Anmälningslista

Anmälda till Rally: Shark Challenge Historic Rally

27 jul 2019 - Ryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Period E - Upp till 1300cc. (CT1. CT2 & GT3. GT4) 1
2 Period E - 1300cc och över. (CT3. CT4. CT5 & GT5. GT6. GT7) 0
3 Period F - Upp till 1150cc. (CT6. & GT8) 4
4 Period F - 1150-1300cc. (CT7 & GT9) 1
5 Period F - 1300-1600cc. (CT8 & GT10) 0
6 Period F : 1600 och över. (CT9. CT10 & GT11. GT12) 3
7 Period G1: Upp till 1300cc. (CT11. CT12. & GT13. GT14) 2
8 Period G1: 1300-1600cc. (CT13 & GT15) 0
9 Period G1: 1600cc och över. (CT14. CT15 & GT16. GT17) 0
10 Period G2: Upp till 1300cc. (CT16. CT17 & GTS18. GTS19) 0
11 Period G2: 1300-1600cc. (CT18 & GTS20) 2
12 Period G2: 1600-2500cc. (CT19 & GTS21) 3
13 Period G2: 2500cc och över. (CT20 & GTS22) 0
14 Period H1: Upp till 1300cc. (CT21. CT22 & GTS23. GTS24) 0
15 Period H1: 1300-1600cc. (CT23 & GTS25) 2
16 Period H1: 1600-2500cc. (CT24 & GTS26) 10
17 Period H1: 2500cc och över. (CT25 & GTS27) 1
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 0
Totalt 29

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Bengt Samuelsson
Stefan Ihreskog
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Renault Dauphine Gordini
Team Torpa Gård Konferens & Event
SE
3
Benny Erixon
Johan Klaar
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96
Team Pitan
SE
3
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Monte Carlo 850
Team Pitan
SE
3
Göte Nygren
Mikael Yliluoma
MK Kopparberg
Hällefors MK
Saab Monte Carlo
SE
3
Håkan Samuelsson
Åke Andersson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Saab 96 2T
SE
4
Urban Wahlberg
Benny Nordqvist
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Anglia
Team "Korvgubben" Motorsport
SE
6
Peter Bergsander
Elaine Walve
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo Amazon 122 S
SE
6
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
6
Per Henrik Hedberg
Hans-Åke Flink
SMK Söderhamn
Mälaröarnas MK
Volvo Amazon
SE
7
Torbjörn Jernberg
Kurt Jernberg
Vaxholms MK
Sandvikens MK
Ford Escort 1300 GT
SE
7
Göran Martinsson
Emil Degerman
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault 8 Gordini
SE
11
Nils Thelin
Skillingaryds MK
VW 1302 RS
NTS Motorsport
SE
11
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
VW 1302 S
SE
12
Hans Göran Jakobsson
Marita Jakobsson
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
12
Tommy Wikström
Mikaela Wikström
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
12
Karl-Olov Ölmin
Olle Asplund
Skepptuna MK
Vaxholm MK
Volvo 142
SE
15
Per Eriksson
Per Rosendahl
SMK Örkelljunga
Rhk
VW 1303
SE
15
Kjell Fransson
Per-Olof Eriksson
Vimmerby MS
Mönsterås MK
VW 1303 T1
SE
16
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
16
Ruben Börjesson
Rickard Börjesson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Opel Ascona A
SE
16
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
16
Magnus Folkesson
Ulrika Larsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
16
Gunnar Fredriksson
Annika Engqvist
Katrineholms MK
Vimmerby MS
Saab V4
SE
16
Bo Karlsson
Kristoffer Karlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 142
SE
16
Anders Malm
Jonas Malm
Ydre MK
Ydre MK
Opel Ascona A
Team "korvgubben" motorsport
SE
16
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
16
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
16
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
17
Sven Nord
Erling Andersson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 164
SE
www.resultatservice.com