Anmälningslista

Anmälda till Rally: Midnattssolsrallyt

6 - 9 jul 2022 - KAK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Category 1 (före 31.12.1961) Fri volym 1
2 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) upp till 1000 cm3 8
3 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) från 1001 cm3 till 1300 cm3 3
4 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) från 1301 cm3 till 1600 cm3 2
5 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) från 1601 cm3 till 2000 cm3 17
6 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) över 2001 cm3 2
7 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) upp till 1600 cm3 5
8 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) från 1601 cm3 till 2000 cm3 34
9 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) från 2001 cm3 till över 2501 cm3 6
10 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) upp till 1600 cm3 2
11 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) från 1601 cm3 till 2000 cm3 28
12 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) över 2001 cm3 26
13 Category 4 (1.1.1982 - 31.12 1990) fri volym 12
14 Category 5 (före 31.12.1990) 1
30 Föråkare 2
Totalt 149

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Arne Andersson
Lennart Göransson
SMK Örebro
SMK Örebro
BMC Cooper
SE
3
Magnus Nordqvist
SMK Örebro
BMC Cooper
SE
3
Hans Åke Söderqvist
Torbjörn Jernberg
Norbergs MC
Vaxholms MK
BMC Cooper S
Söderqvist Enginering
SE
8
Jan Andreson
Lennarth Ångström
Filipstads MC
Filipstads MC
BMW 2002
SE
5
Thomas Johansson
Juha Liimatainen
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
BMW 2002
SE
7
Joakim Roman
Hans Sylvan
SMK Örebro
Djursholms MK
Daf 66 Coupe
Millbrooks World Rally Team
SE
8
Darryn Snooks
Tracey Dewhurst
Historic Rally Associatio
Historic Rally Associatio
Datsun 710Sss
Snooks Motorsport
AU
8
Svein Frustøl
Eirik Spilling
Kristiansand Automobil Kl
NMK Konsmo
Ford Escort
NO
14
Warren Philliskirk
Garry Green
York
York
Ford Escort
GB
11
Johan Ackesten
Thomas Åkerberg
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Escort BDG
SE
11
Charles Andersson
Leif Wigert
Borlänge MK
Björnjägarns RC
Ford Escort BDG
SE
11
Eddie Hörbing
Jon Magnusson
Laxå MK
SMK Linde
Ford Escort BDG
SE
11
Pelle Palmqvist
Mikael Kjellgren
SMK Gävle
Hjo MK
Ford Escort RS
SE
11
Mats Karlsson
Torbjörn Romedahl
Nässjö MK
Nässjö MK
Ford Escort RS 1800
SE
11
Bengt Norberg
Jens Stark
Grangärde RRC
SMK Hedemora
Ford Escort RS 1800
Norbergs Bil & Plåt Nyhammar
SE
11
Peter Törnqvist
Tom Wesström
Waxholm MK
Waxholm MK
Ford Escort RS 1800
SE
11
Lars Wikman
Lennart Hasselgren
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Escort RS 1800
Wikman Racing Team (WRT Motorsport)
SE
11
Roger Brenemark
Björn Larsson
Haninge MK
Hofors MS
Ford Escort RS 1800 Mkll
SE
11
Stefan Blomqvist
Örjan Karlsson
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort RS 2000
SE
8
Ulf Zetterström
Lars-Gunnar Karlsson
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Ford Escort RS 2000
SE
8
Henrik Boivie
Micael Björklund
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort RS1600
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
6
Sverre Norrgård
Ari Koponen
Anjalankosken Ua
Nilsiän Ua
Ford Falcon
Team Norrgård
FI
6
Anders Levin
Bertil Jonsson
MK Team Westom
Säffle MC
Ford Falcon Sprint
SE
4
Kenneth Waltersson
Thomas Waltersson
Anderstorp RC
Anderstorp RC
Ford Lotus Cortina
