Anmälningslista

Anmälda till Rally BRC: Rally Anderslöv

4 apr 2020 - Trelleborgs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 9
2 C-förare Grupp E 14
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 13
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 15
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975 & Max 74. 14
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976?1990, Ej 4WD 12
7 A-B-C-förare: Grupp H Classic 6
8 A-förare 2WD 21
9 B-förare 2WD 18
10 C-förare 2WD 10
11 Ungdomsrally 5
12 Debutanter 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangör för anmälan 1
Totalt 140

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
11
Linus Adolfsson
Jan Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 740
MP5 SWEDEN AB
SE
4
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
5
Johnny Andersson
Anettet Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
3
Kevin Andersson
Timo Hihnala
Skillingaryds MK
Kinds MK
Volvo 940
SE
2
Kjell Andersson
Tobias Andersson
SMK Hörby
Tomelilla MK
Opel Ascona B
SE
10
Marcus Andersson
Joakim Karlsson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
8
Mikael Andersson
Anton Johansson
Hässleholms MK
Växjö MS
Toyota Corolla
SE
3
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
4
Timmie Andersson
Benny Mårtensson
Kristianstad MK
Simrishamn Moterklubb
Volvo 244
SE
1
Hans Andreasson
Johan Jacobson
Kullings MS
Kullings MS
Audi 80
SE
11
Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Larssons Plåtslageri
SE
2
Per-Arne Axelsson
Vakant
Gullabo RC
Toyota Corolla
Team RutGear Motorsport
SE
5
Gert Bengtsson
Ulf Thörjesson
Ryds MK
Ryds MK
Opel Ascona
SE
9
Jerry Bengtsson
Mikael Andersson
Ryds MK
Ryds MK
VW Golf 8V Cross Flow
Jerrys Motorsport AB
SE
4
Kristoffer Bengtsson
Jennie Johbonell
Simrishamns MK
Eslöv MK
Volvo 240
SE
4
Rasmus Bengtsson
Oscar Wirell
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo
SE
8
Håkan Bercic
Bjarne Eklundh
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW 325
SE
5
Peter Bergsander
Elaine Walve Bergsander
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo Amazon 122 S
SE
2
Jonas Berneros
Jimmy Berneros
Silverdalens MSK
Silverdalens MSK
VW Golf
SE
8
Bengt-Inge Blom
Tommy Blom
Offerdals MK
Finspångs MS
BMW 325
SE
6
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 240
SE
10
Henrik Braun
Tba
Asarums MS
Volvo 242 16V
SE
1
Anton Bredin
Amanda Bredin
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo S60
SE
9
Mattias Brindmark
Peter Måhagen
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 242
SE
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW M3
PL
2
Martin Bysén
Mikael Karlsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Volvo 744
SE
8
Markus Börjesson
Björn Ekenved
Älvbygdens MK
Göteborgs MF
Volvo 944
SE
5
Christer Carlsson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 122S
SE
8
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Varbergs MK
VW Golf
SE
9
Jimmie Cederqvist
Hans Sjödahl
Gotlands MF BK
Södra Sunnerbos MK
Ford Fiesta ST
SE
7
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
5
Fredrik Dalqvist
Jan Dalqvist
Kullings MS
Kullings MS
Ford Escort
SE
6
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
6
Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
5
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Arlöv MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
1
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
4
Fredrik Ekholm
Håkan Ekholm
Hyllinge MS
Hyllinge MS
Suzuki Swift
SE
9
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
8
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
2
Conny Eriksson
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
10
Dennis Eriksson
Isabell Persson
Hässleholms MK
Hästveda FRC
Opel Ascona B
SE
1
Nicklas Eriksson
Vakant
Gullabo RC
VW Golf
SE
5
Per Eriksson
Per Rosendahl
SMK Örkelljunga
Rhk
VW 1303
SE
6
Morten Eskildsen
Michael Christensen
Historisk Motorsport DK
Ask Hedeland
Peugeot 309 GTI
DK
5
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
3
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 206
SE
9
Alf Fougstedt
Malin Fougstedt
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
8
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
8
Mick Fraas
Erik Larsen
Fama
Dansk Rally Club
Volvo 940
DK
6
Kjell Fransson
P-O Eriksson
Vimmerby MS
Mönsterås MK
Renault Alpine A310
SE
4
Emil Friman
Timmy Berntsson
Vetlanda RRC
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Kennie Frostensson
Agnes Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 240
SE
9
Lennart Gerths
Oskar Gerths
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
10
Magnus Grahn
Claes Örnskog
Höglandets MS
Höglandet MS
Ford Fiesta
SE
11
Josefine Gråberg
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
30
Thomas Gustafsson
Retro Fm Vip
Grimslövs MS
Volvo 940Voc
Retro FM Skåne
SE
3
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
9
Tim Hammarström
Smålands Kran Vip
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
9
Ingvar Hansson
Magnus Persson
Lunds A C
Eslövs MK
BMW 325
SE
9
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
12
Tobias Holmberg
Rasmus Johansson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
2
Anders Hugosson
Joakim Gustafsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Ford Focus
SE
9
Mikael Ingemansson
Kristian Eriksson Dahl
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
8
Anders Johansson
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
10
Arvid Johansson
Alicia Jonasson
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 240
SE
1
Jimmy Johansson
Elin Olofsson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
VW Golf 4
SE
1
Marcus Johansson
Anna Larsson
Gullabo RC
Kristianstad MK
VW Polo
Klara Motorsport
SE
6
Peter Johansson
Vakant
Vännäs MK
Volvo 240
SE
3
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Motorsport Johansson
SE
4
Agne Josefsson
Kjell Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Golf GTI 16V
SE
10
Lasse Jägerström
Margaretha Jägerström
Dals MK
Dals MK
Volvo 240
TEAMVITVÅ JÄGERSTRÖMS MOTORSPORT
SE
9
Gert Karlsson
Gustaf Thorebring
MK Brinkarna
Ydre MK
BMW 325
Speedwriter Media & Motorsport
SE
5
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
3
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
11
Oscar Karlsson
Kristoffer Roth Nielsen
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Polo GTI
SE
6
Rune Karlsson
Christer Nylén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
3
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
SE
6
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
3
Johan Kastenman
Johan Svensson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Volvo 244
SE
8
Anders Kristensson
Olivia Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 244
SE
8
Janne Kristiansson
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
6
Thomas Kristiansson
Per-Anders Eklund
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
4
Roy Larsen
Per-Henrik Ekholm
Hyllingems
Hyllingems
Volvo 940
SE
5
Fredric Larsson
Anders Larsson
Arlöv MC
Arlöv MC
BMW 2002
SE
1
Jesper Larsson
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
4
Joel Larsson
Oskar Lewinsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 244
SE
2
Tobias Larsson
Felicia Andersson
Kristianstad MK
SMK Hörby
BMW 316
SE
9
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Opel Kadett
SE
7
Andreas Lexander
Elida Lexander
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 242
SE
12
Joakim Lindblom
Asarum MS

