Anmälningslista

Anmälda till Rally: Marknadsnatta

22 okt 2022 - Västra Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A/B/C-förare 4 WD, 14
2 A-förare 2 WD 20
3 B-förare 2 WD 14
4 C-förare 2 WD 11
5 A/B-förare VOC/GrF + GrN 0-1600cc. 9
6 C-förare VOC/GrF + GrN 0-1600cc. 11
7 A/B -förare GrE 5
8 C - förare GrE. 5
9 A/B/C AppK -81 (2 WD) 22
10 Ungdomsrally 3
11 Debutant 4
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 6
Totalt 124

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
6
Rasmus Hansén
Anton Englund
NMS Boden
NMS Boden
Volvo 940
SE
2
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Nyköping
Opel Corsa
SE
3
Pher Göransson
Boxholms MK
VW Golf
SE
9
Anders Andersson
Boo Hidsjö
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
SE
1
Hannah Jakobsson
Kolsva MS
Mitsubishi EVO 7
SE
9
Benny Erixon
Johan Klaar
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96 Monte Carlo
Team Pitan
SE
10
Hugo Kahnborg
Marcus Kahnborg
Linköping MS
Linköping MS
Suzuki Swift
SE
9
Björn Nalle Johansson
Håkan Lindh
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Opel Ascona
SE
9
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Escort MK2
SE
9
Morgan Olsson
David Johansson
Vimmerby MS
MK Ramunder
Volvo 240
SE
2
Thomas Hansson
Christoffer Bäck
Munkfors MC
Borlänge MK
Volvo 940
SE
1
David Dannevall
Fanny Jacobson
Värmdö BK
Värmdö BK
Mitsubishi EVO
SE
2
Peter Hålling
Björn Svensson
Norrköpings MK
Östgöta BF
Opel Ascona B
SE
9
Sören Carlsson
Pontus Carlsson
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 242
SE
11
Jonas Norrman
Haninge MK
Volvo
SE
9
Göte Nygren
Leif Axelsson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Saab Sport
Team Pitan
SE
4
Fredrik Karlsson
Kaj Banck
Nora MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
7
Åke Kjellgren
Tobias Pettersson
Gränna MK
Gränna MK
Audi A3
SE
5
Jan Wigertson
Viktor Edling
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 850
SE
9
Jonas Wallén
Gunnar Envang
Vallentuna MK
Djursholms MK
Volvo 244
SE
3
Hugo Johansson
Johan Svensson
Bengtsfors MC
Åmåls MK
Peugeot 208 R2
SE
4
Robin Tietjens
Noel Eliasson
MK Speed
SMK Arboga
Ford Fiesta ST150
SE
4
Robin Gustafsson
Erik Bergström
MK Team Westom
MK Team Westom
Volvo 940
SE
5
Daniel Andersson
Oscar Östlund
V:a Östergötlands MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
9
Johan Elovsson
Ola Bolinder
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Sport
Team Pitan
SE
1
Erik Pettersson
Rebecca Friberg
Fagersta MK
Subaru Impreza
SE
3
Johan Östlund
Kent Östlund
Flens MS
Flens MS
Seat Ibiza
SE
8
Hans-Göran Carlsson
Erik Carlsson
MK Ramunder
MK Ramunder
VW Golf 3
SE
8
Tommy Lövenhed
Max Widblom
V:a Östergötlands MK
VW Golf
SE
1
Peter Appelskog
Henrik Appelskog
Östergyllen RC
Östergyllen RC
Skoda Fabia R5
appelskog.se
SE
1
Anders Wänn
Monica Israelsson
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO
OILCENTER SWEDEN AB
SE
6
Catalina Floberg
Johanna Hallqvist
Falköpings MK
Vara MK
Volvo 242 GT
SE
6
Carl-Magnus Zetterlund
Rebecca Andersson
Hallsbergs MK
Hällefors MK
Volvo S70
SE
4
Anton Mogeswärd
Niklas Jennersjö
MK Ramunder
MK Ramunder
Volvo 240
SE
2
Nicklas Karlsson
Caroline Gassner
MK Team Westom
MK Team Westom
Nissan Sunny
SE
3
Jonas Helgesson
Daniel Lindau
Älvbygdens MK
Göteborgs MF
Volvo 240
SE
2
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Volvo 240
SE
6
Linus Flodin
Tobias Fredriksson
Kils MK Bil
Säffle MC
Volvo 244
SE
2
Patrik Åkerman
Mikael Johansson
Ljusdals MS
Ludvika MS
VW Golf 3
SE
9
