Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: Snapphanerally

14 - 15 aug 2020 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2) 10
2 Trimmat 2 WD (R3) 45
3 Trimmat 4 WD (R5) 6
4 4 WD Övriga 13
7 R1 24
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan. 8
Totalt 106

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Vakant 1
Vakant 2
Tba
Tba
Tba
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
Vool.se
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Jidflo
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Mikael Andersson
Mikael Exenberger
Älmhults MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
2
Mikael Andersson
Per-Ivar Pi Hellberg
Hässleholms MK
Osby MK
Toyota Corolla
SE
4
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Golf 3
Larssons Plåtslageri
SE
2
Simon Axelsson
Lisa Johansson
Älmults MK
Wäxjö MS
VW Golf
SE
7
Rasmus Bengtsson
Torbjörn Ivarsson
Älmhults MK
Volvo 240
SE
4
Tomas Bergman
Paulin Bergqvist
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO
Välsta Bildemontering AB
SE
2
Victor Bergsander
Christoffer Lund
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
2
Anton Bernats Hager
Fredrik Wesslén
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Toyota Corolla
SE
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
2
Mälaröarnas Björnvad
Ulf Björnvad
Mälaröarnas MK
Mälaröarnas MK
VW Golf
SE
4
Peter Blomqvist
Ditte Kammersgaard
SMK Hörby
Dasu
Mitsubishi Evolution
SE
2
Martin Broberg
Emil Eklund
Värmdö BK
Sandvikens MK
Volvo 940
Djurhamns Marin & Motor AB
SE
2
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW M3
PL
3
Daniel Brorson
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Ford Fiesta R5
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3 3,2
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
4
Joachim Carlström
Christer Carlsson
Gullabo RC
Katrineholms MK
Mitsubishi Mirage
SE
2
Daniel Dahlström
Göran Östlund
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
7
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
7
Filip Ekenved
Ida Hegge
Göteborgs MF
Vara MK
Volvo 940
SE
1
Joakim Ellner Landberg
SMK Södermanland
Peugeot 208 R2
SE
2
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
7
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
7
Magnus Ericsson
Janne Arvidsson
Bengtsfors MC
Bengtsfors
Volvo 940
SE
30
Dennis Eriksson
Isabell Persson
Hässleholms MK
Hästveda FRC
Opel Ascona B
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Volvo 940
SE
7
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 206
SE
2
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
2
Mick Fraas
Erik Larsen
Fama
Dansk Rally Club
Volvo 940
DK
3
Fredrik Grahn
Mikael Kjellgren
KAK Motorsport
Hjo MK
Ford Fiesta
Björkmans Rallyteam
SE
2
Johan Green
Kevin Ahtley
Hässleholms MK
Växjö MS
Toyota Corolla
SE
1
Alexander Grehn
Lucas Karlsson
Östgöta BSF
Gnesta MK
Peugeot 208 R2
SE
4
Mikael Gustafsson
Lasse Grip
Ludvika MS
SMK Hälsinge
Mitshubishi EVO 9
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
3
Christoffer Haglund
Nicklas Edvardsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
Team Nybe
SE
2
Kjell Hansson
Henrik Johansson
Dals MK
Dals MK
Volvo 940
SE
2
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
30
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
7
Johan Holm
Christer Holm
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 240
SE
2
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
2
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
SE
1
Lukas Hägg
Daniel Borgqvist
Trelleborgs MK
Olofströms MK
Ford Fiesta R2
GNM Sweden AB
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
30
Clint Jeffman
Christoffer Sörmell
Hässleholms MK
SMK Hörby
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
4
Dan Johannesson
Joakim Johannesson
Dals MK
Dals MK
Mitsubishi Mirage
Elinsta nät AB
SE
7
Jacob Johannesson
Danny Holgersson
Gullabo RC
Ryds MK
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
1
Hugo Johansson
Tommy Svensson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Ford Fiesta R2
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Toarps MK
Laxå MK
Renault Clio
SE
2
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
VW Golf
SE
7
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Motorsport Johansson
SE
2
Thomas Johansson
Kjell Person
Bengtsfors MC
Åmåls MK
Volvo 940
SE
2
Viktor Johansson
Fredrik Palm
Vara MK
Skara MK
VW Golf 3
SE
7
Johannes Josefsson
Kjell Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Golf GTI
SE
2
Bo Karlsson
Madeleine Ruud Nielsen
Älmhults MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
SE
4
Kristoffer Karlsson
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Mitsubishi EVO 9
SE
2
Nicklas Karlsson
Per Wiksten
MK Team Westom
MK Ratten
Golf III
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Torbjörn Karlsson
Fredrik Dehlin
Älmhults MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team Ramudden
SE
7
Tim Lagerstam
Peter Svensson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Tim Lagerstam
SE
7
Peter Lanner
Patric Sundström
Vara MK
Göteborgs MF
VW Golf
Skjutportsbeslag.se
SE
2
Björn Larsson
Sebastian Lindholm
Forshaga MC
Munkfors MC
Volvo 242
SE
7
Jesper Larsson Odenmalm
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
4
Jari Liiten
Tommy Andersson
Sandvikens MK
SMK Sundsvall
Mitsubishi EVO
SE
1
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
7
Jonas Lindfors
Magnus Johansson
Eskilstuna MK
Katrineholms MK
VW Golf
Memo Industriplast AB
SE
2
Oscar Ljung
Frida Axelsson
Simrishamns MK
Skillingaryds MK
Golf III KitCar
SE
30
Lucas Ljungbäck
Emma Enarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
2
Peter Lundin
Berndt Holgersson
Ljungby MK
Ljungby MK
BMW 325
SE
7
Johan Lundqvist
Albin Timell
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
2
Per Löfqvist
Kinds MK
Volvo 940
SE
1
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
7
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
2
Siegfried Mayr
Renate Mayr
Germany
Volvo 240
DE
7
Ingemar Månsson
Torbjörn Carlberg
SMK Hörby
Nässjö MK
Volvo 940
SE
2
Linus Månsson
John Stigh
Östgöta Bilsportförening
V:a Östergötlands MK
VW Golf 3
SE
30
Kevin Möllerström
Lars Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Manta B
SE
7
Morgan Nillekvist
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
7
Mattias Nilsson
Robin Liljegren
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mazda 323
SE
30
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Tba
GNM Sweden AB
SE
3
Mattias Olsson
Erik Gustafsson
Stenungsunds MS
SMK Linde
Skoda Fabia R5
Orust schakt
SE
7
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
1
Marcus Persson
Viktoria Johansson
SMK Trollhättan
Kullings MS
Ford Fiesta R2
Bilfocus i Trollhättan
SE
2
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
2
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
3
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia R5
SE
4
Håkan Rönnebring
Sandra Rönnebring
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mitsubishi EVO IX
SE
7
Jakob Sandberg
Hedda Angelöv
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf 3
SE
7
Oliver Saust
Peter Rasmussen
Askh
Askh
Opel Adam
Oliver Saust Motorsport
DK
4
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Mitsubishi EVO 7
SE
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
BMW Compact
SE
30
Conny Svensson
Annika Hansen Viberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Tomas Söderberg
Roger Dahlberg
Falkenberg MK
Emådalens MK
BMW 325
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
4
Sofia Sörensson
Ola Sandberg
SMK Hörby
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO IX
Sörenssons Bilservice
SE
30
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
7
Simon Wernersson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
2
Nils Östgård
Fredrik Andren
Vännäs MK
Umeå AK
Citroën DS3 R3T
SE
7
Oscar Östlund
Daniel Andersson
Hällefors MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
www.resultatservice.com