Anmälningslista

Anmälda till Rally: Anderslövsrallyt

28 apr 2018 - Trelleborgs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 9
2 C-förare Grupp E 10
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 18
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 14
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975 10
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD 5
7 A-B-C-förare: Max 74 1
8 A-B-C-förare: Grupp H Classic 5
9 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 13
10 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 9
11 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 6
12 Debutanter 3
13 Ungdomsrally 6
30 Föråkare 2
Totalt 111

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
1
Nicklas Eriksson
Per-Arne Axelsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
1
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
1
Jesper Larsson
Felicia Andersson
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
1
Gustav Lindfors
Morgan Hansson
Hässleholms MK
Wäxjö MS
VW Golf
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
1
Jonas Lindfors
Erik Lindfors
Eskilstuna MK
Hässleholms MK
VW Golf
Memo Industriplast Köping AB
SE
1
Tommy Malm
Sebbe Stalfors
Lunds AC
SMK-Helsingborg
Ford Focus
SE
1
Magnus Sigvardsson
Mattias Persson
SMK Hörby
Svedala MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
1
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
2
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
Ekelund motorsport
SE
2
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault Clio
SE
2
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
2
Anders Hugosson
Vakant
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
2
Marcus Johansson
Carl Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Elias Lörd
Håkan Ekholm
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Honda Civic
SE
2
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Ford Focus
SE
2
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
2
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Jonas Svensson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
3
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Jimmie Karlsson
Olofströms MK
Volvo 940
SE
3
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
3
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
3
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
3
Ingmar Lund
Christoffer Lund
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
3
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
3
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
3
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
3
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
3
Per-Ola Thörnberg
Elinor Thörnberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
3
Robin Thörnberg
Marika Andersson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
3
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
3
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Martin Zettervall
Julius Harsten
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
3
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 240
SE
4
Marcus Andersson
Mikael Andersson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
4
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 244
SE
4
Kevin Athley
Lisa Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
4
Kristoffer Bengtsson
Daniel Lundberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
4
Jacob Fransson
Johan Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
Team BBG
SE
4
Christopher Gustafson
Boo Hidsjö
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 940
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
4
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
4
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
SE
4
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Andre' Olsson
Rasmus Glifberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
4
Tony Persson
Patrik Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
4
Hampus Ströbeck
Torbjörn Ströbeck
Höörs MK
Höörs MK
Volvo 940
SE
4
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
5
Jens Andersson
Michael Örkner
Olofströms MK
Volvo 142
SE
5
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
5
Christer Carlsson
C G Wilke
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 122S
SE
5
Fredrik Dalqvist
Edvin Dalqvist
Kullings MS
Prova På Licens
Ford Escort
SE
5
Joakim Ekstrand
Morgan Möller
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
5
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
5
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
5
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
6
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
6
Rune Karlsson
Christer Nylén
Kullings MS
Killing MS
Volvo 240
SE
6
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
6
Magnus Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 242
SE
6
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
7
Mikael Ring
K-G Eriksson
Nybro Rs
Älmhult MK
Volvo 142
SE
8
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
8
Karl-Erik Forsman
Lucas Karlsson
Botkyrka MK
Gnesta MK
Opel Manta B
SE
8
Åke Månsson
Tommy Olsson
Asarumsms
Asarums MS
Volvo 242
SE
8
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
Arlövs MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
8
Anders Sörensson
Sofia Sörensson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Manta
SE
9
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
9
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
9
Johan Kastenman
Vakant
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
9
Janne Kristiansson
Dennis Johnsson
Wäxjö MS
Pr-Licens
Volvo 940
SE
9
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
9
Hampus Larsson
Steffen Rosengren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
SE
9
Lars Mårtensson
Anna Larsson
SMK Hörby
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
9
Kent Nordquist
Per-Erik Hellström
Vansbro MK
Fredriksbergs MK
Volvo 940 EVO
SE
9
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
9
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
9
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
10
Jimmy Alvarsson
Marcus Widegren
Jönköpings MK
Volvo 940
SE
10
Jimmie Cederqvist
Gotlands MF BK
Ford Fiesta ST
SE
10
Jörgen Hildingsson
Andreas Lexander
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
10
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
10
Lars Lindberg
Annie Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
10
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
10
Martin Olsson
Lasse Antikainen
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
10
Robert Svensson
Tobias Evehag
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
10
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 740
SE
11
Kenny Andersson
Marcus Truedsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 2
SE
11
Per Bondesson
Sten Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GTI
MP5 Sweden AB
SE
11
Anders Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
11
Gert Karlsson
Gustaf Thorebring
MK Brinkarna
Ydre MK
Volvo 940
Speedwriter Media & Motorsport
SE
11
Jan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
11
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
12
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Tomelilla MK
Saab 96
Team Graneborg
SE
12
Martin Mårtensson
Viktor Larsson
Eslövs MK
Eslövs MK

SE
12
Mattias Persson
Linus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo V70
SE
13
Simon Axelsson
Sebastian Lindeborgh
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
13
Calle Carlberg
Torbjörn Romedahl
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
13
Nadja Fors
Einar Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
13
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
13
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
13
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
30
Tony Magnusson
Jens Olsson
Tomelilla MK
Tomelilla MK
VW Golf
SE
30
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 240
Svensson Motorsport
SE
www.resultatservice.com