Anmälningslista

Anmälda till Rally: East Sweden Rally

8 - 9 sep 2017 - ESR

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2), SM 7
2 Otrimmat 4 WD (R4), SM 4
3 Trimmat 2 WD (R3), SM 15
4 Trimmat 4 WD (R5), SM 20
5 Otrimmat 2 WD (R2), JSM 15
6 Trimmat 2 WD (R3), JSM 10
11 NEZ R2 Junior Rally Championship 0
12 NEZ R2 Rally Championship 0
14 Östgötaklass 4 WD 0
15 Östgötaklass 2 WD 27
30 Föråkare: Måste vara godkänd av arrangören före anmälan 5
Totalt 103

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
4
Christian August Selmer
Anita Christine Selmer
Asker Og Bærum Motorsport
Asker Og Bærum Motorsport
Ford Fiesta R5
NO
1
Johnny Andersson
Christer Carlsson
SMK Hedemora
Katrineholms MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Jonas Bodin
Conny Rådén
Grödinge MK
Taxinge MK
Citroën C2 R2
SE
1
Mikael Driftzzon
Anders Wallbom
SMK Örebro
Laxå MK
Suzuki Ignis Sport
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Julia Svensson
Haninge MK
Gullabo RC
Peugeot 208 R2
System Edström Bilinredningar AB
SE
1
Mikael Jirvelius
Ida Lidebjer Granberg
Fjugesta MS
Asarums MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Andréas Petersson
Tommy Petersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Ford Fiesta ST
SE
1
Anders Åberg
Björn Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 208 R2
Rallyshop Motorsport
SE
2
Emil Carlsson
Magnus Nilsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
Carlsson Byggare
SE
2
Marcus Gerdåker
Mathias Johnsson
Katrineholm MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
SE
2
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Mitsubishi EVO 9
SE
2
Jacob Jansson
Stefan Gustavsson
MK Kopparberg
Ludvika MS
Mitsubishi EVO X R4
Da Transport AB Grängesberg
SE
3
Mats Andersson
Mattias Edvardsson
MK Kinda
Peugeot 306 GTI
Team Appelskogsbil AB
SE
3
Ola Axelsson
Tommy Sjölin
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 940
Axelssons Turisttrafik AB
SE
3
Andreas Ekström
Lars Jansson
V:a Östergötlands MK
Åtvidaberg MK
Volvo 940
SE
3
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
SE
3
Daniel Ernstedt
Tba
KAK
Suzuki Swift
SE
3
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 240
SE
3
Christoffer Haglund
Vakant
SMK Nyköping
Volvo 940
Jp Racing
SE
3
Tommy Högström
Lotta Lundqvist
MK Rimo
MK Rimo
Opel Corsa B
SE
3
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
3
Maths Johnsson
Mårten Hearthly
Ydre MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
3
Harry Joki
Toni Sundkvist
Västerås MS
SMK Motala Bil
Volvo 242
SE
3
Martin Lundquist
Christian Segerström
Fagersta MK
Fagersta MK
VW Golf II
SE
3
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Pelle Wilén
Martin Holmdahl
Strängnäs AMS
MK Ran Askersund
Toyota Corolla R3
Elite Oil
SE
3
Jonas Åkesson
Joakim Karlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
Team Nybe
SE
4
Mats Adielsson
Peter Kurten
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Mitsubishi EVO 7
SE
4
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Mitsubishi Lancer EVO VIII
SE
4
Fredrik Alsdal
Ida Bood
SMK Arboga
MK Ratten
Skoda Fabia R5
SE
4
Pg Andersson
Emil Axelsson
Årjängs MK
Skoda Fabia
SE
4
Tomas Bergman
Lasse Grip
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO 6
Välsta Bildemontering AB
SE
4
Lars Carlmark
Fredrik Holtling
MK Rimo
MK Rimo
Ford Escort WRC
SE
4
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi R 5
SE
4
Martin Hagman
Göran Schönqvist
MK Rimo
MK Rimo
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
4
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 4*4
SE
4
Niklas Hägg
Göran Bergsten
SMK Hälsinge
Forshaga MC
Ford Fiesta R5
L. Häggs Bildemontering AB
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
SE
4
Kenneth Lodeklint
Felicia Grundtman
Vallentuna MK
SMK Eskilstuna
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Joakim Längberg
Dennis Noren
Linköpings MS
V:a Östergötlandmk
Mitsubishi EVO VII
SE
4
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
4
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Wäxjö MS
Citroën DS3 R5
SE
4
Pontus Tidemand
Jonas Andersson
SMK Eda
Skoda Fabia
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Fiesta R5
SE
4
Algot Öberg
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
SE
5
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
5
Patrik Barth
Joakim Sjöberg
MK Ratten
Hofors MS
