Anmälningslista

Anmälda till Rally: South Swedish Rally

11 - 12 maj 2018 - South Swedish Rally

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 SM - Otrimmat 2 WD (R2) 7
2 SM - Trimmat 2 WD (R3) 32
3 SM - Trimmat 4 WD (R5) 14
4 SM - 4 WD övriga 8
5 JSM - Otrimmat 2WD (R2) 8
6 JSM - Trimmat 2 WD (R3) 11
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 5
Totalt 85

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
1
Jonas Bodin
Madelene Buskas
Grödinge MK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
1
Samuel Gustavsson
Dennis Norén
SMK Valdemarsvik
Va: Östergötlands MK
Citroën C2 R2 Max
SE
1
Sean Johnston
Alex Kihurani
X
Opel Adam R2
AUDEX Motorsport GmbH
US
1
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Östergyllen RC
Opel Adam R2
SE
1
Bengt Persson
Tomas Gustavsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Citroën C2R2
SE
1
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Volvo 940
SE
2
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toytota Corolla
SE
2
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
JERRYS MOTORSPORT
SE
2
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
2
Tommy Eliasson
Ove Persson
Storfors MK
SMK Linde
Volvo 940
EC Svenska AB
SE
2
Mikael Ericsson
Ida Hegge
SMK Trollhättan
Vara MK
VW Golf KitCar
SE
2
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
BMW M3
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
2
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
2
Johannes Haraldsson
Danny Holgersson
Hässleholms MK
Ryds MK
Peugeot 206RC
SE
2
Daniel Hellstadius
Peter Svensson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
2
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
2
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
2
Jonas Kruse
Håkan Ekholm
Karlstads MC
Hyllinge MS
Volvo 240
Team NYBE
SE
2
Christian Larsson
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
VW Golf MK3 KitCar
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
2
Elias Lundberg
David Arhusiander
ADAC Ostwestfalen-Lippe
Jämtlands MK
Volvo 940
HECO Aluminum Trailer AB
SE
2
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
2
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
2
David Pettersson
Victor Johansson
Asarums MS
Ryds MK
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Stefan Schultes
Linus Noll
MSC Gütersloh
MSC Gütersloh
BMW 318Is
DE
2
Markus Schäfer
Richard Wynands
Igrs2000
Ford Escort RS 2000
DE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
Toyota Corolla
SE
2
Ignas Taletavicius
Uldis Briedis
A-Masters
Renault Clio
LT
2
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
Fridafors Bilservice AB - F-Racing
SE
2
Daniel Wall
Lina Jonasson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 240
SE
2
Jonas Åkesson
Andreas Martinsson
Karlskrona AK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Mitsubishi R5
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
SE
3
Fredrik Alsdal
Lars Andersson
SMK Arboga
Skoda Fabia R5
Nilsson Motor i Arboga
SE
3
Ulf Backlund
Ola Persson
MK Rimo
Ludvika MS
Mitsubishi EVO 9
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda R5
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi R 5
SE
3
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Skoda Fabia R5
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
3
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Ford Fiesta R5
SE
3
Jörgen Jonasson
Nicklas Jonasson
Vännäs MK
Vännäs MK
Skoda R5
SE
3
Anders Karlsson
Björn Nilsson
Säffle MC
MK Ratten
Mitsubishi Mirage R5
Spader Äzz Rally
SE
3
Sofia Sörensson
Erika Ledin
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO IX
SE
3
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Växjö MS
Citroën DS3 R5
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Karlstad MC
Hofors MS
Skoda Fabia R5
SE
4
Mats Adielsson
Peter Kurten
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
4
Bengt Bengtsson
Thomas Hallen
SMK Hörby
Arlövs MC
Mitsubishi EVO 5
SE
4
Daniel Dahlström
Jörgen Johansson
Säffle MC
MK Team Westom
Mitsubishi EVO9
SE
4
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Skoda Fabia WRC
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
Racepart SWEDEN
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
5
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
5
Hampus Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Ford Fiesta R2
SE
5
Hampus Larsson
Mikael Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
5
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208 R2
SE
5
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Albin Nordh
Mattias Erixon
Ydre MK
Nässjö MK
Renault Twingo R2
SE
5
Petter Palmqvist
Stefan Gustavsson
SMK Gävle
Siak
Peugeot 208
SE
6
Simon Andersson
Urban Fröjd
Bengtsfors MC
Falköpings MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
6
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Lönnström
Richard Svensson
Nora MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
6
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika
Opel Corsa Maxi 6 KitCar
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf III
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
30
Stefan Håkansson
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
30
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
30
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
30
Fredrik Nilsson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
30
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo
SE
www.resultatservice.com

Meny

South Swedish Rally

11 - 12 maj 2018 - South Swedish Rally