Anmälningslista

Anmälda till Rally: Skilling 500

31 aug 2019 - Skillingaryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 1
2 Ungdomsrally 7
3 1300 rallycup A-, B- och C-förare 8
4 App. K - 1990 A-, B- och C-förare 10
5 A-Förare R4, R5 - 4WD 7
6 A-Förare R3, R2 - Trimmat 29
7 A-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 4
8 A-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 15
9 B-Förare R4, R5 - 4WD 2
10 B-Förare R3, R2 - Trimmat 15
11 B-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 7
12 B-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 11
13 C-Förare R4, R5 - 4WD 3
14 C-Förare R3, R2 - Trimmat 6
15 C-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 11
16 C-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 14
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan. 4
Totalt 154

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Josefin Karlsson
Hans Karlsson
Ljungby MK
Ljungby MK

SE
2
Linus Adolfsson
Elin Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 740
MP5 SWEDEN AB
SE
2
Rasmus Bengtsson
Tba
Älmhults MK
Volvo 240
SE
2
Emil Friman
Jörgen Samuelsson
Vetlanda RRC
Älmhults MK
Volvo 940
Autoexperten Thörnbergs i Vetlanda
SE
2
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
2
Albin Karlsson
Älmhults MK
Opel Astra
SE
2
Felix Larsson
Per Larsson
Ryds MK
Ryds MK
Suzuki Swift GTI
SE
2
Valentin Mårtensson
Tommy Gullberg
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
3
Jan-Erik Eriksson
Victor Johansson
Ludvika MS
Ryds MK
Suzuki Swift Gls
TEAM LINDBERG EDSBYN
SE
3
Ricardo Hillesjö
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad RC
Suzuki Swift MK2
TEAM LINDBERG EDSBYN
SE
3
Hugo Johansson
Tommy Svensson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Suzuki Swift
SE
3
John Klintberg
Erik Björklund
Västerås MS
Västerås MS
Suzuki Swift GTI
TEAM LINDBERG EDSBY
SE
3
Anders Kolberg
Olof Lundström
MK Team Westom
MK Team Treske
Suzuki Swift MK2
SE
3
Vesa Kujanpää
Linus Lundberg
Södertälje KRC
Sunnansjö MK
Suzuki Swift GTI MK1
Team Lindberg Edsbyn
FI
3
Anton Larsson
Jim Hilmersson
MK Ratten
MK Ratten
Suzuki Swift MK2
Team lindberg edsbyn
SE
3
Joacim Rydin
Magnus Simensen
MK Ramunder
MK Ramunder
Suzuki Swift GTI
Team Lindberg Sweden
SE
4
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Ford Escort RS 1800
SE
4
Patrik Axelsson
Robin Sanell
Skillingaryd MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Peter Bergsander
Elaine Walve
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo Amazon 122 S
SE
4
Magnus Folkesson
Ulrika Larsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
4
Tobias Karlsson
Kristoffer Karlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 142
SE
4
Thomas Kristiansson
Per-Anders Eklund
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
4
Mikael Lundin
Jan Gustafsson
Anderstorp RC
Vetlanda RRC
Volvo 242
SE
4
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
4
Bengt Thorsell
Varkant
Skaraborgs Sportvagnsklub
Volvo 240
SE
4
Kenneth Waltersson
Jan Sönne
Anderstorp RC
Anderstorp RC
Ford Lotus Cortina
SE
5
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
5
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
5
Joachim Grahn
Per B Andersson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
5
Nils Jensen
Haninge MK
Citroën DS3
SE
5
Åke Kjellgren
Elinor Thörnberg
Gränna MK
Vetlanda RRC
Mitsubishi EVO 7
SE
5
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R5
SE
5
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
6
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
6
Alexander Axelsson
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Berglund
Danny Holgersson
SMK Hörby
Ryds MK
Volvo 940
SE
6
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
6
Urban Borg
Marika Andersson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
6
Daniel Brorson
Julia Thulin
Wäxjö MS
SMK Hörby
BMW M3
SE
6
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
6
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
6
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
6
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
6
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
6
Thomas Johansson
Jimmy Glad
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Volvo 940
SE
6
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
6
Robert Karlsson
Mats Jönsjö
Ljungby MK
Kristianstad MK
VW Golf 3 Kit Car
SE
6
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
6
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
6
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
6
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
6
Henrik Lennartsson
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Toyota Corolla
Assistancekåren
SE
6
David Lindström
Janne Rydh
Skillingaryds MK
Arlövs MC
Volvo 940
Plombo Motor
SE
6
Mats Moberg
Urban Fröjd
Östergyllen RC
Falköpings MK
Opel Ascona B
SE
6
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Mats Norss
Lasse Petersson
Höglandets Motorsällskap
Höglandets Motorsällskap
Opel Ascona B
SE
6
Göran Olsson
Roger Holgersson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Ford Escort RS2000
SE
6
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemont AB
SE
6
Mikael Simon
Henrik Sjöberg
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
6
Håkan Tagesson
Alexander Harsten
Nybro AC
Hässleholm MK
Volvo 242
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf
SE
6
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
7
Ingemar Johnzon
Alf Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
VW Golf
SE
7
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
7
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
8
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
8
Bo Fransson
Emma Fransson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
8
Hans Fransson
Daniel Fransson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Patrik Fredriksson
Christian Rosén
Fryksdalens MK
Åtvidabergs MK
Volvo 940 Voc
Autoexperten Thörnbergs I Vetlanda