SE
2
Erik Lindfors
Josefin Ingvarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
1
Gustav Lindfors
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
3
Kenth Lindkvist
Vakant
Ryds MK
Volvo 940
SE
9
Oscar Ljung
Frida Axelsson
Simrishamns MK
Skillingaryds MK
Golf III KitCar
GNM Sweden AB
SE
2
Johannes Ljungbäck
Christoffer Götz
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
9
Ingmar Lund
Thomas Larsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
6
Mats Lundholm
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
9
Elias Lörd
Peter Jönsson
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
5
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Lund AC
Saab V4
SE
10
Håkan Mattisson
Simon Liljekvist
Karlskrona AK
MK Brinkarna
Ford Fiesta
SE
9
Rickard Mattisson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK

SE
7
Åke Månsson
Bengt Karlsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 240
SE
8
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Kevin Möllerström
Annie Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
5
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
3
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
6
Lars Nilsson
Per Malmström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 99
SE
4
Markus Nilsson
Danne Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
2
Mattias Nilsson
Robin Liljegren
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mazda 323
SE
5
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Opel Ascona A
SE
8
Tommy Nilsson
SMK Hörby
Honda Civic
Stefans Däckservice Hörby
SE
2
Viktor Nilsson
Helén Nilsson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
VW New Beetle
SE
11
Jonathan Nyberg
Hanna Nyberg
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Peugeot 206 GTI
SE
10
Arne Oddshammar
Jacob Norden
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
2
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
4
Andre' Olsson
Viktor Andersson
Simrishamns MK
Höörs MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
9
Håkan Olsson
Linus Olsson
Asarums MS
-Asarums MS
Volvo 940
SE
6
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
7
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
Arlövs MC
Volvo 244
Tyringe Bildemontering AB
SE
4
Tony Persson
Selma Lundberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
SE
2
Tobias Petrini
Carl Adamsson
Östgöta Bilsportförening
Audi A3
SE
8
David Pettersson
Robert Goude
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
8
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
7
Jesper Ramlau-Thomasen
Hedeland 085
Hedeland 085
Volvo 240 Krb
DK
8
Adrian Ring
Julia Thulin
Linköpings MS
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemont AB
SE
7
Andreas S. Sjöström
Viktor Karlsson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
2
Jakob Sandberg
Hedda Angelöv
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf 3
SE
8
Ola Schönström
Daniel Ekdahl
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
1
Lars Svensson
Marcus Gadd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
3
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
SE
8
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
10
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
8
Ola Wingren
Rasmus Wingren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Daniel Wärnlund
Erik Ohlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
4
Viktor Zettergren
Helén Zettergren
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
3
Martin Zettervall
Jonathan Fredriksson
Hästveda FRC
Vip
Volvo 940
SE
3
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo
SE
www.resultatservice.com