SE
1
Bo Rönnbäck
Gerth Svensson
Waxholms MK
SMK Örebro
Ford Starliner
SE
11
Kjelle Sandberg
Göran "spex " Lönnmark
Haninge MK
Flens MS
Ford Escort MK2 BDG
SE
8
Lars Erik Lundström
Jan Larsson
MK Kopparberg
Björnjägarnsrc
Opel Ascona
0
SE
8
Hans-Åke Persson
Tommy Halvarsson
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Opel Ascona
SE
11
Mats Svenson
SMK Märsta
Opel Ascona
SE
12
Lars-Ove Biffen Olsson
Torbjörn Jönsson
Forshaga MC
Forshaga MC
Opel Ascona 400
SE
8
Ragnar Glav
Conny Jansson
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Opel Ascona A
SE
8
Stefan Helin
Anders Littorin
Tibro MK
Gotlands MF BK
Opel Ascona A
HELINS MOTORSPORT
SE
8
Tom Silén
Jerry Nilsson
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Opel Ascona A
SE
8
Göran Åkerlund
Göran Svare´n
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Opel Ascona A
SE
11
Frank Hoffmann
Anders Östlund
SMK Linde
Hällefors MK
Opel Ascona B
SE
11
Peter Jonasson
Maths Johnsson
Ydre MK
Ydre MK
Opel Ascona B
SE
11
Kenneth Larsson
Frohm Ingemar
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Opel Ascona B
SE
11
Sture Lindberg
Martin Lindberg
Hällefors MK
Hällefors MK
Opel Ascona B
SE
11
Lars Ohlson
Göran Widell
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Opel Ascona B
SE
11
Conny Palm
Rasmus Palm
Sams
Sams
Opel Ascona B
TEAM PALM
SE
11
Leif Pedersen
Mats Forsberg
Flens MS
Flens MS
Opel Ascona B
SE
11
Johan Wass
Staffan Hedman
Waxholms MK
Haninge MK
Opel Ascona B
SE
30
Christoffer Holmberg
Roger Clausson
Karlskrona Automobil Klub
SMK Hörby
Opel Ascona B 2,4
SE
8
Janne Westlund
Johannes Jansson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Opel Ascona Cf
SE
11
Peter Lindblad
Bengt Lindblad
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Opel Ascona-B
SE
8
Henry Nyberg
John-Erik Nyberg
Forshaga MC
Karlstad MC
Opel Kaddet GTE
SE
13
Petter Fausko
Leif Arne Neset
Asker & Bærum Motorsportr
Asker & Bærum Motorsport
Opel Kadett GSI
NO
13
Ulf Pettersson
Christer Carlsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Opel Kadett GSI
SE
13
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Opel Kadett GSI
SE
13
Anders Nystedt
Björn Wulff
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Opel Kadett GSI 16V
SE
11
Bo Andersen
Erik Rasmussen
Randers Auto Sport
Randers Auto Sport
Opel Kadett Gt/e
DK
11
Ingemar Bodin
Jan-Olof Hedström
Hedemora MK
Hedemora MK
Opel Kadett Gt/e
Bevelko Historic Rally Team Sweden
SE
11
Ari Alanen
Weine Larsson
SMK Karlskoga
SMK Karlskoga
Opel Kadett GTE
SE
8
Bo Karlsson
Emil Karlsson
Hällefors MK
Hällefors MK
Opel Kadett GTE
SE
8
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
GG Motorsport
SE
13
Lotta Lundqvist
Lotta Wennberg
MK Rimo
MK Rimo
Opel Manta 400
SE
8
Christer Nilsson
Tobias Nilsson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Opel Manta A
SE
5
Peter Carlsson
Kim Lannebris
Västerås MS
Västerås MS
Opel Rallye Kadett
SE
13
Janne Pettersson
Hasse Pettersson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 205 1,9 GTI
SE
9
Dennis Lindholm
Mario Fincken
Värmdö BK
Värmdö BK
Porsche 911 RS
SE
9
Claes Molin
Håkan Jacobson
SMK Dala Falun
Norbergs MC
Porsche 911 RS
SE
9
Mats Myrsell
Esko Junttila
SMK Hedemora
SMK Hedemora
Porsche 911 Rsr
SE
12
Håkan Blixt
SMK Örebro
Porsche 924 Carrera GT
SE
9
Per Göthberg
Andreas Svedberg
Eskilstuna MK
Katrineholms MK
Porsche Carrera RS
SE
12
Kjell Fransson
