Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: Rally Vännäs

28 - 29 feb 2020 - Vännäs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2) 14
2 Trimmat 2 WD (R3) 29
3 Trimmat 4 WD (R5) 14
4 4 WD Övriga 15
7 Inbjudningsklass R1 14
30 Föråkare. Anmälan skall vara godkänd av arrangören. 3
Totalt 89

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Jan Johansson
Reine Nyberg
Fryksdalen MK
Forshaga MC
Nissan Sunny
Spader Äzz Rally
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Ford Fiesta R2
GNM Sweden AB
SE
2
Niklas Karlsson
Madelene Buskas
Vallentuna MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
SE
3
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Skoda Fabia
SE
7
Gerhard Sjökvist
Veronica Sjökvist
Örk
Örk
Audi Coupe
SE
2
Magnus Åberg
Gunnar Åberg
Vännäs MK
Vännäs MK
VW Golf II
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi
SE
7
Johan Lindberg
Phillipe Näsmo
Umeå Automobilklubb
Vännäs MK
Volvo 240
SE
30
Anders Nilsson
Otilia Lindblad
Lycksele MK
Lycksele MK
Volvo 940
SE
2
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Toyota Corolla
SE
7
Simon Erlandsson
Urban Erlandsson
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940 Voc
SE
2
Daniel Wall
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Focus WRC
SE
2
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Renault Clio R3T
artimastaket.se
SE
7
Erik Sjöström
Eric Lennartsson
Vännäs MK
Vännäs MK
Opel Astra
SE
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
4
Dan Johannesson
Joakim Johannesson
Dals MK
Dals MK
Mitsubishi Mirage
SE
7
Jonathan Lundgren
Sven-Inge Nilsson
Umeå Automobilklubb
Umeå Automobilklubb
Volvo 240
SE
4
Jonna Eson Brådhe
Julia Thulin
SMK Nyköping
SMK Hörby
Mitsubishi Mirage
SE
4
Karl Rumpler
Oliver Rumpler
Karl Rumpler
Mitsubishi Lancer EVO V
Karl Rumpler
AT
2
Johan Green
Kevin Ahtley
Hässleholms MK
Växjö MS
Toyota Corolla
SE
7
Alexander Pettersson
Rikard Mukka
NMS Boden
NMS Boden
Volvo 940
SE
30
Fredrik Anderholdt Helgesson
Bengt Sandberg
Umeå AK
Umeå AK
Subaru Legacy Turbo
SE
1
Joakim Ellner Landberg
Emil Nilsson
SMK Södermanland
SMK Arboga
Peugeot 208 R2
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
Team Nybe
SE
4
Marcus Nilsson
Kenneth Eriksson
Vännäs MK
Vännäs MK
Mitsubishi Lancer EVO V
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Toarps MK
Laxå MK
Renault Clio
SE
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
3
Pg Andersson
Anders Fredriksson
Årjängs MK
Årjängs MK
Ford Flesta
GNM Sweden
SE
3
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
GNM Sweden AB
SE
1
Emrik Smedberg
Carl Eriksson
Wäxjö MS
Skillingaryds MK
Honda Civic N3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
30
Joakim Persson
Jörgen Persson
Umeå Automobil Klubb
Umeå Automobil Klubb
Volvo 240
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
Vool.se
SE
2
Elias Lundberg
Jim Hjerpe
SMK Sala
Säters MK
Volvo 242
SE
3
Thomas Thunström
Tom Törngren
Ludvika MS
Gränna MK
Skoda Fabia R5
EKS
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Volvo 940
SE
2
Tommy Eliasson
Richard Svensson
Storfors MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
1
Albin Nordh
Christoffer Bäck
Ydre MK
SMK Hedemora
Ford Fiesta R2T19
DekorReklam
SE
4
Jari Liiten
Tommy Andersson
Sandvikens MK
SMK Sundsvall
Mitsubishi EVO
SE
1
Pontus Lönnström
Stefan Gustavsson
KAK
Ludvika MS
Ford Fiesta R2T
Team Ramudden
SE
1
Adam Westlund
David Arhusiander
Gestrike RT
Jämtlands MK
Ford Fiesta R2T
EKS
SE
3
Mattias Olsson
Erik Gustafsson
Stenungsunds MS
SMK Linde
Ford Fiesta R5
