Anmälningslista

Anmälda till Rally: Finspångsrundan

3 sep 2022 - Finspång MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 STD-GTS t.o.m. 1961 oavsett volym. 0
3 STD-GTS 1962- 1965 0-1300 cc cyl.volym 3
4 STD-GTS 1962- 1965 1300-1600 cc cyl.volym 2
5 STD-GTS 1962- 1965 över 1600 cc cyl.volym 3
7 STD-GTS 1966- 1971 oavsett cyl,volym 2
8 STD-GTS 1972- 1975 oavsett cyl volym. 4
9 A STD-GTS 1976- 1981 0-2000 cc cyl.volym 3
10 B STD-GTS 1976- 1981 över 2000 cc cyl.volym 2
11 STD-GTS 1982- 1990 J1& J2 oavsett cyl.volym. 0
12 Ungdom 0
13 GRP E bilar 1
14 Regularity 6
15 Grp F och VOC 0
30 Föråkare, Godkänd av arrangören före anmälan 1
Totalt 27

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Jan-Erik Eriksson
Ronnie Maxe
Ludvika MS
Finspång MS
Saab Sport
TEAM Racepart Sweden
SE
3
Benny Erixon
Nora Erixon
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96
Team Pitan
SE
3
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96 De Luxe
Team Pitan
SE
4
Leif B. ( Fordleffe) Andersson
Tomas Acren
Fagersta MK
Norbergs MK
Ford Cortina GT
SE
4
Yngve Gustavsson
Lars Dahlman
Sigtuna RC
Sigtuna RC
VW 1500S
Team Pitan
SE
5
Lasse Drotz
Claes Rundlöf
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo Amazon
Team Tia Racing
SE
5
Håkan Holm
Jesper Holm
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Per-Erik Sköldin
Göran Widell
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo Amazon 122S
Denso Rallysport
SE
7
J. Staffan Anderson
Tba Tba
Finspångs MS
Vauxhall Viva GT
SE
7
Tommy Wikström
Mikaela Wikström
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
8
Roger Andersson
Christer Åkerman
Films MK
Films MK
Toyota Corolla
SE
8
Tommy Dahlgren
Alexandra Lykkehus
Enköpings MK
Enköpings MK
Volvo 142
SE
8
Kjelle Ekström
Daniel Hollgren
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Volvo 142
SE
8
Anders Olsson
Torbjörn Frykberg
Waxholms MK
Björnjägarens RC
Volvo 164
Team Tia Racing
SE
9
Tomas Karlsson
Kent Holmkvist
SMK Märsta
SMK Märsta
Opel Kadett GTE
SE
9
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
9
Krister Wennman
Patric Söderlund
Rasbo MK
Rasbo MK
VW Golf GTI
Wennmans Bilplåt AB
SE
10
Janne Blom
Stig Oskarsson
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 240
SE
10
Antti Johannesson
Ola Bengtsson
SMK Södermanland
SMK Södermanland
Volvo 242
SE
13
Patrik Karlsson
Imre Olander
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo 945
SE
14
Mats Andersson
Arne Gustafsson
Växjö MS
Växjö MS
Saab 96 V4
SE
14
Roger Andersson
Rose-Marie Andersson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Saab V4
SE
14
Öved Clasén
Britt-Marie Clasén
Linköpings MS
Linköpings MS
Saab 900
SE
14
Izabella Edholm
Mikolaj Nielipowicz
Na
Porsche 924
Porsche Team
SE
14
Göran Ljung
Kerstin Ljung
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 244
SE
14
Pontus Pettersson
Jan Nordström
KAK
KAK
Triumph TR7 Sprint
SE
30
Christer Carlström
Ronnie Lönn
SMK Märsta
Mälaröarnas MK
Ford Fiesta
SE
www.resultatservice.com