Anmälningslista

Anmälda till Rally Sprint: Hässleholms GP

1 aug 2021 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare 4WD 8
2 A-Förare TRIMMAT 15
3 A/B-Förare STANDARD A 4
4 A/B-Förare STANDARD B 4
5 A/B-Förare STANDARD C 4
6 B-Förare 4WD 1
7 B-Förare TRIMMAT 15
8 C-Förare 4WD 0
9 C-Förare TRIMMAT 10
10 C-Förare STANDARD A 2
11 C-Förare STANDARD B 4
12 C-Förare STANDARD C 1
13 Ungdomsrally 1
14 HRC App k - 1986 0-1300 cc 1
15 HRC App k - 1986 1301-1600 cc 2
16 HRC App k - 1986 1601-2000 cc 1
17 HRC App k - 1986 2001- 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan 2
Totalt 77

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
9
Marcus Lindström
Vip
SMK-Hörby
Ford Escort
Lundells Motorsport
SE
4
Peter Vestlund
Jan Larsson
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Volvo 240
SE
3
Kurt Ekelund
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
2
Ebbe Nilsson
Hässleholms MK
Golf 4
SE
9
Simon Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
SMK Hörby
Opel Adam
AM Elteknik
SE
10
Josefine Gråberg
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
5
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW 320
SE
2
Casper Olsen
Mikkel Krarup-Hansen
Slagelse Auto Sport
Ask Hedeland
Ford Fiesta Rally 4
DK
6
Rasmus Nielsen
Emil Nielsen
Komo 080
Ask- Hedeland
Subaru Impreza WRX STI N12
Rådbjerg Racing
DK
1
Geir Espeland
KNA Aust Agder
Citroën C3 R5 C3 Rally2
NO
9
Alexander Harsten
Måns Harsten
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
5
Joakim Strömberg
Mikael Eriksson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Renault Megane 2,0
SE
7
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
1
Sune Larsson
Linus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi EVO 8
SE
3
Alexander Nilsson
Josefin Leion
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
1
Marco Gersager
Carina Møller
Dansk Rally Club
Fama
Skoda Fabia R5
GM Motorsport DK
DK
4
Ingemar Månsson
Vip
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Tonny Frostensson
Anders Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Toyota Starlet
SE
7
Mathias Valentin
Johnny Drost Larsen
Sas
Sas
Renault Clio 3
Mathias Valentin Motorsport
DK
2
Jarle Lippert
Stian Pettersen
Asker & Bærum Motorsport
Asker & Bærum Motorsport
BMW E36 Compact
NO
2
Jonas Olsson
Jörgen Hildingsson
Hässleholms MK
Kristianstad MK
Ford Puma KitCar
SE
7
Ingvar Hansson
Björn Hansson
Eslövs MK
SMK Hörby
BMW 325
SE
9
Dennis Eriksson
Isabell Persson
Hässleholms MK
Hästveda FRC
Opel Ascona B
SE
15
Åge Jensen
Carsten Madsen
Kom
Kom
Peugeot 106 1,4
DK
1
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën DS3 R5
SE
7
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
30
Jimmy Möllerström
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
2
Erik Borel
Kevin Rydal
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Opel Kadett GSI
Borel Motorsport
DK
2
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
BMW M3
SE
11
Elin Persson
Magnus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
9
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
9
Ola Sandberg
Julius Harsten
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2
SE
7
Allan Sachmann
Rasmus Mortensen
Bmc
Bmc
Opel Corsa OPC
Team Sachmann
DK
1
Torben Sørensen
Henrik Petersen
Randers Auto Sport
Randers Auto Sport
Peugeot 208 T16 R5
Rally Team Uggelhuse
DK
2
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
2
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
2
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
2
Tommy Andersson
Thomas Hallén
SMK Hörby
Arlövs MC
BMW M3 E46
SE
5
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI16V
SE
7
Søren Preisler
Chalotte Østergaard
Viking Autosport 018
Randers Autosport
Renult Clio Maxi 2000
SP Motorsport
DK
15
Kenneth Saust
Daniel Thuesen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Sr 1600 Coupe
Saust Motorsport
DK
2
Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
9
Oscar Karlsson
Kristoffer Roth Nielsen
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Fiesta R2
SE
11
Johan Svensson
Malin Johansson
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
11
Johan Fransson
Kim Skoglund
Grimslövs MS
Pr Licens
Volvo 244
Team Bbg
SE
17
Håkan Bercic
Bjarne Eklundh
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
13
Jacob Norden
Anders Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Opel Astra
SE
9
Arne Oddshammar
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
Bmv 330I
SE
16
Flemming Hansen
Preben Gotfredsen
Ask-Hedeland
Slagelse Auto Sport
Ford Escort RS2000
Suså Motorsport
DK
3
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
2
Mikael Simon
Kenneth Simon
Ljungby MK
Ford Escort
SE
1
Rune Danneborg
Kristian Harildstad
KNA Aust Agder
KNA Hedmark
Ford Fiesta WRC16
Innovation Motorsport AS
NO
7
Michael Koldsø
Jes Nielsen
Sas
Sas
Austin Cooper S
DK
7
Henrik Larsen
Carina Haar
001
085 Automobil Sports Klub
Opel Adam
DK
14
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
9
Bo Karlsson
Mikael Karlsson
Älmhults MK
BMW 325
SE
7
Henning Sørensen
Henning Jørgensen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Corolla Ae 82
DK
2
Oliver Saust
Peter Rasmussen
Askh
Askh
Opel Adam R2
DK
4
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
12
Mats Larsson
Peter Dahlsund
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 850
SE
2
John Frederiksen
Brian Larsen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
7
Kenneth Krarup-Hansen
Morten Ingvorsen
Askh 001
Askh 001
Citroën C2R2
DK
1
Steen Johansen
Marie Wilke
Koa
Hässleholms MK
Skoda Fabia R5
Steen Johansen rallying
DK
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
17
Johnny Pedersen
Anders Steen
Ask-Hedeland
Ask- Hedeland
BMW E30
Team JP Rally
DK
7
Mickael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslöv MK
Seat Ibiza
SE
5
Jimmy Eldh
Stefan Eldh
Östgöta Bilsportsförening
Östgöta Bilsportsförening
Peugeot 206
SE
7
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW Compact
PL
11
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
7
Claus Lanther
Mogens Gotlob
Komo
Komo
Suzuki Swift 1600 Kit Car
DK
1
Kenneth Petersen
Finn Richardt
023
014
Skoda Fabia S2000
DK
3
Jesper Larsson Odenmalm
Kalle Petersson
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
2
Jörgen Hansen
Henrik Bergö
001 Askh
Hamo
BMW M3
DK
7
Alf Fougstedt
Malin Fougstedt
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
7
Clint Jeffman
Gariela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
30
Johannes Ljungbäck
Christoffer Götz
Hässleholms MK
Vip
VW Golf
SE
10
Paul Johnsson
Rebecca Johnsson
Christianstads Racingclub
Hässleholms MK
Saab 99
SE
www.resultatservice.com