Anmälningslista

Anmälda till Rally: East Sweden Rally

6 - 7 sep 2019 - ESR

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 RC 4A - RC 4B - Otrimmat 2 WD (R2) 15
2 RGT - RC3 - Trimmat 2 WD (R3) 40
3 RC2 - Trimmat 4 WD (R5) 15
4 4 WD övriga (National cars) 13
7 R1 / RC5 0
8 R1 (Inbj SE) 1
11 Östgötaklass 2 WD 4
12 Östgötaklass 4 WD 0
30 Föråkare godkänd av arrangören före anmälan 0
Totalt 88

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Robert Andersson
Carl-Gustaf Karlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Peugeot 208
SE
1
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
Quality of Service
SE
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
1
Jonna Eson Brådhe
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
SE
1
Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Storfors MK
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta R2
Ec Svenska
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
1
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
Södertörnsvakuum.se
SE
1
Thea Turvoll Lien
Trond Håvard Østheim
NMK Modum & Sigdal
NMK Hadeland
Ford Fiesta R2T
NO
1
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
1
Pontus Lönnström
Stefan Gustavsson
Nora MK
Ludvika MS
Ford Fiesta R2T
Ramudden.se
SE
1
Albin Nordh
John Stigh
Ydre MK
V:a Östergötlands MK
Renault Twingo R2
Team Korvgubbens Motorsport
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Ola Jr. Nore
Veronica Engan
NMK Modum & Sigdal
Asker Og Bærum Motorsport
Opel Adam R2
Nore & Lyseng Rally
NO
1
Janne Pettersson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Peugeot 208 R2
Märsta Förenade
SE
2
Martin Adolfsson
Julia Thulin
Säffle MC
SMK Hörby
Volvo 944
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Toyota Corolla
Team Börjesson maskin AB
SE
2
Daniel Andersson
Fanny Jacobson
V:a Östergötlands MK
Värmdö BK
BMW 325
SE
2
Mats Andersson
Mattias Edvardsson
MK Kinda
Linköpings MS
Peugeot 307
Team Appelskogsbil AB
SE
2
Johan Axelsson
Stefan Ottosson
Nässjö MK
Vetlanda RRC
BMW M3
Team Skeppsbrons
SE
2
Jonas Björnvad
Anna Marions
Mälaröarnas MK
Gotlands MF BK
VW Golf
SE
2
Niklas Blomkvist
Per Wiksten
Munkfors MC
MK Ratten
Volvo 242
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Adam Carlsson
Emil Corell
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
HOT ROD HILL RACING
SE
2
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
2
Johnny Ekeflo
Mattias Laago
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf 3
Skänninge Städ & Service AB
SE
2
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Tobias Göransson
Petra Nordquist
Boxholms MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
2
Jonny Hederstedt
Andreas Norström
Gotlands MF BK
Linköpings MS
Ford Escort MK II
SE
2
Peter Holgersson
Danny Holgersson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
2
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Toyota Corolla
Märsta Förenade
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
Renault Clio R3
SE
2
Maths Johnsson
Mårten Hearthly
Ydre MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
2
Johannes Joons
Madelene Buskas
Skutskärs MS
Gotlands MF BK
Opel Astra KitCar
SE
2
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
VW Golf 3 KitCar
Ramudden.se
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
2
Stefan Kemle
Mikael Karnklev
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
2
Lukas Kindgren
David Arhusiander
Åtvidabergs MK
Jämtlands MK
Volvo 242
Klädhuset I Falerum
SE
2
Henrik Lennartsson
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Toyota Corolla
Assistancekåren
SE
2
Mats Moberg
Urban Fröjd
Östergyllen RC
Opel Ascona B
SE
2
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
VW Golf 3
SE
2
Marcus Naessén
Patrik Johansson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
2
Kim Anders Nyhus
Tina Jeanette Olsen
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 240
NO
2
Henrik Oscarson
Roger Lindholm
MSK Hammaren
Västerås MS
Saab 9-3-Ss
SE
2
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Tba
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
BMW Compact
SE
2
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
2
Daniel Wall
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
Team "KORVGUBBEN" Motorsport
SE
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Pg Andersson
Anders Fredriksson
Årjängs MK
Årjängs MK
Ford Flesta
GNM Sweden
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda Fabia R5
ramudden.se
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage R5
SE
3
Daniel Dahlström
Jörgen Johansson
Säffle MC
MK Team Westom
Mitsubishi Mirage
Mekonomen Bilverkstad
SE
3
Anton Eriksson
Lars Andersson
SMK Sundsvall
SMK Trollhättan
Skoda Fabia R5
SE
3
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Skoda Fabia R5
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
3
Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
3
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Ford Fiesta
SE
3
Johan Kristoffersson
Stig Rune Skjaermoen
MK Team Westom
NMK Elverum
VW Polo
Volkswagen Dealerteam BAUHAUS
SE
3
Mattias Monelius
Håkan Palm
SMK Örebro
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
3
Kjell Sandberg
Stefan Ahl
Haninge
Wäxjö MS
Ford Fiesta R5
SE
3
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
VW Polo GTI R5
Sunnyside Experience
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Karlstad MC
Hofors MS
Skoda Fabia R5
SE
4
Henrik Carlzon
Stefan Ohlson
SMK Linde
Teknis MC
Mitsubishi EVO
GMM maskin&motor AB
SE
4
Johan Eklöf
Linköpings MS
Skoda Fabia
SE
4
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
4
Mikael Gustafsson
Ludvika MS
Mitshubishi EVO 9
SE
4
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO 8
Ramudden.se
SE
4
Peter Johansson
Jim Hjerpe
Säters MK
Säters MK
Mitsubishi Lancer EVO V
SE
4
Anders Jonasson
Jörgen Lindahl
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi Lancer EVO IX
SE
4
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Mitsubishi EVO
SE
4
Joakim Längberg
Lotta Strand
Linköpings MS
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO VII
SE
4
Mattias Nyström
Ida Lidebjer Granberg
Ludvika MS
Asarums MS
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköping MK
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Karl Rumpler
Oliver Rumpler
Karl Rumpler
Mitsubishi Lancer EVO V
Karl Rumpler
AT
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
8
Johan Holm
Christer Holm
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 240
SE
11
Robin Bäckström
Robert Ardryd
Botkyrka MK
MK Kopparberg
Skoda Fabia
Bäckström Rally Team
SE
11
Magnus Johansson
Andreas Johansson
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Volvo 240
SE
11
Joakim Larsson
Fredric Nilsson
NMK
NMK
VW Golf
SE
11
Tobias Petrini
Emilia Petrini
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Audi A3
Malmqvist&Edling Smörjmedel
SE
www.resultatservice.com

Meny

East Sweden Rally

6 - 7 sep 2019 - ESR