Anmälningslista

Anmälda till Rally: Midnattssolsrallyt

29 jun - 1 jul 2023 - KAK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Category 1 (före 31.12.1961) - Klass 1 fri volym 0
2 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) - upp till 1000 cm3 7
3 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) - från 1001 cm3 till 1300 cm3 2
4 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) - från 1301 cm3 till 1600 cm3 4
5 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) - från 1601 cm3 till 2000 cm3 12
6 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) - över 2001 cm3 2
7 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) - upp till 1600 cm3 1
8 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) - från 1601 cm3 till 2000 cm3 23
9 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) - från 2001 cm3 3
10 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) - upp till 1600 cm3 0
11 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) - från 1601 cm3 till 2000 cm3 26
12 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) - över 2001 cm3 36
13 Category 4 (1.1.1982 - 31.12 1990) - fri volym 10
14 Category 5 (före 31.12.1990) - Klass 14 0
30 Föråkare - Godkänd av arrangören före anmälan 0
Totalt 126

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Hans Åke Söderqvist
Torbjörn Jernberg
Norbergs MC
Vaxholms MK
BMC Cooper S
Team Pitan
SE
8
Jan Andreson
Lennarth Ångström
Filipstads MC
Filipstads MC
BMW 2002
SE
5
Thomas Johansson
Juha Liimatainen
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
BMW 2002
SE
11
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Fiat 131 Abarth
SE
4
Tomas Andersson
Mattias Andersson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Ford Cortina GT
SE
4
Magnus Karlsson
Danne Amberin
Östergyllen Rally Club
Linköpings MS
Ford Cortina Lotus
SE
8
Stefan Andersson
Monica Källberg
Almunge MK
Almunge MK
Ford Escort
SE
11
Eddie Hörbing
Annette Åhman
SMK Karlskoga
Almunge MK
Ford Escort
SE
11
Kjell Sandberg
Göran Önmark
Haninge MK
Gnesta MK
Ford Escort
SE
11
Charles Andersson
Lars Grip
Borlänge MK
SMK Hälsinge
Ford Escort BDG
SE
11
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Escort MK2
SE
11
Pelle Palmqvist
Håkan Jacobsson
SMK Gävle
Ford Escort RS
SE
11
Staffan Bergdahl
Ted Nytting
Teknis MC
Nora MK
Ford Escort RS 1800
SE
11
Mats Karlsson
Johan Axelsson
Nässjö MK
Nässjö MK
Ford Escort RS 1800
SE
11
P-O Persson
Robert Jakobsson
Kolsva MS
Ford Escort RS 1800
SE
11
Anders Svensson
Kenneth Axelsson
Årjängs MK
Årjängs MK
Ford Escort RS 1800
SE
11
Peter Törnqvist
Tom Wesström
Waxholms MK
Waxholms MK
Ford Escort RS 1800
SE
11
Roger Brenemark
Björn Larsson
Haninge MK
Hofors MS
Ford Escort RS 1800 Mkll
SE
8
Lars Nilsson
Per Malmström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort RS 2000
SE
8
Henrik Boivie
Micael Björklund
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort RS1600
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
11
Johan Andersérs
Jerker Andersérs
SMK Sala
SMK Sala
Ford Escort RS1800
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
11
Lars H. Lie
Henning Jørstad
KNA
KNA
Ford Escort RS1800
NO
8
Urban Wahlberg
Janne Rydh
Linköpings MS
Arlövs MC
Ford Escort RS2000
SE
4
Markku Taipale
Bertil Lindholm
Historic Rally Club Finla
Historic Rally Club Finla
Ford Escort Twincam
FI
6
Per Göransson
Roger Lindholm
Almunge MK
MSK Hammaren
Ford Falcon
SE
6
Jörgen Einar
Tommy Ohlsson
Waxholm MK
SMK Märsta
Ford Mustang
SE
11
Sten Bondesson
Per Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona
SE
8
Per-Åke Forsman
Sigge Flodin
Dals MK
Dals MK
Opel Ascona
SE
11
Björn Nalle Johansson
Håkan Lindh
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Opel Ascona
SE
12
Mats Karlsson
Jonas Frejd
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Opel Ascona 400
SE
8
Mats Ivarsson
Nils-Erik Blomberg
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Opel Ascona A
SE
8
Göran Åkerlund
Göran Svare´n
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Opel Ascona A
