Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: Rally Vännäs

28 - 29 feb 2020 - Vännäs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2) 14
2 Trimmat 2 WD (R3) 29
3 Trimmat 4 WD (R5) 14
4 4 WD Övriga 15
7 Inbjudningsklass R1 14
30 Föråkare. Anmälan skall vara godkänd av arrangören. 3
Totalt 89

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Charles Andersson
Leif Wigert
Borlänge MK
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
4
Dan Johannesson
Joakim Johannesson
Dals MK
Dals MK
Mitsubishi Mirage
SE
3
Albert Prinz von Thurn Und Taxis
Bernhard Ettel
Dmsb
AMF
Skoda Fabia R5
DE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
7
Jesper Jonasson
Marcus Jansson
Filipstads MC
Storfors MK
Volvo S70
Team Gasfot
SE
3
Mattias Ekström
Stefan Bergman
Finskoga MK
Fagersta MK
Skoda Fabia R5
EKS
SE
4
Mikael Jirvelius
Anders Wallbom
Fjugesta MS
Laxå MK
Mitsubishi Mirage
SE
2
Jan Johansson
Reine Nyberg
Fryksdalen MK
Forshaga MC
Nissan Sunny
Spader Äzz Rally
SE
7
Jonas Lindberg
Mikael Gunnarsson
Gargnäs MK
Gargnäs MK
Volvo 240
SE
1
Adam Westlund
David Arhusiander
Gestrike RT
Jämtlands MK
Ford Fiesta R2T
EKS
SE
1
Sebastian Johansson
Jesper Elfver
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
4
Joachim Carlström
Christer Carlsson
Gullabo RC
Katrineholms MK
Mitsubishi Mirage
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
GNM Sweden AB
SE
4
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Gullabo RC
Älmhults MK
Mitsubishi EVO 7
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
SE
1
Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Skoda Fabia R2
LG Bil & Motor AB
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
SE
2
Johan Green
Kevin Ahtley
Hässleholms MK
Växjö MS
Toyota Corolla
SE
2
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
1
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Volvo 940
SE
1
Pontus Lönnström
Stefan Gustavsson
KAK
Ludvika MS
Ford Fiesta R2T
Team Ramudden
SE
3
Fredrik Grahn
Stefan Ahl
KAK Motorsport
Wäxjö MS
Ford Fiesta
Björkmans Rallyteam
SE
4
Karl Rumpler
Oliver Rumpler
Karl Rumpler
Mitsubishi Lancer EVO V
Karl Rumpler
AT
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
Vool.se
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Ford Fiesta R2
GNM Sweden AB
SE
7
Jan-Erik Eriksson
Tobias Abrahamsson
Ludvika MS
Katrineholms MK
Suzuki Swift Gls
SE
4
Mikael Gustafsson
Lasse Grip
Ludvika MS
SMK Hälsinge
Mitshubishi EVO 9
SE
3
Thomas Thunström
Tom Törngren
Ludvika MS
Gränna MK
Skoda Fabia R5
EKS
SE
30
Anders Nilsson
Otilia Lindblad
Lycksele MK
Lycksele MK
Volvo 940
SE
3
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Skoda Fabia
SE
2
Peter Johansson
Tommy Jakobsson
Morjärvs MS
Luleå MS
Honda Civic Typ R
SE
2
Daniel Wall
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
SE
7
Alexander Pettersson
Rikard Mukka
NMS Boden
NMS Boden
Volvo 940
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Focus WRC
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi
SE
2
Johan Axelsson
Nellie Karlsson
Nässjö MK
Skillingaryds MK
BMW M3
Team Skeppsbrons
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
BMW Compact
SE
4
Jari Liiten
Tommy Andersson
Sandvikens MK
SMK Sundsvall
Mitsubishi EVO
SE
2
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Renault Clio R3T
artimastaket.se
SE
2
Patrik Dybeck
Håkan Palm
SMK Gävle
Björnjägarns RC
Toyota Corolla
Batteribolaget
SE
4
Tomas Bergman
Paulin Bergqvist
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO 8