Peter Fransson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
9
Per Göransson
Roger Lindholm
Almunge MK
MSK Hammaren
Rover 3500 P6
SE
2
Benny Erixon
Johan Klaar
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96 2T
Team Pitan
SE
2
Roland Gutemyr
Daniel Gutemyr
Rosendals MK
Rosendals MK
Saab 96 2T
frendovisby.se
SE
2
Per-Arne Sjöstedt
Mikael Ence
Haninge MK
Haninge MK
Saab 96 Sport
Team Pitan
SE
8
Christer Asklöf
Thomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab 96 V4
SE
8
Erik Uppsäll
Sören Dahlin
Sigtuna RC
Huddinge MK
Saab 96 V4
Team Pitan
SE
11
Gustav Andersson
Leif Salander
Storfors MK
Storfors MK
Saab 99
SE
11
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
8
Peter Sanell
Jan Sönne
Anderstorp Racing Club
Anderstorp Racing Club
Saab 99 Ems/16V
SE
12
Peter Friberg
Rebecca Friberg
Ludvika MS
Ludvika MS
Saab 99 Turbo
SE
2
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Monte Carlo 850
Team Pitan
SE
2
Bo Eriksson
Ola Bolinder
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Sport
Team Pitan
SE
2
Jan-Erik Eriksson
Ronnie Maxe
Ludvika MS
Finspång MS
Saab Sport
TEAM Racepart Sweden
SE
2
Lars Hällbo
Lars Eriksson
Säters MK
Hofors M S
Saab Sport
SE
2
Kenneth Jonsson
Hillar Veiksaar
Eskilstuna MK
Östhammars MK
Saab Sport 96
SE
8
Johny Abrahamsson
Kjell Svensson
Ulricehamns MK
Ulricehamns MK
Saab V4
SE
8
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtuna RC
Saab V4
SE
8
Sven-Erik Björk
Gun Björk
MK Rimo
MK Rimo
Saab V4
SE
8
Göran Hansson
Lucas Axelsson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Saab V4
SE
8
Rolf Johansson
Robert Anrep-Nordin
Växjö MS
Lessebo MK
Saab V4
SE
8
Göran Lidebjer
Anders Davidsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlans MK
Saab V4
SE
8
Tommy Wikström
Mikaela Wikström
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
8
Stefan Segerljung
Andreas Olsson
Vallentuna MK
Rasbo MK
Saab 96 V4
SE
13
Dan Andersson
Sandra Andersson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Suzuki Swift
NÄSSELGRUNDET MASKIN AB
SE
13
Ricardo Hillesjö
Petri Väätänen
Haninge MK
Haninge MK
Suzuki Swift MK2
SE
11
Sören Olsson
Patrik Karlsson
Films MK
Films MK
Toyota Celica Ra40
SE
13
Gilbert Casselsjö
Caroline Casselsjö
Ösgöta Bsp
Ösgöta BSF
Toyota Starlet
SE
10
Mathias Engh
Andreas Wilhelmsson
Grangärde RRC
Fredriksbergs MK
Toyota Starlet
SE
12
Ruben Börjesson
SMK Nyköping
Triumph TR7 V8
SE
8
J. Staffan Anderson
Jonna Olsson
Finspångs MS
Katrineholms MK
Vauxhall Viva GT
SE
5
Nils Bergquist
Karl Erik Magnusson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122S
Carfix Rally Team
SE
5
Christer Carlsson
Claes -Göran Wilke
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 122S
SE
5
Lars Fredriksson
Jessica Lundahl
Skepptuna MK
Skepptuna MK
Volvo 122S
SE
8
Krister Hernström
Stig Oscarsson
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 142
SE
8
Curt Jonsson
Lars-Erik Henriksson
Tväråns If
Luleå MS
Volvo 142
Norrbottens Bildemontering AB
SE
8
Ulf Pettersson
Göran Schönqvist
MK Rimo
MK Rimo
Volvo 142
SE
9
Kenth Bååth
Denso Melwinsson
SMK Vingåker
SMK Trollhättan
Volvo 164E
Denso Rallysport Sweden
SE
12
Jan Adielsson
Erik Karjula
Göteborgs MF
Ludvika MS
Volvo 240
SE
12
Janne Blom
Karlerik Bäckwall
Finspångs MS
Offerdals MK
Volvo 240
SE
12
Lasse Drotz
Claes Rundlöf
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo 240
Team Tia Racing
SE
12
Torbjörn Henrysson
Ola Persson
Teknis MC
Finnskoga MK
Volvo 240
SE