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96
Team Pitan
SE
3
Daniel Johansson
Jan Adolfsson
Munkfors MC
Finnskoga MK
Volvo 240
SE
9
Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV544
CARFIX Rallyteam
SE
9
Öystein Solberg
Ktister Hedman
SMK Eda
SMK Nyköping
Opel Kadett GTE
SE
4
Roger Johansson
Tobias Levin
Munkfors MC
Munkfors MC
Opel Corsa
Team Munkfors Bilskrot AB
SE
3
Thomas Bönnemark
Michael Sandström
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
1
Christoffer Haglund
Lucas Karlsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
VW Polo GTI
Team Nybe AB
SE
11
Oscar Johansson
Robin Rosengren
MK Kinda
Kristianstad MK
Volvo 242
SE
5
Robin Wallón
Richard Svensson
Kolsva MS
Storfors MK
Volvo 940
SE
5
Mikael Wallón
Jimmy Wallón
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 940
SE
4
Roger Andersson
André Lundström
Munkfors MC
Munkfors MC
Opel Astra
SE
6
Mats Forsström
Roland Nilsson
Linkopings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
3
Nicklas Johansson
Eddie Nord
Munkfors MC
Munkfors MC
Renault Clio
Team Munkfors Bilskrot AB
SE
2
Emil Carlsson
Tobias Abrahamsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Toyota Corolla
SE
6
Urban Andersson
Andreas Norström
Östergyllen RC
Linköpings MS
VW Golf
SE
4
Tobias Holmberg
Mathias Sellberg
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
3
Dan Jonsson
Tim Månsson
Teamskogsåkarna
Teamskogsåkarna
Toyota Corolla GT
SE
9
Håkan Lindh
Håkan Berger
Laxå MK
Fjugesta MS
Volvo 242
Nerike Kugg&Mekan Motorsport
SE
3
Rasmus Pettersson
Leif Fredriksson
Flens MS
Katrineholm MK
Volvo 940
#FKKCANCER BY SUNNYSIDE
SE
3
Danne Amberin
Dennis Amberin
Linköpings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
2
Johannes Joons
Elina Svensson
MK Tierp
Strängnäs AMS
Toyota Corolla
Solcalor Solution AB
SE
4
Madicken Swärdh
Martin Heggblad
Katrinholms MK
Östgöta Bilsportsförening
Citroên C2 Max
#FKKCANCER BY SUNNYSIDE
SE
6
Adam Martinsson
Mattias Lindsjö
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
1
Tomas Söderberg
Roger Dahlberg
Falkenberg MK
Krisdala MS
Skoda Fabia
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Johan Svensson
Fredrik Eklund
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
1
Leif Nordh
Crister Carlsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Hyundai I 20 R5
SE
2
Charles Andersson
Lars Grip
Borlänge MK
Hälsinge MK
Volvo 940
SE
2
Mikael Jakobsson
Emil Devell
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 740
SE
6
Ludwig Nilsson
Albin Pettersson
Norrköpings MK
SMK Linde
Peugeot 206
SE
2
Robert Eriksson
Jesper Samuelsson
Eskilstuna MK
Storfors MK
Renault Clio RS
OILCENTER Sweden AB
SE
11
Isak Jurå
Patrik Åhman
Almunge MK
Almunge MK
Volvo
SE
10
Junior Jonsson
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköping MS
Volvo 940
SE
3
Roger Lindström
Ronnie Berglund
Haninge MK
Haninge MK
Opel Corsa
SE
30
Fredrik Adolfsson
Hedda Angelöv
V:a Östergötlands MK
Gränna MK
Volvo 940
SE
10
Liam Berg
Anders Edkvist
Linköpings MS
SMK Sundsvall
VW Polo
TCB Fastigheter
SE
5
Jesper Jonasson
Marcus Jansson
Filipstads MC
Storfors MK
Volvo S70
Team Gasfot
SE
1
Robert Persson
Per Larsson
Munkfors MC
Munkfors MC
Mitsubishi Lancer EVO9
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
SE
4
Jimmy Josefsson
Freddy Sjöstedt
Nässjö MK
Nässjö MK
VW Golf MK3
SE
2
Rasmus Lundh
Patrik Espenrud
V:a Östergötlands MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
2
Martin Broberg
Emil Eklund
Värmdö BK
Sandvikens MK
Volvo 940
SE
30
Anders Svensson
Tommy Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