Orust schakt
SE
4
Mikael Gustafsson
Lasse Grip
Ludvika MS
SMK Hälsinge
Mitshubishi EVO 9
SE
3
Albert Prinz von Thurn Und Taxis
Bernhard Ettel
Dmsb
AMF
Skoda Fabia R5
DE
2
Per-Olov Larsson
Kristina Hellgren
Vännäs MK
Vännäs MK
Peugeot 306
SE
1
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
Peugeot 208 R2
Team Ramudden
SE
4
Tomas Bergman
Paulin Bergqvist
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO 8
Välsta Bildemontering AB
SE
2
Johan Axelsson
Nellie Karlsson
Nässjö MK
Skillingaryds MK
BMW M3
Team Skeppsbrons
SE
3
Anton Eriksson
Lars Andersson
SMK Sundsvall
SMK Trollhättan
Skoda Fabia R5
SE
4
Mikael Jirvelius
Anders Wallbom
Fjugesta MS
Laxå MK
Mitsubishi Mirage
SE
2
Nils Östgård
Fredrik Andren
Vännäs MK
Umeå AK
Citroën DS3 R3T
SE
2
Patrik Dybeck
Håkan Palm
SMK Gävle
Björnjägarns RC
Toyota Corolla
Batteribolaget
SE
7
Lucas Willman
Casper Strömgren
Vännäs MK
Vännäs MK
Mazda 323F
SE
3
Mattias Ekström
Stefan Bergman
Finskoga MK
Fagersta MK
Skoda Fabia R5
EKS
SE
2
Linus Månsson
John Stigh
Östgöta Bilsportförening
V:a Östergötlands MK
VW Golf 3
SE
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Christoffer Haglund
Nicklas Edvardsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
4
Joachim Carlström
Christer Carlsson
Gullabo RC
Katrineholms MK
Mitsubishi Mirage
SE
4
Kristoffer Karlsson
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Mitsubishi EVO 9
SE
7
Jonas Lindberg
Mikael Gunnarsson
Gargnäs MK
Gargnäs MK
Volvo 240
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team Ramudden
SE
1
Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Skoda Fabia R2
LG Bil & Motor AB
SE
2
Niklas Hägg
Toni Sundkvist
SMK Hälsinge
SMK Motala Bil
VW Golf KitCar
L. Häggs Bildemontering AB
SE
1
Sebastian Johansson
Jesper Elfver
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
4
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Gullabo RC
Älmhults MK
Mitsubishi EVO 7
SE
1
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
2
Martin Broberg
Emil Eklund
Värmdö BK
Sandvikens MK
Volvo 940
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
2
Peter Johansson
Tommy Jakobsson
Morjärvs MS
Luleå MS
Honda Civic Typ R
SE
3
Fredrik Grahn
Stefan Ahl
KAK Motorsport
Wäxjö MS
Ford Fiesta
Björkmans Rallyteam
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
BMW Compact
SE
1
Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Storfors MK
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta R2
Ec Svenska
SE
3
Charles Andersson
Leif Wigert
Borlänge MK
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Jidflo
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
7
Nils Sandström
Magnus Lindström
Vännäs MK
Vännäs MK
Peugeot 206
SE
2
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3 3,2
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
1
Lukas Hägg
Daniel Borgqvist
Trelleborgs MK
Olofströms MK
Ford Fiesta R2
GNM Sweden AB
SE
7
Jesper Jonasson
Marcus Jansson
Filipstads MC
Storfors MK
Volvo S70
Team Gasfot
SE
7
Henrik Lindahl
Patrik Öberg
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 850
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
SE
7
Jan-Erik Eriksson
Tobias Abrahamsson
Ludvika MS
Katrineholms MK
Suzuki Swift Gls
SE
2
Conny Eriksson
Lars Fahlesson
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940
SE
7
Liselotte Sandström
Roger Sandström
Vännäs MK
Vännäs MK
Vovlo 240
SE
7
Maja Rönnkvist
Elina Granström
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940
SE
3
Jörgen Jonasson
Nicklas Jonasson
Vännäs MK
Skoda R5
SE
www.resultatservice.com