12
Rune Karlsson
Joel Larsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
12
Dick Larsson
Jessica Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
12
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 240
SE
12
Per Anders Persson
Jan-Åke Persson
Fryksdalens MK
Fryksdalens MK
Volvo 240
SE
12
Erik Eriksson
Henric Gustavsson
SMK Uppsala
SMK Uppsala
Volvo 242
SE
13
Göran Fredriksson
Fryksdalens MK
Volvo 242
SE
12
Jani Haiju
Rikard Engström
Storfors MK
Storfors MK
Volvo 242
SE
12
Håkan Lindh
Håkan Berger
Laxå MK
Fjugesta MS
Volvo 242
Nerike kugg&Mekan AB
SE
12
Håkan Süld
Laila Süld
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 242
SE
12
Jan Åhlander
Anders Lind
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
0
SE
12
Thord Östlund
Daniel Norling
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB
SE
12
Patrick Carlsson
Per-Jan R S Carlsson
MK Gutarna
MK Gutarna
Volvo 244
SE
12
Steve Hägglund
Gustav Alm
Teknis MC
Örsundsbro MK
Volvo 244
SE
12
Christer Larsson
Jan Adolfsson
Munkfors Motor Club
Finnskoga MK
Volvo 244
Opusbilprovning.se
SE
12
Kent Nordquist
Per-Erik Hellström
Vansbro MK
Frediksbergs MK
Volvo 244
SE
12
Jan-Erik Sundqvist
Roger Gustavsson
Finnskoga MK
Finnskoga MK
Volvo 244
SE
12
Jonas Wallén
Niklas Wallén Sjöberg
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo 244
SE
12
Ola Axelsson
Curt Lundmark
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 264
SE
11
Mikael Eriksson
Lars Hermansson
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 343
SE
8
Sven Kim Sevius
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 544 Sport
SE
5
Camilla Andersson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo Amazon
SE
5
Lars Graff
Tommy Pettersson
Östernärkes RMC
Teknis MC
Volvo Amazon
SE
5
Mats Henningson
Ellinor Persson
SMK Södermanland
Eskilstuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Håkan Holm
Jesper Holm
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Anders Johanson
Håkan Berg
Laxå MK
Laxå MK
Volvo Amazon
Nils Johansson Bil AB
SE
5
Patrik Pettersson
Bo Björkqvist
Falköpings MK
Mariestads MS
Volvo Amazon
DP Motorsport
SE
5
Glenn Egon Ström
Pierre Ellison
Dals MK
Säffle MC
Volvo Amazon
SE
5
Jörgen Sundhäll
Arne Persson
MK Ratten
MK Ratten
Volvo Amazon
SE
5
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Volvo Amazon
Sten Säfströms Åkeri AB
SE
8
Peter Bergsander
Elaine Walve Bergsander
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo Amazon 122 S
SE
8
Jörgen Einar
Tommy Ohlsson
Almunge MK
SMK Märsta
Volvo P1800 E
SE
5
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Volvo PV
SE
30
Adam Backström
Robin Nyström
Ludvika MS
Grangärde RRC
Volvo PV 544
SE
5
Martin Lindén
Rickard Forsell
Team Skogsåkarna
Norbergs MC
Volvo PV Sport
SE
5
Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV544
CARFIX Rallyteam
SE
7
Clas Skoog
Rickard Rejnefelt
KAK
Kristianstads MK
VW 1303 S
SE
7
Lars-Eric Fredriksson
Håkan Carlsson
Degerfors RC
Degerfors RC
VW 1303S
SE
7
Stefan Wiik
Marko Oksanen
Sibbo Automobilklubb
VW 1303S
FI
4
Yngve Gustavsson
Magnus Rehbinder
Sigtuna RC
Rhk
VW 1500S
Team Pitan
SE
13
Stefan Jägerhult
Mats Jägerhult
Vallentuna MK
Vallentuna MK
VW Golf GTI
SE
13
Kenneth Lodeklint
Vakant
Vallentuna MK
VW Golf MK II
SE
10
Lennart Olsson
Magnus Proos
Ånge MK
Härjedalens AK
VW Golf MK1
SE
7
Karl-Olov Olander
Fredrik Andersson
Fagersta MK
Fagerstamk
Vwgolf1 Golf1
SE
www.resultatservice.com