Anmälningslista

Anmälda till Rally Sprint: Hässleholms GP

26 jul 2020 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare 4WD 16
2 A-Förare TRIMMAT 27
3 A/B-Förare STANDARD A 7
4 A/B-Förare STANDARD B 6
5 A/B-Förare STANDARD C 6
6 B-Förare 4WD 2
7 B-Förare TRIMMAT 23
8 C-Förare 4WD 0
9 C-Förare TRIMMAT 9
10 C-Förare STANDARD A 2
11 C-Förare STANDARD B 6
12 C-Förare STANDARD C 3
13 Ungdomsrally 0
14 HRC App K - 1986 0-1300 cc 2
15 HRC App K - 1986 1301-1600 cc 2
16 HRC App K - 1986 1601-2000 cc 3
17 HRC App K - 1986 2001- 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 1
Totalt 117

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Jörgen Hansen
Morten Ingvorsen
001 Askh
Askh 001
BMW M3
DK
17
Per Andersen
John Nielsen
071 Randers
Triumph TR7V8
DK
10
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Arlöv MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
11
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
2
Kenneth Krarup-Hansen
Mikkel Krarup-Hansen
Ask
Ask
Citroën C2
DK
1
Jonas Damgaard
Anja Bergholdt
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Celica GT-Four
Damgaard Sport
DK
7
Rolf Hillers
Casper Andersen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
BMW M3
DK
14
Kenneth Jørgensen
Ask Hedeland
Austin Mini Cooper
DK
2
Sebastian Magnussen
Mathilde Østergaard Ladefoged
Ask Hedeland
Romk
Opel Adam R2
Magnussen Rallysport
DK
7
Gert Marboe
Michael Gammelgaard
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Citroën DS3
Marboe Motorsport
DK
15
Kenneth Saust
Daniel Thuesen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Sr 1600 Coupe
Saust Motorsport
DK
7
Henning Sørensen
Knud Hansen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Corolla Ae 82 Maxi
DK
15
Henning Christoffersen
René Christoffersen
Ask Hedeland DK
Ask Hedeland DK
VW Golf Gr 2
DK
14
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
3
Oliver Saust
Peter Rasmussen
Askh
Askh
Opel Adam
Oliver Saust Motorsport
DK
2
John Frederiksen
Thomas Holm Hansen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
7
Ole Bomin
Tom Storm
Bmc
Bmc
Ford Escort Mrk 2
Rs-Racing
DK
1
Michael Mcbride
Sabrina Sørensen
Brøndby Motor Klub
Brøndby Motor Klub
Peugeot 208 T16
Mcbride Racing
DK
5
Jan Håcansson
Jan Nilsson
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 850
SE
9
Lasse Jägerström
Margaretha Jägerström
Dals MK
Dals MK
Volvo 240
TEAMVITVÅ JÄGERSTRÖMS MOTORSPORT
SE
1
Marco Gersager
Carina Møller
Dansk Rally Club
Fama
Skoda Fabia R5
GM Motorsport DK
DK
1
Kim Madsen
Line Lykke Jensen
Dansk Rally Club
Peugeot 307 WRC
DK
2
Rasmus Sørensen
Heidi Knudsen
Dansk Rally Club
Grindsted Motorklub
Peugeot 208 R2
Rasmus Sørensen Motorsport
DK
1
Jens-Ole Kristiansen
Dorte Hasseriis
Dansk Rally Klub
Peugeot 206 WRC
DK
2
Brian Madsen
Suzanne Madsen
Dansk Rally Klub
Peugeot 306 Maxi
DK
7
Rene Kjellerup
Inger Skjærbæk
Dansk Rallyklub
Slagelse Autosport
Citroën C2 Max
SOS Rallyteam
DK
9
Frida Andersson
Östen Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
2
Mats Andersson
Vip Åkare
Eslövs MK
Opel Astra
AM Elteknik
SE
9
Simon Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
7
Alf Fougstedt
Malin Fougstedt
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
7
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
3
Fredrik Karlsson
Jesper Stensrud
Eslövs MK
Eslövs MK
Toyota Corolla
FJ Rallyteam
SE
10
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
11
Elin Persson
Magnus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
2
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
2
Mick Fraas
Erik Larsen
Fama
Dansk Rally Club
Volvo 940
DK
7
Jesper Christensen
Kasper Kristensen
Fr Havn
Fr Havn
Renault Clio
DK
11
Morgan Nillekvist
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
9
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
7
Tom Lindstrøm Petersen
Anette Saron
Hamk
Dansk Rally Klub
Volvo 244
Petersen Motorsport
DK
6
Jan Jacobsen
Jan Jønck
Hamo
Hamo
Ford Fiesta Proto
DK
2
Simon Vallentin
Sune Vallentin
Hamo
Hamo
Golf GTI MK1
Vallentin Motorsport
DK
7
Jesper Ramlau-Thomasen
Rene Hansen
Hedeland 085
Hedeland 085
Volvo 240 Krb
DK
16
Morten Eskildsen
Michael Christensen
Historisk Motorsport DK
Ask Hedeland
Peugeot 309 GTI
DK
7
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
12
Göran Hansson
Susanne Hansson
Hässleholm
Hässleholm
Golf GTI
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Mikael Andersson
Tony Stenberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
30
Clint Jeffman
P A Skenberg
Hässleholms MK
Vip
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
3
Lucas Ljungbäck
Jesper Sandberg
Hässleholms MK
Vip
Volvo 740
SE
2
Ebbe Nilsson
Louise Madsen
Hässleholms MK
Ford Puma Kitcar
SE
