallsbergs MK
  0 0 11.34,6 0.24,9 0.03,6
 
4.34,6  7.00,0
10 8 6 140 Ted Malm
Katharina Malm
Volvo Arlövs MC
Lundells Motorsport
  0 0 11.37,0 0.27,3 0.02,4
 
4.37,0  7.00,0
11 9 6 139 Andreas Petersson
Patrik Espenrud
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 11.39,7 0.30,0 0.02,7
 
4.39,7  7.00,0
12 10 6 144 Victor Gustafsson
Oscar Gustafsson
Suzuki SMK Motala Bil
  0 0 11.48,4 0.38,7 0.08,7
 
4.48,4  7.00,0
13 11 6 142 Adam Martinsson
Stefan Martinsson
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 11.53,8 0.44,1 0.05,4
 
4.53,8  7.00,0
14 12 6 202 Jonna Olsson
Linda Sjölin
Volvo SMK Vingåker
Maxsport Sweden
0 0 12.00,5 0.50,8 0.06,7
 
5.00,5  7.00,0
15 13 6 137 Oliver Grunnegård Anderss
Kjell Olofsson
Volvo Kullings MS
0 0 14.31,7 3.22,0 2.31,2
 
7.31,7  7.00,0
 
7 - 7 A/B/ Gr E+ R1A
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
2 1 7 96 Mikael Johansson
Isa Kolmbäck
VW Åtvidabergs MK
  0 0 11.27,2 0.00,0 0.00,0
 
4.14,4  7.12,8
3 2 7 93 Fredrik Wistedt
Johannes Eliasson
Volvo Skutskärs MS
  0 0 11.29,9 0.02,7 0.02,7
 
4.18,4  7.11,5
1 3 7 98 Lars Rosén
Andreas Rosén
VW SMK Vingåker
  0 0 11.36,1 0.08,9 0.06,2
 
4.14,2  7.21,9
 4 7 91 Jimmy Alfredsson
Johanna Hellkvist
VW SMK Örebro
  0 0 11.37,7 0.10,5 0.01,6
 
4.21,0  7.16,7
6 5 7 92 Alexander Broberg
Rickard Broberg
Volvo SMK Nyköping
STENROCK SÄKERHET AB
  0 0 11.38,0 0.10,8 0.00,3
 
4.24,6  7.13,4
5 6 7 94 Jonas Lindfors
Pierre Carlsson
VW Eskilstuna MK
Memo Industriplast AB
  0 0 11.40,2 0.13,0 0.02,2
 
4.23,4  7.16,8
 7 7 95 Tobias Söderholm
Pär Björk
VW SMK Uppsala
  0 0 11.42,7 0.15,5 0.02,5
 
4.26,2  7.16,5
9 8 7 99 Christian Kleen
Sara Ohlsson
Volvo Östergyllen RC
0 0 12.11,5 0.44,3 0.28,8
 
4.46,4  7.25,1
8 9 7 97 Jan Hellenberg
Max Hellenberg
BMW Bromma MS
  0 0 12.18,6 0.51,4 0.07,1
 
4.41,5  7.37,1
 10 7 100 Bo Karlsson
Thomas Jörtell
VW MSK Kvarnvingarna
  0 0 12.49,9 1.22,7 0.31,3
 
4.52,4  7.57,5
 
8 - 7. 7 C. C GR E+R1A
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
 1 8 129 Dan Brewitz
Daniel Holst
Volvo Tibro MK
  0 0 11.53,1 0.00,0 0.00,0
 
4.30,2  7.22,9
 2 8 126 Oskar Andersson
Caroline Palm
BMW Flens MS
Team Palm
  0 0 11.55,7 0.02,6 0.02,6
 
4.32,9  7.22,8
 3 8 123 Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Golf Eskilstuna MK
  0 0 11.57,6 0.04,5 0.01,9
 
4.33,5  7.24,1
 4 8 130 Jakob Sandberg
Wilma Daag-Gustafsson
VW Norrahammars MK
  0 0 12.25,0 0.31,9 0.27,4
 
4.46,1  7.38,9
 5 8 125 Peter Lanner
Robert Mellegård
VW Vara MK
  0 0 12.37,5 0.44,4 0.12,5
 
4.47,4  7.50,1
 6 8 127 Urban Andersson
Andreas Norström
Opel Östergyllen RC
  0 0 12.47,1 0.54,0 0.09,6
 
4.54,2  7.52,9
 7 8 124 Per-Åke Johnsson
Malin Larsson
Volvo MK Trophy
TEAM LARSSON MOTORSPORT
  0 0 13.05,1 1.12,0 0.18,0
 
4.59,0  8.06,1
 
9 - A/B/C AppK
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
 1 9 49 Kjell Fransson
Daniel Mörn Edorsson
Renault Vimmerby MS
  0 0 10.33,9 0.00,0 0.00,0
 
3.54,0  6.39,9
 2 9 56 Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Volvo Vimmerby MS
  0 0 10.43,8 0.09,9 0.09,9
 
