Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: South Swedish Rally

31 maj - 1 jun 2019 - SSR

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2) 26
2 Trimmat 2 WD (R3) 55
3 Trimmat 4 WD (R5) 14
4 4 WD övriga, 13
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 4
Totalt 112

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Robert Andersson
Carl-Gustaf Karlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Peugeot 208
SE
1
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
Quality of Service
SE
1
William Binbach
Ida Lidebjer Granberg
Kolsva MS
Asarums MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
1
Johnny Björk
Filip Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Ford Fiesta R2
SE
1
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Suzuki Swift GTI MK2
SE
1
Jonna Eson Brådhe
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
SE
1
Alexander Grehn
Christian Rosen
Östgöta BSF
Åtvidaberg MK
Ford Fiesta ST
JP Racing
SE
1
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
1
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Frans Harrén-Söderbäck
Charlie Ekström
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R2
RH Autorikt AB
SE
1
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
Södertörnsvakuum.se
SE
1
Sebastian Johansson
Jesper Elfver
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
JR Motorsport AB
SE
1
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Östergyllen RC
Ford Fiesta R2T MK8
SE
1
Hampus Larsson
Elina Svensson
Kristianstads MK
Strängnäs AMS
Honda Civic
LarssonRally
SE
1
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
1
Oscar Ljung
Frida Axelsson
Simrishamns MK
Skillingaryds MK
Ford Fiesta R2T
GNM Sweden AB
SE
1
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Pontus Lönnström
Jörgen Lindahl
Nora MK
Växjö MS
Ford Fiesta R2
Ramudden.se
SE
1
Albin Nordh
John Stigh
Ydre MK
V:a Östergötlands MK
Renault Twingo
Team Korvgubbens Motorsport
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Andréas Petersson
Vakant
Vimmerby MS
Ford Fiesta ST
SE
1
Janne Pettersson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Peugeot 208 R2
Märsta Förenade
SE
1
Dennis Rådström
Johan Johansson
KAK
KAK
Ford Fiesta R2
SE
1
Adam Westlund
Joakim Sjöberg
Latvia
Hofors MS
Peugeot 208 R2
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Toyota Corolla
Team Börjesson maskin AB
SE
2
Mats Andersson
Matttias Edvardsson
MK Kinda
Linköping MS
Peugeot 307
Team Appelskogsbil AB
SE
2
Mikael Andersson
Michael Exenberger
Södra Sunnerbo MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
2
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Golf 3
Larssons Plåtslageri
SE
2
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
SE
2
Johan Axelsson
Stefan Ottosson
Nässjö MK
Vetlanda RRC
BMW M3
Team Skeppsbrons
SE
2
Klim Baikov
Andrey Kleshchev
Tba
Lada 2105
HELINS MOTORSPORT
RU
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
2
Andreas Ekström
Lars Jansson
V:a Östergötlands MK
Åtvidabergs MK
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
2
Johan Fast
Alexander Glavsjö
Toarps MK
Fryksdalens MK
Golf 3 16V
Ramudden.se
SE
2
Johan Green
Julia Thulin
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
2
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
2
Bo Gustafsson
Håkan Marions
Gotlands MF
Gmf
Citroën DS3 Max
SE
2
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Grimslöv MS
Volvo 740
SE
2
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Peter Holgersson
Danny Holgersson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
2
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Toyota Corolla
Märsta Förenade
SE
2
Adam Håkansson
David Pettersson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
2
Niklas Hägg
Toni Sundkvist
SMK Hälsinge
SMK Motala Bil
VW Golf KitCar
L. Häggs Bildemontering AB
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
Renault Clio R3
SE
2
Johannes Joons
Madelene Buskas
Skutskärs MS
Gotlands MF BK
Opel Astra KitCar
SE
2
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
VW Golf 3 KitCar
Ramudden.se
SE
2
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs ab
SE
2
Niklas Karlsson
Mikael Ståhl
Vallentuna MK
Haninge MK
Volvo 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
SE
2
Robert Karlsson
Mats Jönsjö
Ljungby MK
Kristianstad MK
VW Golf 3 Kit Car
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBEN Motorsport
SE
2
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
2
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
2
Henrik Lennartsson
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
2
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
2
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
2
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
VW Golf 3
SE
2
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Martin Norenby
Erik Gustavsson
Dals MK
SMK Linde
Volvo 944
Elinsta Nät
SE
2
Henrik Oscarson
Roger Lindholm
MSK Hammaren
Västerås MS
Saab 9-3 Ss
SE
2
Ulf Pettersson
Andreas Ekström
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Toyota Corolla
Carlsson Byggare AB
SE
2
Adrian Ring
Fanny Jacobson
Linköpings MS
Värmdö BK
Volvo 940
SE
2
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Opel Corsa
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Thomas Schulz
Martina Schulz
Msf Niedtal
Msf Niedtal
Ford Escort MKII Bda
DE
2
Markus Schäfer
Richard Wynands
Igrs2000
Ford Escort RS 2000
DE
2
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
2
Ignas Taletavicius
Darius Augunas
4 Stam
Renault Clio
4 STAM
LT
2
Daniel Wall
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
SE
2
Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
vool AB
SE
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Charles Andersson
Leif Wigert
Borlänge MK
Björnjägarns RC
Skoda Fabia
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda R5
ramudden.se
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage R5
SE
3
Daniel Dahlström
Jörgen Johansson
Säffle MK
MK Team Westom
Mitsubishi Mirage
Mekonomen Bilverkstad
SE
3
Anton Eriksson
Lars Andersson
SMK Sundsvall
SMK Trollhättan
Skoda Fabia R5
SE
3
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Skoda Fabia R5
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Ford Fiesta
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
3
Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
3
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Ford Fiesta
SE
3
Johan Kristoffersson
Stig Rune Skjærmoen
MK Team Westom
NMK Elverum
VW Polo R5 Kms
Kristoffersson Motorsport
SE
3
Mattias Monelius
Håkan Palm
SMK Örebro
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
3
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
3
Kjell Sandberg
Stefan Ahl
Haninge
Wäxjö MS
Ford Fiesta R5
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
4
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO
SE
4
Henrik Carlzon
Stefan Ohlson
SMK Linde
Teknis MC
Mitsubishi EVO
GMM maskin&motor AB
SE
4
Fredrik Grahn
Christer Carlsson
KAK
Katrineholms MK
Ford Focus WRC
Björkmans Rally Team
SE
4
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
4
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO 8
Ramudden.se
SE
4
Dan Johannesson
Joackim Johannesson
Dals MK
Dals MK
Mitsubishi Lancer EVO 9
Elinsta Nät
SE
4
Anders Jonasson
Henrik Hulterskog
Wäxjö MS
Nässjö MK
Mitsubishi Lancer EVO IX
SE
4
Mattias Nyström
Mikael Schuster
Ludvika MS
Hällefors MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Jimmy Olsson
Conny Sundqvist
Storfors MK
Storfors MK
Mitsubishi Lancer EVO IX
Team "korvgubben" Motorsport
SE
4
Karl Rumpler
Maria Rumpler
Karl Rumpler
Mitsubishi Lancer EVO V
Karl Rumpler
AT
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
4
Sofia Sörensson
Mikaela Lindahl
SMK Hörby
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
Sörenssons Bilservice
SE
30
Jerry Bengtsson
Mikael Andersson
Ryds MK
Ryds MK
VW Golf GTI 16V
Jerrys Motorsport AB
SE
30
Jan-Erik Liiten
Lennart Nilsson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO 7
SE
30
Thobias Svensson
Stefan Peterson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Mitsubishi EVO 6
SE
30
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com