Anmälningslista

Anmälda till Rally: Örnskölden

7 mar 2020 - Örnsköldsviks Rallyklubb

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 STD-GT/GTS t.o.m. 1961, oavsett motorvolym 0
2 STD-GT/GTS 1962-1965 årsmodell, 0-1300cc 1
3 STD-GT/GTS 1962-1965 årsmodell, 1301-1600cc 1
4 STD-GT/GTS 1962-1965 årsmodell, över 1600cc 4
5 STD-GT/GTS 1966-1971 årsmodell, oavsett motorvolym 0
6 STD-GT/GTS 1972-1975 årsmodell, oavsett motorvolym 1
7 STD-GT/GTS 1976-1981 årsmodell, 0-2000cc 2
8 STD-GT/GTS 1976-1981 årsmodell, över 2000cc 1
9 STD-GT/GTS 1982-1990 årsmodell, oavsett motorvolym 0
10 4 WD, A+B+C-förare 0
11 2 WD, A-förare 0
12 2 WD, B-förare 1
13 2 WD, C-förare 1
14 Grupp VOC, A+B+C-förare 1
15 Grupp F+Grupp N<1400, A+B+C-förare 0
16 Grupp E, A+B+C-förare 0
17 Ungdomsrally (Grupp E+F+N <1400, VOC) 0
30 Föråkare. Godkänd av arrangören för anmälan. 0
Totalt 13

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96
Team Pitan
SE
3
Leif B. ( Fordleffe Andersson
Bengt Lank
Fagersta MK
Fagersta MK
Ford Cortina GT
Heco Aluminium Trailer AB
SE
4
Nils Bergquist
Karl Erik Magnusson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122S
Carfix Rally Team
SE
4
Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV544
CARFIX Rallyteam
SE
4
Håkan Holm
Jesper Holm
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo Amazon
SE
4
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Volvo Amazon
Sten Säfströms Åkeri AB
SE
6
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtunarc
Saab V4
SE
7
Ingemar Bodin
Jan-Olof Hedström
Hamre MK
Hamre MK
Opel Kadett Gt/e
R-Sport Sweden
SE
7
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
8
Janne Blom
Kalle Bäckwall
Finspångs MS
Offerdals MK
Volvo 240
SE
12
Tobias Nilsson
Mattias Söderström
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Opel Corsa
SE
13
Urban Hallberg
Ljudals MS
Volvo 142
SE
14
Maja Rönnkvist
Elina Granström
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com

Meny

Örnskölden

7 mar 2020 - Örnsköldsviks Rallyklubb