SE
8
Joakim Hallqvist
Timo Hihnala
Kinds MK
Kinds MK
Volvo 240
SE
8
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
Team Augustinssons Måleri
SE
8
Henrik Levin
Ida Levin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Tobias Malm
Bengt Svensson
Anderstorps RC
Anderstorps RC
Volvo 940
SE
8
Niclas Melin
Mikael Frejd
Nässjö MK
Vetlanda RRC
Volvo 244
SE
8
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
8
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
8
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
8
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
8
Jens Thorsell
Joakim Andersson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 940
SE
9
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
9
Thomas Gustafsson
Sofie Gustafsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Mitsubishi EVO IX
SE
10
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
10
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
SE
10
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
10
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
10
Andreas Elfver
Tobias Pettersson
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
10
Claes Gustafsson
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 242
SE
10
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Grimslöv MS
Volvo 740
SE
10
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
10
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
10
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
10
Mikael Ingemansson
Kristian Eriksson Dahl
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
10
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
10
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
10
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
10
Henric Nilsson
Mikael Jönsson
Asarums MS
Volvo 242 16V
SE
11
Sebastian Dahl
Victor Svensson
Hästveda FRC
Ryds MK
Toyota Corolla
SE
11
Gustav Lindfors
Josefin Ingvarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
11
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Toyota Corolla
SE
11
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
scandiumbil.com Fina Transportbilar
SE
11
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
11
Lars Svensson
Torbjörn Ivarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
11
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Kevin Andersson
Viktor Zettergren
Skillingaryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
12
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
12
Mattias Erelt
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
12
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Motorsport Johansson
SE
12
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
12
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Filip Rosendahl
Mikael Rosendahl
Toarps MK
Toarps MK
Volvo 940
CFR Rallyteam
SE
12
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
12
Markus Svensson
Joakm Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
SE
12
Martin Zettervall
Frida Hammarlund
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
13
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Subaru Impreza 555
SE
13
Alexander Engwall
Anders Engwall
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Skoda Octavia
SE
13
Sofia Sörensson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO IX
Sörenssons Bilservice
SE
14
Simon Axelsson
Lisa Johansson
Älmhults MK
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
14
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
14
Torbjörn Karlsson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
14
Sebastian Lindeborgh
Hugo Nilsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 2
SE
14
Kevin Möllerström
Lars Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
14
Tomas Söderberg
Dennis Kullberg
Falkenberg MK
Asarums MS
BMW 325
Hedströms Motorsport
SE
15
Jim Andersson
Emelie Johansson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Volvo 944
SE
15
Ola Aronsson
Micael Pierre
Göteborgs MF
Göteborgs MF
BMW 318I
SE
15
Jennie Blansch
Joakim Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
PSA Motorsport
SE
15
Dan Brewitz
Daniel Holst
Tibro MK
Tibro MK
Volvo 940
SE
15
Martin Bysén
Mikael Karlsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Volvo 744
SE
15
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
15
Lucas Ljungbäck
Johannes Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
15
Jakob Sandberg
Wilma Daag-Gustafsson
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf
SE
15
Jimmy Tykesson
Thomas Englund
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
15
Simon Wernersson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
15
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mercedes C180
SE
16
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
16
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
16
Patrik Gustafsson
Emma Gustafsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 244
SE
16
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
16
Johannes Josefsson
Kjell Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Golf GTI
SE
16
Oscar Karlsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Thomas Kurtsson
Sara Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
16
Morgan Nillekvist
Robin Liljegren
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
16
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
16
Patrik Tallåker
Emilia Sjöberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Hampus Wallin
Christian Gustafsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
Volvo 940
SE
16
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
30
Peter Blomqvist
SMK Hörby
Mitsubishi Lancer EVO 9
SE
30
Lennart Karlsson
Aki Eronen
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
30
Mikael Ljungström
Sivert Svensson
Laxå MK
Laxå MK
Mitsubishi EVO 7
SE
30
Dennis Pettersson
Skillingaryd MK
Ford Focus
SE
www.resultatservice.com

Meny

Skilling 500

31 aug 2019 - Skillingaryds MK