SE
11
Peter Jonasson
Maths Johnsson
Ydre MK
Ydre MK
Opel Ascona B
SE
11
Kenneth Larsson
Frohm Ingemar
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Opel Ascona B
SE
11
Lars Ohlson
Göran Widell
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Opel Ascona B
SE
11
Conny Palm
Magnus Brüdigam
Sams
Västerås MS
Opel Ascona B
TEAM PALM
SE
11
Thorleif Råsell
Frank Hoffmann
SMK Linde
SMK Linde
Opel Ascona B
SE
11
Johan Wass
Staffan Hedman
Waxholms MK
Haninge MK
Opel Ascona B
SE
8
Janne Westlund
Johannes Jansson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Opel Ascona Cf
SE
11
Peter Lindblad
Bengt Lindblad
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Opel Ascona-B
Team Pitan
SE
11
Joakim Petersson
Alexander Petersson
Tjust MK
Tjust MK
Opel Kadett 2.0
SE
13
Petter Fausko
Leif Arne Neset
Asker & Bærum Motorsport
Asker & Bærum Motorsport
Opel Kadett GSI
NO
13
Ulf Pettersson
Erik Gustafsson
Katrineholms MK
SMK Linde
Opel Kadett GSI
SE
13
Lasse Storm
Ulf Storm
Stenungsunds MS
Opel Kadett GSI
SE
13
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Opel Kadett GSI
SE
11
Bo Karlsson
Mikael Eriksson
Hällefors MK
Hällefors MK
Opel Kadett GTE
SE
8
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
GG Motorsport
SE
5
Peter Carlsson
Kim Lannebris
Västerås MS
Västerås MS
Opel Rallye Kadett
SE
5
Tord Eriksson
Rune Eriksson
Västerås MS
Västerås MS
Opel Rallye Kadett
SE
5
Håkan Johansson
Kim Johansson
Tjust MK
Tjust MK
Opel Rekord C Sprint
Bamse Motorsport
SE
13
Janne Pettersson
Hasse Pettersson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 205 1,9 GTI
SE
9
Per Göthberg
Andreas Svedberg
Eskilstuna MK
Katrineholms MK
Porsche Carrera RS
SE
3
Håkan Örnerdal
Arne Nörager
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Renault 8 Gordini
SE
12
Kjell Fransson
Peter Fransson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
2
Christer Carlsson
Lars Jacobson
Ydre MK
Ydre MK
Saab 96
SE
2
Roland Gutemyr
Daniel Gutemyr
Rosendals MK
Rosendals MK
Saab 96 2T
frendovisby.se
SE
2
Per-Arne Sjöstedt
Mikael Ence
Haninge MK
Haninge MK
Saab 96 Sport
Team Pitan
SE
11
Tommy Karlsson
Bernt Bengtsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
12
Peter Friberg
Rebecca Friberg
Ludvika MS
Ludvika MS
Saab 99 Turbo
SE
2
Johan Elovsson
Ola Bolinder
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Sport
Team Pitan
SE
2
Jan-Erik Eriksson
Ronnie Maxe
Ludvika MS
Finspång MS
Saab Sport
TEAM Racepart Sweden
SE
2
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Sport
Team Pitan
SE
2
Kenneth Jonsson
Hillar Veiksaar
Eskilstuna MK
Östhammars MK
Saab Sport 96
Team EMPAB
SE
8
Johny Abrahamsson
Kjell Svensson
Ulricehamns MK
Ulricehamns MK
Saab V4
SE
8
Gustav Andersson
Leif Salander
Storfors MK
Storfors MK
Saab V4
SE
8
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtuna RC
Saab V4
Team Pitan
SE
8
Christer Asklöf
Thomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab V4
SE
8
Göran Hansson
Leif Axelsson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Saab V4
SE
4
Håkan Huggare
Benny Johansson
Kolsva MS
Kolsva MS
Saab V4
SE
8
Anders Knutsson
Mikael Knutsson
Ydre MK
Ydre MK
Saab V4
SE
13
Ola Strömberg
Brittmarie Ålund
Nora MK
Nora MK
Suzuki Swift GTI MK2
Team Swift Delivery
SE
13
Gilbert Casselsjö
Jörgen Stjernström
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Toyota Starlet
SE
12
Ruben Börjesson
Tim Babbage
SMK Nyköping
Tavern Motor Club Bristol
Triumph TR7 V8
SE
8
J. Staffan Anderson
Terje Plomén
Finspångs MS
SMK Valdemarsvik
Vauxhall Viva GT
SE
8
Krister Hernström
Ingvar Eklöf
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 142
SE
8
Ronny Nilsson
Jimmy Nilsson
Årjängs MK
Årjängs MK
Volvo 142
SE
8
Björn Svensson
Tilde Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
5
Curt Åkerberg
Tommy Börjesson
Flens MS
Flens MS
Volvo 142
SE
9
Bengt Karlsson
Mattias Holm
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 164 Sport
SE
9
Kenth Bååth
Denso Melwinsson
SMK Vingåker
SMK Trollhättan