Välsta Bildemontering AB
SE
2
Niklas Hägg
Toni Sundkvist
SMK Hälsinge
SMK Motala Bil
VW Golf KitCar
L. Häggs Bildemontering AB
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
Team Nybe
SE
4
Jonna Eson Brådhe
Julia Thulin
SMK Nyköping
SMK Hörby
Mitsubishi Mirage
SE
3
Christoffer Haglund
Nicklas Edvardsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
2
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Toyota Corolla
SE
2
Elias Lundberg
Jim Hjerpe
SMK Sala
Säters MK
Volvo 242
SE
3
Anton Eriksson
Lars Andersson
SMK Sundsvall
SMK Trollhättan
Skoda Fabia R5
SE
1
Joakim Ellner Landberg
Emil Nilsson
SMK Södermanland
SMK Arboga
Peugeot 208 R2
SE
4
Kristoffer Karlsson
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Mitsubishi EVO 9
SE
3
Mattias Olsson
Erik Gustafsson
Stenungsunds MS
SMK Linde
Ford Fiesta R5
Orust schakt
SE
2
Tommy Eliasson
Richard Svensson
Storfors MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
1
Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Storfors MK
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta R2
Ec Svenska
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Toarps MK
Laxå MK
Renault Clio
SE
1
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
Peugeot 208 R2
Team Ramudden
SE
1
Lukas Hägg
Daniel Borgqvist
Trelleborgs MK
Olofströms MK
Ford Fiesta R2
GNM Sweden AB
SE
30
Fredrik Anderholdt Helgesson
Bengt Sandberg
Umeå AK
Umeå AK
Subaru Legacy Turbo
SE
30
Joakim Persson
Jörgen Persson
Umeå Automobil Klubb
Umeå Automobil Klubb
Volvo 240
SE
7
Johan Lindberg
Phillipe Näsmo
Umeå Automobilklubb
Vännäs MK
Volvo 240
SE
7
Jonathan Lundgren
Sven-Inge Nilsson
Umeå Automobilklubb
Umeå Automobilklubb
Volvo 240
SE
2
Niklas Karlsson
Madelene Buskas
Vallentuna MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team Ramudden
SE
2
Conny Eriksson
Lars Fahlesson
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940
SE
7
Simon Erlandsson
Urban Erlandsson
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940 Voc
SE
3
Jörgen Jonasson
Nicklas Jonasson
Vännäs MK
Skoda R5
SE
2
Per-Olov Larsson
Kristina Hellgren
Vännäs MK
Vännäs MK
Peugeot 306
SE
7
Henrik Lindahl
Patrik Öberg
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 850
SE
4
Marcus Nilsson
Kenneth Eriksson
Vännäs MK
Vännäs MK
Mitsubishi Lancer EVO V
SE
7
Maja Rönnkvist
Elina Granström
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940
SE
7
Liselotte Sandström
Roger Sandström
Vännäs MK
Vännäs MK
Vovlo 240
SE
7
Nils Sandström
Magnus Lindström
Vännäs MK
Vännäs MK
Peugeot 206
SE
7
Erik Sjöström
Eric Lennartsson
Vännäs MK
Vännäs MK
Opel Astra
SE
7
Lucas Willman
Casper Strömgren
Vännäs MK
Vännäs MK
Mazda 323F
SE
2
Magnus Åberg
Gunnar Åberg
Vännäs MK
Vännäs MK
VW Golf II
SE
2
Nils Östgård
Fredrik Andren
Vännäs MK
Umeå AK
Citroën DS3 R3T
SE
2
Martin Broberg
Emil Eklund
Värmdö BK
Sandvikens MK
Volvo 940
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Jidflo
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3 3,2
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
1
Emrik Smedberg
Carl Eriksson
Wäxjö MS
Skillingaryds MK
Honda Civic N3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
1
Albin Nordh
Christoffer Bäck
Ydre MK
SMK Hedemora
Ford Fiesta R2T19
DekorReklam
SE
3
Pg Andersson
Anders Fredriksson
Årjängs MK
Årjängs MK
Ford Flesta
GNM Sweden
SE
7
Gerhard Sjökvist
Veronica Sjökvist
Örk
Örk
Audi Coupe
SE
2
Linus Månsson
John Stigh
Östgöta Bilsportförening
V:a Östergötlands MK
VW Golf 3
SE
www.resultatservice.com