Anmälningslista

Anmälda till Rally: East Sweden Rally

6 - 7 sep 2019 - ESR

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 RC 4A - RC 4B - Otrimmat 2 WD (R2) 15
2 RGT - RC3 - Trimmat 2 WD (R3) 40
3 RC2 - Trimmat 4 WD (R5) 15
4 4 WD övriga (National cars) 13
7 R1 / RC5 0
8 R1 (Inbj SE) 1
11 Östgötaklass 2 WD 4
12 Östgötaklass 4 WD 0
30 Föråkare godkänd av arrangören före anmälan 0
Totalt 88

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
11
Robin Bäckström
Robert Ardryd
Botkyrka MK
MK Kopparberg
Skoda Fabia
Bäckström Rally Team
SE
2
Tobias Göransson
Petra Nordquist
Boxholms MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
1
Robert Andersson
Carl-Gustaf Karlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Peugeot 208
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
2
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Toyota Corolla
Märsta Förenade
SE
2
Jonny Hederstedt
Andreas Norström
Gotlands MF BK
Linköpings MS
Ford Escort MK II
SE
2
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage R5
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
3
Kjell Sandberg
Stefan Ahl
Haninge
Wäxjö MS
Ford Fiesta R5
SE
1
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
Quality of Service
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
3
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Skoda Fabia R5
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
3
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
VW Polo GTI R5
Sunnyside Experience
SE
4
Karl Rumpler
Oliver Rumpler
Karl Rumpler
Mitsubishi Lancer EVO V
Karl Rumpler
AT
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Karlstad MC
Hofors MS
Skoda Fabia R5
SE
4
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO 8
Ramudden.se
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
Renault Clio R3
SE
2
Kim Anders Nyhus
Tina Jeanette Olsen
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 240
NO
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Ford Fiesta R2
SE
4
Johan Eklöf
Linköpings MS
Skoda Fabia
SE
1
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
4
Joakim Längberg
Lotta Strand
Linköpings MS
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO VII
SE
4
Mikael Gustafsson
Ludvika MS
Mitshubishi EVO 9
SE
4
Mattias Nyström
Ida Lidebjer Granberg
Ludvika MS
Asarums MS
Mitsubishi EVO 8
SE
2
Mats Andersson
Mattias Edvardsson
MK Kinda
Linköpings MS
Peugeot 307
Team Appelskogsbil AB
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
3
Johan Kristoffersson
Stig Rune Skjaermoen
MK Team Westom
NMK Elverum
VW Polo
Volkswagen Dealerteam BAUHAUS
SE
2
Henrik Oscarson
Roger Lindholm
MSK Hammaren
Västerås MS
Saab 9-3-Ss
SE
2
Daniel Wall
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
Team "KORVGUBBEN" Motorsport
SE
2
Niklas Blomkvist
Per Wiksten
Munkfors MC
MK Ratten
Volvo 242
SE
2
Jonas Björnvad
Anna Marions
Mälaröarnas MK
Gotlands MF BK
VW Golf
SE
11
Joakim Larsson
Fredric Nilsson
NMK
NMK
VW Golf
SE
1
Thea Turvoll Lien
Trond Håvard Østheim
NMK Modum & Sigdal
NMK Hadeland
Ford Fiesta R2T
NO
1
Ola Jr. Nore
Veronica Engan
NMK Modum & Sigdal
Asker Og Bærum Motorsport
Opel Adam R2
Nore & Lyseng Rally
NO
1
Pontus Lönnström
Stefan Gustavsson
Nora MK
Ludvika MS
Ford Fiesta R2T
Ramudden.se
SE
2
Stefan Kemle
Mikael Karnklev
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
4
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköping MK
Mitsubishi EVO 6
SE
2
Johan Axelsson
Stefan Ottosson
Nässjö MK
Vetlanda RRC
BMW M3
Team Skeppsbrons
SE
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Peter Holgersson
Danny Holgersson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
BMW Compact
SE
4
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Mitsubishi EVO
SE
4
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
2
Henrik Lennartsson
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Toyota Corolla
Assistancekåren
SE
2
Johannes Joons
Madelene Buskas
Skutskärs MS
Gotlands MF BK
Opel Astra KitCar
SE
2
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Tba
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda Fabia R5
ramudden.se
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
4
Henrik Carlzon
Stefan Ohlson
SMK Linde
Teknis MC
Mitsubishi EVO
GMM maskin&motor AB
SE
2
Adam Carlsson
Emil Corell
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
HOT ROD HILL RACING
SE
1
Jonna Eson Brådhe
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
SE
3
Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
1
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
Södertörnsvakuum.se
SE
3
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Ford Fiesta
SE
2
Marcus Naessén
Patrik Johansson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
1
Janne Pettersson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Peugeot 208 R2
Märsta Förenade
SE
3
Anton Eriksson
Lars Andersson
SMK Sundsvall
SMK Trollhättan
Skoda Fabia R5
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Toyota Corolla
Team Börjesson maskin AB
SE
8
Johan Holm
Christer Holm
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 240
SE
2
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
3
Mattias Monelius
Håkan Palm
SMK Örebro
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
1
Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Storfors MK
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta R2
Ec Svenska
SE
2
Martin Adolfsson
Julia Thulin
Säffle MC
SMK Hörby
Volvo 944
SE
3
Daniel Dahlström
Jörgen Johansson
Säffle MC
MK Team Westom
Mitsubishi Mirage
Mekonomen Bilverkstad
SE
4
Peter Johansson
Jim Hjerpe
Säters MK
Säters MK
Mitsubishi Lancer EVO V
SE
2
Johnny Ekeflo
Mattias Laago
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf 3
Skänninge Städ & Service AB
SE
2
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
VW Golf 3 KitCar
Ramudden.se
SE
1
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
2
Daniel Andersson
Fanny Jacobson
V:a Östergötlands MK
Värmdö BK
BMW 325
SE
2
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
4
Anders Jonasson
Jörgen Lindahl
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi Lancer EVO IX
SE
2
Maths Johnsson
Mårten Hearthly
Ydre MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
1
Albin Nordh
John Stigh
Ydre MK
V:a Östergötlands MK
Renault Twingo R2
Team Korvgubbens Motorsport
SE
3
Pg Andersson
Anders Fredriksson
Årjängs MK
Årjängs MK
Ford Flesta
GNM Sweden
SE
2
Lukas Kindgren
David Arhusiander
Åtvidabergs MK
Jämtlands MK
Volvo 242
Klädhuset I Falerum
SE
2
Mats Moberg
Urban Fröjd
Östergyllen RC
Opel Ascona B
SE
2
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
VW Golf 3
SE
11
Tobias Petrini
Emilia Petrini
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Audi A3
Malmqvist&Edling Smörjmedel
SE
11
Magnus Johansson
Andreas Johansson
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com

Meny

East Sweden Rally

6 - 7 sep 2019 - ESR