Anmälningslista

Anmälda till Rally: Jubileumsknixen

8 sep 2018 - Gullabo RC

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 1
2 C-förare Grupp E 8
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 2
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 6
5 A-B-C-förare: Appendix K. Bilar upp till -1969 0
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1970-1975 3
7 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD 1
8 A-B-C-förare: Max 74 0
9 A-B-C-förare: Grupp H Classic 1
10 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 0
11 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 3
12 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 5
13 4WD A-B-C förare 1
14 Ungdomsrally 1
15 Debutanter 0
30 Föråkare. Skall vara godkänd av arrangören före anmälan. 1
Totalt 33

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jesper Larsson
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
2
Frida Andersson
Magnus Andersson
Gullabo RC
Karlskrona AK
Saab 99
SE
2
Conny Eriksson
Michael Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
2
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
2
Anders Hugosson
Joakim Gustafsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
2
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Honda Civic
Lörd Motorsport
SE
2
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Ford Focus
SE
2
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Jimmy Tykesson
Tobias Svensson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
3
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
3
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
4
Daniel "danne" Eriksson
Vakant
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Jacob Fransson
Sam Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
4
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
4
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
6
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
6
Magnus Folkesson
Bengt-Evert Johansson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
6
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
7
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
9
Karl-Erik Forsman
Emma Lindström
Botkyrka MK
Skillingaryds MK
Opel Manta B
SE
11
Jimmie Cederqvist
Hans Sjödahl
Gotlands MF BK
Södra Sunnerbos MK
Ford Fiesta ST
SE
11
Robin Håkansson
Per-Olof Håkansson
Gullabo RC
Vip
Opel Astra
SE
11
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
12
Anders Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
12
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
12
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
12
Jan Kastenman
Josefine Gråbertg
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
12
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
13
Håkan Rönnebring
Sandra Rönnebring
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mitsubishi EVO 6
SE
14
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
30
Daniel Hansson
Vip
Gullabo RC
Volvo 850 Nationel Special
SE
www.resultatservice.com

Meny

Jubileumsknixen

8 sep 2018 - Gullabo RC