Anmälningslista

Anmälda till Rally: South Swedish Rally

11 - 12 maj 2018 - South Swedish Rally

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 SM - Otrimmat 2 WD (R2) 7
2 SM - Trimmat 2 WD (R3) 32
3 SM - Trimmat 4 WD (R5) 14
4 SM - 4 WD övriga 8
5 JSM - Otrimmat 2WD (R2) 8
6 JSM - Trimmat 2 WD (R3) 11
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 5
Totalt 85

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Mitsubishi R5
SE
4
Mats Adielsson
Peter Kurten
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Mitsubishi EVO 8
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Volvo 940
SE
3
Fredrik Alsdal
Lars Andersson
SMK Arboga
Skoda Fabia R5
Nilsson Motor i Arboga
SE
1
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
2
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toytota Corolla
SE
6
Simon Andersson
Urban Fröjd
Bengtsfors MC
Falköpings MK
Volvo 940
SE
2
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
JERRYS MOTORSPORT
SE
3
Ulf Backlund
Ola Persson
MK Rimo
Ludvika MS
Mitsubishi EVO 9
SE
4
Bengt Bengtsson
Thomas Hallen
SMK Hörby
Arlövs MC
Mitsubishi EVO 5
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda R5
SE
6
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
1
Jonas Bodin
Madelene Buskas
Grödinge MK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi R 5
SE
6
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Daniel Dahlström
Jörgen Johansson
Säffle MC
MK Team Westom
Mitsubishi EVO9
SE
2
Tommy Eliasson
Ove Persson
Storfors MK
SMK Linde
Volvo 940
EC Svenska AB
SE
2
Mikael Ericsson
Ida Hegge
SMK Trollhättan
Vara MK
VW Golf KitCar
SE
3
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Skoda Fabia R5
SE
2
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
BMW M3
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
2
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
1
Samuel Gustavsson
Dennis Norén
SMK Valdemarsvik
Va: Östergötlands MK
Citroën C2 R2 Max
SE
4
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Skoda Fabia WRC
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
5
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
6
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
2
Johannes Haraldsson
Danny Holgersson
Hässleholms MK
Ryds MK
Peugeot 206RC
SE
2
Daniel Hellstadius
Peter Svensson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Ford Fiesta R5
SE
30
Stefan Håkansson
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
5
Hampus Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
30
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
Racepart SWEDEN
SE
1
Sean Johnston
Alex Kihurani
X
Opel Adam R2
AUDEX Motorsport GmbH
US
3
Jörgen Jonasson
Nicklas Jonasson
Vännäs MK
Vännäs MK
Skoda R5
SE
3
Anders Karlsson
Björn Nilsson
Säffle MC
MK Ratten
Mitsubishi Mirage R5
Spader Äzz Rally
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Ford Fiesta R2
SE
1
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Östergyllen RC
Opel Adam R2
SE
2
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
2
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
2
Jonas Kruse
Håkan Ekholm
Karlstads MC
Hyllinge MS
Volvo 240
Team NYBE
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi EVO 8
SE
2
Christian Larsson
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
VW Golf MK3 KitCar
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
5
Hampus Larsson
Mikael Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
30
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208 R2
SE
6
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Elias Lundberg
David Arhusiander
ADAC Ostwestfalen-Lippe
Jämtlands MK
Volvo 940
HECO Aluminum Trailer AB
SE
5
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R2
SE
6
Pontus Lönnström
Richard Svensson
Nora MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
2
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
2
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
30
Fredrik Nilsson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Albin Nordh
Mattias Erixon
Ydre MK
Nässjö MK
Renault Twingo R2
SE
2
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
5
Petter Palmqvist
Stefan Gustavsson
SMK Gävle
Siak
Peugeot 208
SE
1
Bengt Persson
Tomas Gustavsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Citroën C2R2
SE
2
David Pettersson
Victor Johansson
Asarums MS
Ryds MK
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
4
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
6
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika
Opel Corsa Maxi 6 KitCar
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Stefan Schultes
Linus Noll
MSC Gütersloh
MSC Gütersloh
BMW 318Is
DE
2
Markus Schäfer
Richard Wynands
Igrs2000
Ford Escort RS 2000
DE
1
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
Toyota Corolla
SE
3
Sofia Sörensson
Erika Ledin
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO IX
SE
2
Ignas Taletavicius
Uldis Briedis
A-Masters
Renault Clio
LT
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf III
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
3
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Växjö MS
Citroën DS3 R5
SE
2
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
Fridafors Bilservice AB - F-Racing
SE
2
Daniel Wall
Lina Jonasson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 240
SE
30
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Karlstad MC
Hofors MS
Skoda Fabia R5
SE
2
Jonas Åkesson
Andreas Martinsson
Karlskrona AK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
www.resultatservice.com

Meny

South Swedish Rally

11 - 12 maj 2018 - South Swedish Rally