9
Lars-Ove Biffen Olsson
Torbjörn Jönsson
Forshaga MC
Forshaga MC
Opel Ascona 400
SE
6
Samuel Elfstrand
Hanna Breman
Falköpings MK
Kullings MS
Volvo 240
SE
3
Hans Johansson
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
4
Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 242
SE
9
Christer Karlsson
Torbjörn Kadebro
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
9
Karl-Olov Ölmin
Reine Bergström
Skepptuna MK
Hällefors MK
Volvo 142
SE
9
Peter Johansson
Hasse Pettersson
Vännäs MK
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
2
Bengt Carlsson
Fredrik Palm
Vara MK
Skara MK
BMW 325
SE
9
Kjell Fransson
Peter Fransson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
9
Roger Brenemark
Björn Larsson
Haninge MK
Hofors MS
Ford Escort RS 1800 Mkll
SE
11
Adam Jacobson
Timo Hihnala
Norrahammar MK
Kinds MK
Volvo 944
SE
9
Mats Lindwall
Jon Magnusson
SMK Valdemarsvik
SMK Linde
Volvo 240
SE
2
Oscar Janson
Eric Janson
SMK Eda
SMK Eda
VW Golf
SE
1
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO7
SE
5
Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
7
Jonas Lindfors
Erik Lindfors
Eskilstuna MK
Hässleholms MK
VW Golf
Memo Polymer Components
SE
2
Christoffer Holmberg
Niklas Ohlsson
Karlskrona Automobil Klub
Karlskrona AK
Opel Ascona B 2,4
SE
7
Jimmy Alfredsson
Johanna Hellkvist
SMK Örebro
Hallsbergs MK
VW Golf MK4
SE
9
Björn Ask
Tomas Norrstrand
SMK Nyköping
Taxinge MK
Volvo 240
SE
3
Claes Söderqvist
Martin Andersson
Götene MK
Götene MK
Toyota Corolla
SE
8
Alexander Mobäck
Emilia Mobäck
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 900
SE
9
Gunnar Asplund
Olle Asplund
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo Amazon
SE
30
Gunnar Gutafsson
Mats Johansson
V:a Östergötland MK
Opel Ascona B
SE
2
Rikard Moberg
Johan Johansson
Strängnäs AMS
Volvo 242
EASYSHIFT.se
SE
7
Håkan Johansson
Andreas Ekström
Björkviks MC
Katrineholms MK
VW Golf
SE
1
Jonny Karlsson
Joel Ardell
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Lancer EVO 8
SE
1
Jari Saarinen
Jörgen Fornander
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Hyundai I20 R5
SE
1
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 Gtx
SE
2
Emil Lennartsson
Mikael Pettersson
MK Speed
SMK Gävle
Volvo 940
Stavboms Motor AB
SE
5
Niklas Berglund
Henrik Pedersen
Eskilstuna MK
Katrineholms MK
Volvo 940
SE
8
Sebastian Jahnson
Sandra Lundberg
Gnesta MK
Enköpings MK
VW Golf
SE
5
Andreas Hultström
Lisa Jonasson
SMK Nyköping
Filipstads MC
Volvo 940
OpusBilprovning.se
SE
7
Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Golf 2
SE
5
Daniel Suvala
Patrik Johansson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
6
Mikael Sundqvist
Ann-Kristin Sundqvist
SMK Örebro
SMK Örebro
Volvo 940
SE
2
Stefan Axelsson
Jan Svanström
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
8
Erik Larsson
V:a Östergötlands MK
VW Golf
SE
30
Ulf Wiström
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta Rally 4
SE
30
Benny Nordquist
Håkan Linden
Linköpings MS
Linköpings MS
Volvo 142
SE
6
Tobias Bilfeldt
Joakim Bilfeldt
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Suzuki Swift MK 2
SE
3
Christian Kleen
Sara Ohlsson Kleen
Östergyllen RC
Finspångs MS
MG Zr
SE
30
Jonas Rydell
Anders Pettersson
Östergyllen RC
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
4
Robert Nyberg
Sebastian Sandell
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Ascona
SE
1
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköping MK
Mitsubishi EVO X
SE
www.resultatservice.com