Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: Snapphanerally

14 - 15 aug 2020 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2) 10
2 Trimmat 2 WD (R3) 45
3 Trimmat 4 WD (R5) 6
4 4 WD Övriga 13
7 R1 24
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan. 8
Totalt 106

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
7
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
2
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
2
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
7
Oliver Saust
Peter Rasmussen
Askh
Askh
Opel Adam
Oliver Saust Motorsport
DK
7
Magnus Ericsson
Janne Arvidsson
Bengtsfors MC
Bengtsfors
Volvo 940
SE
1
Hugo Johansson
Tommy Svensson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Ford Fiesta R2
SE
2
Thomas Johansson
Kjell Person
Bengtsfors MC
Åmåls MK
Volvo 940
SE
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
2
Kjell Hansson
Henrik Johansson
Dals MK
Dals MK
Volvo 940
SE
4
Dan Johannesson
Joakim Johannesson
Dals MK
Dals MK
Mitsubishi Mirage
Elinsta nät AB
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
7
Jonas Lindfors
Magnus Johansson
Eskilstuna MK
Katrineholms MK
VW Golf
Memo Industriplast AB
SE
3
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia R5
SE
2
Tomas Söderberg
Roger Dahlberg
Falkenberg MK
Emådalens MK
BMW 325
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
2
Mick Fraas
Erik Larsen
Fama
Dansk Rally Club
Volvo 940
DK
2
Björn Larsson
Sebastian Lindholm
Forshaga MC
Munkfors MC
Volvo 242
SE
2
Siegfried Mayr
Renate Mayr
Germany
Volvo 240
DE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Golf 3
Larssons Plåtslageri
SE
4
Joachim Carlström
Christer Carlsson
Gullabo RC
Katrineholms MK
Mitsubishi Mirage
SE
2
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
SE
7
Jacob Johannesson
Danny Holgersson
Gullabo RC
Ryds MK
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
7
Morgan Nillekvist
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
7
Filip Ekenved
Ida Hegge
Göteborgs MF
Vara MK
Volvo 940
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
SE
7
Oscar Östlund
Daniel Andersson
Hällefors MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
30
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Mikael Andersson
Per-Ivar Pi Hellberg
Hässleholms MK
Osby MK
Toyota Corolla
SE
30
Dennis Eriksson
Isabell Persson
Hässleholms MK
Hästveda FRC
Opel Ascona B
SE
2
Johan Green
Kevin Ahtley
Hässleholms MK
Växjö MS
Toyota Corolla
SE
2
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
30
Clint Jeffman
Christoffer Sörmell
Hässleholms MK
SMK Hörby
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
30
Lucas Ljungbäck
Emma Enarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
1
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
30
Kevin Möllerström
Lars Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Manta B
SE
2
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
30
Conny Svensson
Annika Hansen Viberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
30
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Volvo 940
SE
3
Fredrik Grahn
Mikael Kjellgren
KAK Motorsport
Hjo MK
Ford Fiesta
Björkmans Rallyteam
SE
7
Mattias Nilsson
Robin Liljegren
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mazda 323
SE
4
Håkan Rönnebring
Sandra Rönnebring
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mitsubishi EVO IX
SE
2
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
VW Golf
SE
2
Per Löfqvist
Kinds MK
Volvo 940
SE
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
30
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
7
Jesper Larsson Odenmalm
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
Vool.se
SE
2
Victor Bergsander
Christoffer Lund
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
2
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
7
Tim Lagerstam
Peter Svensson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Tim Lagerstam
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Tba
GNM Sweden AB
SE
1
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
2
Peter Lundin
Berndt Holgersson
Ljungby MK
Ljungby MK
BMW 325
SE
4
Mikael Gustafsson
Lasse Grip
Ludvika MS
SMK Hälsinge
Mitshubishi EVO 9
SE
2
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW M3
PL
2
Nicklas Karlsson
Per Wiksten
MK Team Westom
MK Ratten
Golf III
SE
2
Mälaröarnas Björnvad
Ulf Björnvad
Mälaröarnas MK
Mälaröarnas MK
VW Golf
SE
7
Jakob Sandberg
Hedda Angelöv
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf 3
SE
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
BMW Compact
SE
4
Jari Liiten
Tommy Andersson
Sandvikens MK
SMK Sundsvall
Mitsubishi EVO
SE
2
Oscar Ljung
Frida Axelsson
Simrishamns MK
Skillingaryds MK
Golf III KitCar
SE
7
Johannes Josefsson
Kjell Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Golf GTI
SE
7
Simon Wernersson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
7
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 206
SE
4
Tomas Bergman
Paulin Bergqvist
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO
Välsta Bildemontering AB
SE
4
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
4
Peter Blomqvist
Ditte Kammersgaard
SMK Hörby
Dasu
Mitsubishi Evolution
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
Team Nybe
SE
7
Ingemar Månsson
Torbjörn Carlberg
SMK Hörby
Nässjö MK
Volvo 940
SE
4
Sofia Sörensson
Ola Sandberg
SMK Hörby
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO IX
Sörenssons Bilservice
SE
3
Christoffer Haglund
Nicklas Edvardsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
1
Joakim Ellner Landberg
SMK Södermanland
Peugeot 208 R2
SE
7
Johan Holm
Christer Holm
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 240
SE
4
Kristoffer Karlsson
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Mitsubishi EVO 9
SE
7
Johan Lundqvist
Albin Timell
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
1
Marcus Persson
Viktoria Johansson
SMK Trollhättan
Kullings MS
Ford Fiesta R2
Bilfocus i Trollhättan
SE
3
Mattias Olsson
Erik Gustafsson
Stenungsunds MS
SMK Linde
Skoda Fabia R5
Orust schakt
SE
2
Daniel Dahlström
Göran Östlund
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
2
Vakant 1
Vakant 2
Tba
Tba
Tba
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Toarps MK
Laxå MK
Renault Clio
SE
1
Lukas Hägg
Daniel Borgqvist
Trelleborgs MK
Olofströms MK
Ford Fiesta R2
GNM Sweden AB
SE
2
Viktor Johansson
Fredrik Palm
Vara MK
Skara MK
VW Golf 3
SE
7
Peter Lanner
Patric Sundström
Vara MK
Göteborgs MF
VW Golf
Skjutportsbeslag.se
SE
7
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
7
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team Ramudden
SE
2
Nils Östgård
Fredrik Andren
Vännäs MK
Umeå AK
Citroën DS3 R3T
SE
2
Martin Broberg
Emil Eklund
Värmdö BK
Sandvikens MK
Volvo 940
Djurhamns Marin & Motor AB
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Jidflo
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
3
Daniel Brorson
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Ford Fiesta R5
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3 3,2
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
7
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
7
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Motorsport Johansson
SE
2
Mikael Andersson
Mikael Exenberger
Älmhults MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
7
Rasmus Bengtsson
Torbjörn Ivarsson
Älmhults MK
Volvo 240
SE
2
Bo Karlsson
Madeleine Ruud Nielsen
Älmhults MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Torbjörn Karlsson
Fredrik Dehlin
Älmhults MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
4
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Mitsubishi EVO 7
SE
2
Simon Axelsson
Lisa Johansson
Älmults MK
Wäxjö MS
VW Golf
SE
2
Anton Bernats Hager
Fredrik Wesslén
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Toyota Corolla
SE
2
Linus Månsson
John Stigh
Östgöta Bilsportförening
V:a Östergötlands MK
VW Golf 3
SE
1
Alexander Grehn
Lucas Karlsson
Östgöta BSF
Gnesta MK
Peugeot 208 R2
SE
www.resultatservice.com