3.55,9  6.47,9
 3 9 61 Sören Carlsson
Pontus Carlsson
Opel Team Skogsåkarna
  0 0 10.44,1 0.10,2 0.00,3
 
3.57,8  6.46,3
5 4 9 50 Stefan Ryberg
Christian Ohlsson
Volvo Forshaga MC
  0 0 10.44,9 0.11,0 0.00,8
 
3.58,9  6.46,0
4 5 9 51 Mats Lindwall
Jon Magnusson
Volvo SMK Valdemarsvik
  0 0 10.47,7 0.13,8 0.02,8
 
3.58,8  6.48,9
7 6 9 54 Arne Bäckström
Björn Wessel
Volvo Haninge MK
Arne Bäckström Historic Motorsport
  0 0 10.49,2 0.15,3 0.01,5
 
4.02,3  6.46,9
6 7 9 52 Peter Johansson
Hasse Pettersson
Volvo SMK Nyköping
JP Racing
  0 0 10.53,3 0.19,4 0.04,1
 
4.02,0  6.51,3
 8 9 53 Björn Ask
Håkan Hult
Volvo SMK Nyköping
  0 0 11.01,5 0.27,6 0.08,2
 
4.06,9  6.54,6
 9 9 57 Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
Volvo V:a Östergötlands MK
  0 0 11.03,8 0.29,9 0.02,3
 
4.07,5  6.56,3
 10 9 204 Leif Nordh
Ronnie Berglund
Volvo Haninge MK
  0 0 11.20,0 0.46,1 0.16,2
 
4.12,8  7.07,2
 11 9 58 Björn Bäckström
Robin Bäckström
Opel Botkyrka MK
BÄCKSTRÖM RALLY TEAM
  0 0 11.26,5 0.52,6 0.06,5
 
4.15,5  7.11,0
 12 9 64 Håkan Lidebjer
Tommy Andersson
BMW V:a Östergötlands MK
  0 0 11.29,0 0.55,1 0.02,5
 
4.16,5  7.12,5
 13 9 66 Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
Volvo MK Kinda
Hycklinge Bensin & Service AB
  0 0 11.32,7 0.58,8 0.03,7
 
4.19,4  7.13,3
15 14 9 60 Ruben Börjesson
Rickard Börjesson
Opel SMK Nyköping
  0 0 11.40,9 1.07,0 0.08,2
 
4.25,4  7.15,5
19 15 9 62 Thomas Thelin
Magnus Thelin
Fiat BMK Uddevalla
  0 0 11.42,3 1.08,4 0.01,4
 
4.33,1  7.09,2
14 16 9 63 Lars-Göran Olsson
Tom Andersson
Volvo V:ä Östergötlands MK
  0 0 11.45,7 1.11,8 0.03,4
 
4.19,9  7.25,8
18 17 9 70 Christer Asklöf
Thomas Tholander
Saab Åtvidabergs MK
  0 0 12.01,0 1.27,1 0.15,3
 
4.32,9  7.28,1
17 18 9 68 Gunnar Asplund
Olle Asplund
Volvo Waxholms MK
  0 0 12.05,5 1.31,6 0.04,5
 
4.32,0  7.33,5
16 19 9 69 Stefan Bernhardson
Tony Karlsson
Ford Taxinge MK
  0 0 12.08,7 1.34,8 0.03,2
 
4.31,6  7.37,1
 20 9 203 Morgan Björn
Viktoria Johansson
Saab Munkfors MC
  0 0 12.08,9 1.35,0 0.00,2
 
4.40,9  7.28,0
 21 9 59 Tomas Ebegård
Staffan Adengård
Porsche KAK
Arne Bäckström Historic Motorsport
  0 0 12.41,7 2.07,8 0.32,8
 
4.45,4  7.56,3
 
10 - Ungdomsrally
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Kl Diff fg
2 1 10 5 Sixten Westman
Per Westman
VW Almunge MK
  0 0 10.59,6 0.00,0 0.00,0
 
4.07,3  6.52,3
1 2 10 2 Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Volvo Gullabo RC
Larssons Plåtslageri
  0 0 11.00,5 0.00,9 0.00,9
 
4.03,1  6.57,4
 3 10 4 Oscar Östlund
Anders Östlund
Volvo Hällefors MK
Kjellbergs AB
  0 0 11.14,8 0.15,2 0.14,3
 
4.11,0  7.03,8
 4 10 1 Melvin Bengtsson
Joakim Bengtsson
Peugeot Kullings MS
  0 0 11.25,0 0.25,4 0.10,2
 
4.15,6  7.09,4
 5 10 3 Daniel Suvala
Björn Andersson
Volvo SMK Nyköping
  0 0 11.46,4 0.46,8 0.21,4
 
4.23,9  7.22,5
 6 10 6 Moa Martini
Magnus Lundin
Opel Nässjö MK
  0 0 15.11,4 4.11,8 3.25,0
 
5.40,9  9.30,5

Resultatservice