Suzuki Swift
SE
5
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Peugeot 208
SE
5
Kevin Jirvelius
Sophia Karlsson
SMK Örebro
Taxinge MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Sebastian Johansson
Timmy Berntsson
Gotlands MF BK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
Jr Motorsport AB
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK
Ford Fiesta R2
Dekaltrim.nu
SE
5
Jari Liiten
Emil Eklund
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta
Appelskogs Bil AB
SE
5
Elias Lundberg
Jim Hjerpe
SMK Sala
Säters MK
Peugeot 208 R2
Gulvalla Rallyteam
SE
5
Linus Månsson
Lars-Åke Karlsson
Östgöta Bilsportförening
Norrköpings MK
Ford Fiesta ST
SE
5
Albin Nordh
Johan Karlsson
Ydre MK
Tjust MK
Renault Twingo R2
SE
5
Petter Palmqvist
Håkan Jacobsson
SMK Gävle
Norbergs MC
Peugeot 208
SE
5
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Dala Falun
Ford Fiesta R2 Ecoboost
Ford Motor Company AB
SE
5
Jesper Stuxgren
Kent Stuxgren
MK Gutarna
Mkgutarna
Ford Fiesta ST
SE
5
Erik Telehagen
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Peugeot 208 R2
SE
6
Göran Boström
Christian Rosén
V:a Östergötlands MK
Åtvidabergs MK
BMW E36
SE
6
Daniel Brorson
Tba
Wäxjö MS
BMW
SE
6
Hampus Jakobsson
Jens Jacobsson
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Emil Karlsson
David Arhusiander
Hällefors MK
Jämtlands MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Rasmus Lundh
Tom Törngren
V:a Östergötlands MK
Nässjö MK
Volvo 242
SE
6
Andreas Persson
Henric Persson
MK Ratten
MK Ratten
Renault Clio RS
Helmia Motorsport
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Nissan Sunny F2
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Pontus Åhman
Patrik Åhman
Almunge MK
Almunge MK
Tba
SE
15
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
Jf Autodelar
SE
15
Alexander Andersson
Louise Palmqvist
MK Kinda
Degerfors RC
Volvo 940
SE
15
Emanuel Andersson
Mikael Larsson
Linköpings MS
Linköpings MS
VW Golf 3
SE
15
Niklas Blomkvist
Per Wiksten
Munkfors MC
MK Ratten
Volvo 240
SE
15
Mats Bäck
Christoffer Bäck
SMK Hedemora
SMK Hedemora
Opel Ascona B
SE
15
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
15
Peter Fredriksson
Mikael Andersson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Renault Clio Sport
SE
15
Alexander Grehn
Martin Häggblad
Östgöta Bsf
Östgöta Bsf
Toyota Corolla
SE
15
Tobias Göransson
Malin Strömberg
Boxholms MK
MK Ran Askersund
Volvo 940
SE
15
Anton Hager Bernats
Fredrik Wesslén
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Renault Clio
SE
15
Anders Hultberg
Anders Björkén
Gotlands MF
Gotlands MF
Volvo 940
SE
15
Peter Hålling
Björn Svensson
Norrköpings MK
Östgöta Bsf
Opel Ascona B
SE
15
Hans Johansson
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
15
Håkan Johansson
Magnus Johansson
Björkviks MC
Katrineholms MK
Peugeot 306
SE
15
Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 9-3
SE
15
Stefan Kemle
Mikael Carnklev
SMK Valdemarsvik
Östgöta Bilsportförening
Volvo 940
SE
15
Lukas Kindgren
Johan Björnsson
Åtvidabergs MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Klädhuset I Falerum
SE
15
Tony Krusell
Michael Menck
V:a Östergötlands MK
SMK Motala
Volvo 940
SE
15
Ingvar Nilsson
Anders Östlund
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 240
SE
15
Michael Nilsson
Martin Hugosson
Åtvidabergsmk
Tjust MK
Ford Escort
SE
15
Fredrik Persson
Peter Sedig
Laxå MK
Rönne MK
Volvo 940
SE
15
Andreas Petersson
Peter Andersson
SMK Valdemarsvik
MK Ramunder
Volvo 940
SE
15
David Pettersson
Victor Johansson
Asarums MS
Ryds MK
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
15
Lars Pettersson
Ulf Johansson
MK Kinda
Ydre MK
Volvo 242
Hycklinge Bensin&Service AB
SE
15
Per-Åke Ring
Eva Ottosson
SMK Valdemarsvik
Gullabo RC
Volvo 940
SE
15
David Roos
Tobias Petrini
V:a Östergötlands MK
Volvo 740
Ecodrove Rally
SE
15
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Opel Ascona B
SE
30
Danne Amberin
Torsten Karlsson
Linköpings MS
Åtvidabergs MK
Volvo 940
SE
30
Tobias Gustafsson
Sofia Johansson
Ydre MK
Ydre MK
BMW 325
Team "korvgubben" Motorsport
SE
30
John Stigh
Roger Karlsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
30
Johan Svensson
Terje Plomèn
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
30
Stanley Thiman
Madelaine Lundin
MSK Kvarnvingarna
MK Ramunder
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com