Volvo 164E
Denso Rallysport Sweden
SE
12
Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
12
Bengt Forsberg
Jörgen Larsson
Stockholms BK
Stockholms BK
Volvo 240
SE
12
Henrik Gustavsson
Emanuel Andersson
Norrköpings MK
Linköpings MS
Volvo 240
SE
12
Torbjörn Henrysson
Ola Persson
Teknis MC
Finnskoga MK
Volvo 240
SE
12
Peter Johansson
Mikael Jonsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
12
Dick Larsson
Jessica Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
12
Mats Lindwall
Jon Magnusson
SMK Valdemarsvik
SMK Linde
Volvo 240
SE
12
Henrik Lütkeman
Lars Eriksson
Films MK
Östhammars MK
Volvo 240
SE
12
Morgan Olsson
David Johansson
Vimmerby MS
MK Ramunder
Volvo 240
SE
12
Oskar Sundell
Joakim Söderqvist
Sandviken MK
AMF Årsunda
Volvo 240
Ekmans Hedesunda AB
SE
12
Anders Svensson
Tommy Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
12
Thomas Antonsson
Peter Linden
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
12
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 242
SE
12
Erik Eriksson
Henric Gustafsson
SMK Uppsala
SMK Uppsala
Volvo 242
SE
12
Olav Fredriksen
Harald Faugstad
Asker Og Bærum Motorsport
NMK Larvik
Volvo 242
NO
12
Antti Johannesson
Niklas Johansson
Eskilstuna MK
Fagersta MK
Volvo 242
SE
12
Christer Karlsson
Torbjörn Kadebro
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
12
Håkan Lindh
Håkan Berger
Laxå MK
Fjugesta MS
Volvo 242
Nerike Kugg&Mekan Motorsport
SE
12
Mats Lundholm
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
12
Mats Persson
Maud Norell
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 242
SE
12
Jan Åhlander
Anders Lind
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
0
SE
12
Thord Östlund
Daniel Norling
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB
SE
12
Teemu Koivunen
Kati Muntola
Someron Urheiluautoilijat
Salon Urheiluautoilijat R
Volvo 242 Dl
FI
12
Ola Axelsson
Curt Lundmark
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 244
SE
12
Patrick Carlsson
Per-Jan R S Carlsson
MK Gutarna
MK Gutarna
Volvo 244
SE
12
Ingvar Nilsson
Lars Hermansson
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 244
SE
12
Kent Nordquist
Per-Erik Hellström
Vansbro MK
Frediksbergs MK
Volvo 244
SE
12
Johan Rudström
David Rudström
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 244
SE
12
Jonas Wallén
Gunnar Envang
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo 244
SE
12
Arne Rådström
Thomas Nilsson
MK Ratten
NMS Boden
Volvo 262
SE
12
Jari Saarinen
Jörgen Fornander
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Volvo 262 Glt
PROTOTYP HH AB-H HAANPÄÄ INV&MGMT
SE
12
Jukka Haanpää
Hugo Carlberg
MK Tierp
Fagersta MK
Volvo 264
Prototyp H Haanpää Inv.&Mgmt
SE
8
Sven Kim Sevius
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 544 Sport
SE
8
Lars Graff
Tommy Pettersson
SMK Örebro
Teknis MC
Volvo Amazon
SE
5
Mats Henningson
Ellinor Persson
SMK Södermanland
Eskilstuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Anders Johanson
Per-Olov Einerfeldt
Laxå MK
Laxå MK
Volvo Amazon
Nils Johansson Bil AB
SE
8
Lennart Landström
Erik Lennartsson
Lycksele MK
Vännäs MK
Volvo Amazon
SE
5
Glenn Egon Ström
Pierre Ellison
Dals MK
Säffle MC
Volvo Amazon
SE
5
Per-Erik Sköldin
Joakim Rooth
SMK Vingåker
Katrineholms MK
Volvo Amazon 122S
Denso Rallysport Sweden
SE
5
Peter Lundgren
Johan Emilsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo PV
SE
5
Martin Lindén
Rickard Forsell
Team Skogsåkarna
Norbergs MC
Volvo PV 544
SE
5
Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV544
CARFIX Rallyteam
SE
7
Tojje Axelsson
Kenneth Breistål
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW 1303 S
SE
13
Bo Karlsson
Kristian Björk-Timm
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
VW Golf 2 GTI
SE
13
Magnus Johannesson
Matts Andersson
Kristianstad MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI MK2
SE
13
Kenneth Lodeklint
Björn Wulff
Vallentuna MK
Vallentuna MK
VW Golf MK II
SE
www.resultatservice.com

Meny

Midnattssolsrallyt

29 jun - 1 jul 2023 - KAK