2
Jonas Olsson
Magnus Johannesson
Hässleholms MK
Kristianstad MK
Ford Puma KitCar
SE
5
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI16V
SE
9
Ola Sandberg
Sofia Sörensson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Ford Fiesta R2
Sörenssons Bilservice
SE
2
Conny Svensson
Snöå-Lasse Eriksson
Hässleholms MK
Ford Escort
SE
5
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën C2
SE
5
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
1
Dennis Pleidrup
Cicilie Pleidrup
Ikast Motorklub
Mitsubishi Lancer
DK
1
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Tbd Tbd
Sunnyside Experience
SE
1
Kenneth Madsen
Mette Felthaus
Kalundborg Og Omegns Moto
Vejle Motor Sport
Suzuki Swift R+
Suzuki Motorsport Danmark
DK
16
John Venning
Casper Venning
Kdak
Kdak
Ford Escort
Venning Motorsport
DK
1
Rune Danneborg
Henning Elvekrok
KNA Aust Agder
NMK Kongsberg
Ford Fiesta WRC16
Innovation Motorsport AS
NO
1
Viktor Løsch Danneborg
KNA Aust-Agder
Citroën C3 R5 EVO
NO
2
Allan Kirkegaard Nielsen
Anja Søndergaard
Komo
Suzuki Swift KitCar
Suzuki Motorsport Danmark
DK
7
Claus Lanther
Mogens Gotlob
Komo
Komo
Suzuki Swift Maxi 1600
DK
2
Jacob Madsen
Komo
Suzuki Swift
DK
6
Rasmus Nielsen
Brian Pedersen
Komo
Subaru Impreza WRX STI N12
Rådbjerg Racing
DK
3
Jesper Larsson Odenmalm
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
12
Johan Svensson
Johan Kastenman
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Volvo 240
SE
7
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
7
Ingvar Hansson
Lunds A C
BMW 325
SE
7
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
9
Arne Oddshammar
Jacob Norden
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
1
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
1
Jan Petersen
Jeannette Kvick
Mnj
Mnj
VW Polo S2000
JP Racing
DK
7
Steen Christensen
Jørgen S. Nielsen
Morsø Motor Sport
Morsø Motor Sport
Opel Kadett GSI
DK
7
Jens Møibæk
Christian Fisker
Morsø Motorsport
Hamk
Volvo 240
DK
7
Michael Boesen
Bruno Hansen
Nfms
Nfms
Toyota Corolla
DK
5
Martin Hoffmann
Hans Christian Enitoft
Nykøbing F 027
Honda Crx
DK
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
9
Anders Lindén
John Erik Johnsson
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
7
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
17
Per Gunnar Hansen
Mikkel Krarup Jensen
Sas
Sas
Porsche 911 3.0 RS
DK
7
Michael Koldsø
Endags Licens
Sas
Sas
Austin Cooper S
DK
2
Kasper Madsen
Preben Jensen
Sas
Peugeot 208 R2
DK
7
Casper Olsen
Sas
Opel Corsa
DK
2
Anders Rygaard
Mathias Bøgeholm
Sas
Sas
Opel Adam R2
DK
11
Kristoffer Bengtsson
Jennie Johbonell
Simrishamns MK
Eslövs MK
Volvo 240
SE
11
Patrik Tallåker
Emilia Sjöberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Flemming Hansen
Slagelse Auto Sport
Ford Escort RS2000
Suså Motorsport
DK
2
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3 E46
SE
2
Håkan Bercic
Patrik Lundahl
SMK Hörby
Hässleholms MK
BMW 325
SE
2
Johan Edquist
Henrik Edquist
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
4
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
SE
2
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
1
Sune Larsson
Linus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Ingemar Månsson
Inte Klart
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
Hörby MK
BMW 320
SE
4
Rolf Arne Nilsson
Felix Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
2
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
7
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
SE
4
Alexander Nilsson
Josefin Leion
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
4
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
2
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
BMW M3
Team jordvarme.se
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Toarps MK
Laxå MK
Renault Clio
SE
1
Bertil Carlsson
Ingemar Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Mitsubishi EVO Vll
SE
2
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Varbergs MK
VW Golf
SE
12
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 850
SE
3
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
1
Kristian Poulsen
Ole Frederiksen
Viborg Motor Klub
Viking Auto Sport
VW Polo R5
DK
1
Roland Poulsen
Viborg Motorklub
Skoda R5
DK
7
Søren Preisler
Michael Krøger
Viking Autosport 018
Suzuki Swift KitCar
SP Motorsport
DK
3
Morgan Olsson
Maya Ryen
Vimmerby MS
Vimmerby MS
VW Golf
SE
11
Rasmus Bengtsson
Älmhults MK
Volvo
SE
9
Bo Karlsson
Mikael Karlsson
Älmhults MK
BMW 325
SE
9
Torbjörn Karlsson
Fredrik Dehlin
Älmhults MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
3
Jimmy Eldh
Stefan Eldh
Östgöta Bilsportsförening
Östgöta Bilsportsförening
Ford Escort
SE
www.resultatservice.com