Anmälningslista

Anmälda till Rally: TV-Svängen

14 sep 2019 - SMK Hörby

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 KRC/HRC STD-GT/GTS, t.o.m. 1961 oavsett motorvolym 0
3 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1962-1965, 0-1300cc 0
4 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1962-1965, 1301-1600cc 2
5 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1962-1965, över 1600cc 1
7 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1966-1971, oavsett motorvolym 1
8 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1972-1975, oavsett motorvolym 1
9 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1976-1981, oavsett motorvolym 3
10 KRC/HRC STD-GT/GTS, 1982-1990, oavsett motorvolym 1
11 A -förare R4, R5 - 4WD 9
12 A -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 14
13 A-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 2
14 A -förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 2
15 B -förare R4, R5 - 4WD 0
16 B -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 14
17 B-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 6
18 B-förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 1
19 C-förare R4, R5 - 4WD 0
20 C-förare R3, R2 - Trimmat 2WD 2
21 C-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 10
22 C-förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 1
23 Ungdomsrally 6
24 Debutanter 0
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 3
Totalt 79

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
4
Leif B. ( Fordleffe Andersson
Bengt Lank
Rallyklassiker
Fagersta MK
Ford Cortina GT
Heco Aluminium Trailer AB
SE
4
Mats Törjesson
Almida Törjesson
Ryds MK
Ryds MK
VW 1500 S
fridafors bilservice ab f racing
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
7
Mats Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Saab V4
AM Elteknik
SE
8
Per Eriksson
Per Rosendahl
SMK Örkelljunga
Rhk
VW 1303
SE
9
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
9
Lars Nilsson
Per Malmström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 99
SE
9
Lars-Ove Biffen Olsson
Torbjörn Jönsson
Forshaga MC
Forshaga MC
Opel Ascona 400
SE
10
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
11
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
11
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
11
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
11
Sune Jönsson
Jörgen Bäckström
Hässlehoms MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R5
GN Motorsport
SE
11
Åke Kjellgren
Elinor Thörnberg
Gränna MK
Vetlanda RRC
Mitsubishi EVO 7
SE
11
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R5
SE
11
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
11
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
11
Thobias Svensson
Stefan Peterson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Mitsubishi EVO 6
SE
12
Mikael Andersson
Mikael Exenberger
Södra Sunnerbo MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
12
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
12
Pontus Berglund
Danny Holgersson
SMK Hörby
Ryds MK
Volvo 940
SE
12
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
12
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
12
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
12
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
12
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
12
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
12
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
12
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Robin Svensson
Daniel Borgqvist
SMK Hörby
Peugeot 208 R2
SE
12
Håkan Tagesson
Emelie Lexander
Nybro AC
Hässleholm MK
Volvo 242
SE
12
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
13
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
13
Jim Nilsson
Oscar Almqvist
SMK Hörby
Vetlanda RRC
Volvo 944
AM Elteknik
SE
14
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
14
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
16
Andreas Axelsson
Anders Karlsson
Grimslövs MS
Gullabo RC
VW Golf III KitCar
SE
16
Johan Fast
Alexander Glavsjö
Toarps MK
Frykdalens MK
VW Golf III 16V
Ramudden.se
SE
16
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
16
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
16
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Grimslöv MS
Volvo 740
SE
16
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
16
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
16
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
16
Mikael Ingemansson
Kristian Eriksson Dahl
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
16
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
16
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
16
Alf Nilsson
Elin Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
16
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
16
Henrik Thagesson
Molly Thoren
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 740
SE
17
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
17
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
17
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
17
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
17
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
17
Markus Svensson
Joakm Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
SE
18
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
20
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
20
Bo Karlsson
Fredrik Dehlin
Ryds MK
BMW 325
SE
21
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
21
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
21
Timmie Andersson
Benny Mårtensson
Kristianstad MK
Simrishamn Moterklubb
Volvo 244
SE
21
Kristoffer Bengtsson
Daniel Lundberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
21
Peter Dahlsund
Varbergs MK
Volvo 940
SE
21
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
21
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
21
Morgan Nillekvist
Robin Liljegren
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
21
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
21
Alexander Persson
Linda Persson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
22
Lucas Ljungbäck
Emma Enarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
23
Emil Friman
Jörgen Samuelsson
Vetlanda RRC
Älmhults MK
Volvo 940
Autoexperten Thörnbergs i Vetlanda
SE
23
Josefine Gråberg
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
23
Maja Håkansson
Andreas Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
23
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
23
Valentin Mårtensson
Tommy Gullberg
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
23
Jonathan Nyberg
Hanna Nyberg
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Honda Civic
SE
30
Peter Blomqvist
SMK Hörby
Mitsubishi Lancer EVO 9
SE
30
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
30
Tony Persson
Hilde Olsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com