Anmälningslista

Anmälda till Rally: TV-Svängen

10 sep 2022 - SMK Hörby

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 App. K Klass 1 t.o.m. 1961, oavsett cylindervolym 0
2 App. K Klass 2 1962-1965 <1300 cc 0
3 App. K Klass 3 1962-1965 1300-1600 cc 0
4 App. K Klass 4 1962-1965 >1600 cc 0
5 App. K Klass 5 1966-1971 oavsett cylindervolym 0
6 App. K Klass 6 1972-1975 oavsett cylindervolym 0
7 App. K Klass 7 1976-1981 <2000 cc 1
8 App. K Klass 8 1976-1981 >2000 cc 1
9 App. K Klass 9 1982-1990 oavsett cylindervolym 1
10 A-, B-, C-förare 4WD 6
11 A-förare Trimmat 5
12 A-, B-förare Standard A 2
13 A-förare Standard B 2
14 B-förare Trimmat 0
15 B-förare Standard B 0
16 C-förare Trimmat 0
17 C-förare Standard A 3
18 C-förare Standard B 3
19 Ungdomsrally 0
20 Debutanter 0
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 26

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
17
Oliver Larsson
Alexander Larsson
Arlöv MC
Arlöv MC
BMW 318I
Lundell motorsport
SE
11
Anders Kristensson
Olivia Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
BMW 325
SE
10
Thobias Svensson
Stefan Petersson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Mitsubishi EVO 6
SE
10
Christer Ahlberg
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mitsubishi EVO 7
C Ahlberg Consulting AB
SE
10
Håkan Rönnebring
Anette Pettersson
Karlskrona AK
Gullabo RC
Mitsubishi EVO IX
FT1 RALLYTEAM
SE
9
Morten Eskildsen
Michael Sahl Christensen
Historisk Motorsport DK
Ask Hedeland
Peugeot 309 GTI
DK
30
Arne Ekelund
Martin Stjernberg
Hässleholms MK
Hässleholmsmk
Saab 900
SE
10
Arvid Johansson
Andreas Sigfridsson
Lessebo MK
Växjö MK
Skoda EVO 2
SE
10
Pelle Larsson
Tobias Persson
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Impreza
SE
10
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
11
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
12
Jesper Larsson Odenmalm
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
17
Patrik Lund
Johan Karlsson
Målilla MK BK
Vimmerby MS
Toyota Corolla
SE
11
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Toyota Starlet
SE
7
Håkan Bercic
Felix Bercic
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
18
Johan Svensson
Malin Johansson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
8
Antti Johannesson
Ola Bengtsson
SMK Södermanland
SMK Södermanland
Volvo 242
SE
13
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
18
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
11
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
17
Linus Larsson
Johan Nilsson
Arlöv MC
Arlöv MC
Volvo 940
Lundells motorsport
SE
13
Ingemar Månsson
Per Ivar Pi Hellberg
SMK Hörby
Osby MK
Volvo 940
SE
11
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
18
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Grp F
Polykemi AB
SE
30
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
www.resultatservice.com