Anmälningslista

Anmälda till Rally: Jubileumsknixen

8 sep 2018 - Gullabo RC

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 5
2 C-förare Grupp E 13
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 8
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 12
5 A-B-C-förare: Appendix K. Bilar upp till -1969 0
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1970-1975 9
7 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD 3
8 A-B-C-förare: Max 74 0
9 A-B-C-förare: Grupp H Classic 6
10 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 10
11 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 8
12 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 8
13 4WD A-B-C förare 1
14 Ungdomsrally 11
15 Debutanter 7
30 Föråkare. Skall vara godkänd av arrangören före anmälan. 1
Totalt 102

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Oscar Arvidsson
Vakant
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
1
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
1
Nicklas Eriksson
Per-Arne Axelsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
1
Josefin Ingvarsson
Erik Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
1
Jesper Larsson
Felicia Andersson
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
2
Frida Andersson
Magnus Andersson
Gullabo RC
Karlskrona AK
Saab 99
SE
2
Jonas Andersson
Markus Hansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 99
SE
2
Conny Eriksson
Michael Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
2
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
2
Anders Hugosson
Joakim Gustafsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
2
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Honda Civic
Lörd Motorsport
SE
2
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Ford Focus
SE
2
Mattias Nilsson
Vip
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mazda 323
SE
2
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Kristoffer Pilebrand
Kjell Stegefors
Nybro AC
Nybro AC
VW Golf
SE
2
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
2
Jonas Svensson
Chatrin Söderberg
Hässleholms MK
Södra Sunnerbos MK
VW Golf III
SE
2
Jimmy Tykesson
Tobias Svensson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
3
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
3
Conny Martinsson
Magnus Nieminen
Wäxjö MS
Citroën Ax Sport
SE
3
Anders Oscarsson
Roland Oscarsson
Mönsterås MK
Mönsterås MK
Volvo 244
SE
3
Linus Svensson
Fredrik Eklund
Gullabo RC
Gullabo RC
Tba
MP5 Sweden AB
SE
3
Markus Svensson
Joakm Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
3
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
3
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
4
Marcus Andersson
Joakim Karlsson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
4
Fredrik Elmdahl
Magnus Nyrell
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Daniel "danne" Eriksson
Vakant
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Jacob Fransson
Sam Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
SE
4
Christopher Gustafson
Boo Hidsjö
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 940
Hycklinge Bensin & Service
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
4
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
4
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
4
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
4
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
6
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
6
Patrik Axelsson
Elinor Thörnberg
Skillingaryd MK
Ford Escort RS2000
SE
6
Fredrik Dalqvist
Stefan Nilsson
Kullings MS
Vip
Ford Escort
SE
6
Magnus Folkesson
Bengt-Evert Johansson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
6
Rolf Johansson
Jan Erik Hjelmberg
Växjö MS
Växjö MS
Saab 96 V4
SE
6
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
6
Hans Petersson
Pontus Petersson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
6
Patric Petersson
Lovisa Petersson Vip
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142 S
MP5 SWEDEN AB
SE
6
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
7
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
7
Kjell Fransson
Simon Lenegård
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
7
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
9
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
9
Karl-Erik Forsman
Emma Lindström
Botkyrka MK
Skillingaryds MK
Opel Manta B
SE
9
Lennart Gerths
Oskar Gerths
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
9
Peter Holgersson
Erling Petersson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
9
Fredrik Karlsson
Anderstorps RC
Volvo 242
SE
9
Åke Månsson
Tommy Olsson
Asarumsms
Asarums MS
Volvo 242
SE
10
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
10
Morgan Eriksson
Martin Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
10
Johan Kastenman
Johan Svensson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo Volvo 940
SE
10
Janne Kristiansson
Jimmy Lundqvist
Wäxjö MS
Vip
Volvo 940
SE
10
David Lindström
Jessica Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
10
Mattis Olsson
Carl Ottosson
Gullabo RC
Toyota Corolla
SE
10
Bengt Persson
Jörgen Gustavsson
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
10
David Pettersson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
10
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Volvo 240
SE
10
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
11
Mats Adolfsson
Roger Andersson
Nässjö MK
Nässjö MK
Skoda Fabia R2
SE
11
Jimmie Cederqvist
Hans Sjödahl
Gotlands MF BK
Södra Sunnerbos MK
Ford Fiesta ST
SE
11
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
11
Johan Forsberg
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Celica
SE
11
Robin Håkansson
Per-Olof Håkansson
Gullabo RC
Vip
Opel Astra
SE
11
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
11
Martin Olsson
Andreas Lexander
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
11
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Volvo 740
SE
12
Kenny Andersson
Steinar Bakkland
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 2
SE
12
Anders Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
12
Magnus Grahn
Vakant
Gränna MK
Opel Ascona
SE
12
Per-Ivar Pi Hellberg
Tba
Osby MK
Toyota Corolla GT-I
SE
12
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
12
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
12
Gert Karlsson
Gustaf Thorebring
MK Brinkarna
Ydre MK
Volvo 940
Speedwriter Media & Motorsport
SE
12
Jan Kastenman
Josefine Gråbertg
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
13
Håkan Rönnebring
Sandra Rönnebring
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mitsubishi EVO 6
SE
14
Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Larssons Plåtslageri
SE
14
Rasmus Bengtsson
Johan Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
14
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
14
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
14
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
14
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
14
Anton Johansson
Anton Ahlberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
14
Albin Karlsson
Jörgen Karlsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Opel Astra
SE
14
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
14
Sebastian Lindeborgh
Joacim Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
14
Filip Månsson
Magnus Månsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
15
Anton Bredin
Simon Bolsgård
Vimmerby MS
Skillingaryds MK
Volvo S80
SE
15
Rasmus Johansson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Opel Corsa
SE
15
Emil Karlsson
Oskar Siren
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 940
SE
15
Jerry Karlsson
Kaj Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
MP5 SWEDEN AB
SE
15
Ingela Magnusson
Wincent Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Peugeot 107
SE
15
Mats Olsson
Andreas Olsson
Gullabo RC
Kalmar MK
VW Golf
SE
15
Jonatan Trouin
Martin Ohlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
30
Daniel Hansson
Vip
Gullabo RC
Volvo 850 Nationel Special
SE
www.resultatservice.com

Meny

Jubileumsknixen

8 sep 2018 - Gullabo RC