Anmälningslista

Anmälda till Rally: Hässleholms GP

28 apr 2019 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 0
2 A-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 4
3 A-förare - Kl.R2 R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 2
4 A-förare - Kl.R3 R3, Gr H 1601- 10
5 A-förare - Kl.R4 4WD alla 7
6 B-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 4
7 B-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 3
8 B-förare - Kl.R2 R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 2
9 B-förare - R3, Gr H 1601- 10
10 B-förare - Kl.R4 4WD alla 2
11 C-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 4
12 C-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 3
13 C-förare - Kl.R2 R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 1
14 C-förare - Kl.R3, Gr H 1601- 2
15 C-förare - Kl.R4 4WD alla 1
16 HRC App K - 1986 0-1300 cc 1
17 HRC App K - 1986 1301-1600 1
18 HRC App K - 1986 1601-2000 2
19 HRC App K - 1986 2001- 1
20 Juniorlicens 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 0
Totalt 62

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
9
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
9
Ingvar Hansson
Anders Östberg
Lunds A C
SMK Hörby
BMW 325
SE
5
Brian Madsen
Kasper Madsen
Dansk Rally Klub
Peugeot 206 WRC
DK
2
Ingemar Månsson
Vip Gäst
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Claes Nyman
Sophie Nyman
Lunds AC
Vip
Peugeot 309
SE
3
Robin Svensson
Daniel Borgqvist
SMK Hörby
Peugeot 208 R2
SE
20
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
2
Rolf Arne Nilsson
Felicia Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
4
Tommy Sjödin
Tba
Hässleholms MK
Ford Escort
Z Motorsport
SE
17
Kenneth Saust
Daniel Thuesen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Sr 1600 Coupe
Saust Motorsport
DK
9
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
7
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
5
Kim Madsen
Kasper Sørensen
Dansk Rally Club
Peugeot 307 WRC
DK
2
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
7
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
5
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
8
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
4
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
18
Kurt Andersen
Jens Strande Rasmussen
Askh
Askh
BMW 318 Is
DK
4
Mikael Wereen
Stefan Zander
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort MKII
SE
9
Tommy Nilsson
Pontus Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic
Stefans Däckservice Hörby
SE
19
Per Andersen
John Nielsen
071 Randers
Triumph TR7V8
DK
13
Mads Carlsson
Sebastian Hansen
087
Opel Adam
DK
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
5
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Peugeot S2000
SE
4
Maths Johnsson
Linda Karlsson
Ydre MK
SMK Karlskoga
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
5
Viktor Løsch Danneborg
KNA Aust-Agder
Citroën DS3 R5
NO
9
Michael Mcbride
Martin Jørgensen
Brøndby Motor Klub
Brøndby Motor Klub
Opel Kadett Maxi 2000
Mcbride Racing
DK
6
Josefin Ingvarsson
Felicia Andersson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
4
John Frederiksen
Thomas Holm Hansen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
10
Bengt Bengtsson
Thomas Hallen
SMK Hörby
Arlövs MC
Mitsubishi EVO 5
SE
9
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
9
Morten Clausen
Magnus Clausen
Fama
Fama
Renualt Clio Maxi
CC Motorsport
DK
4
Ebbe Nilsson
Viktor Karlsson
Hässleholms MK
Nybro Auto Club
Tba
SE
4
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
16
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
4
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
18
Flemming Hansen
Carina Haar Hillbrandt
023 Slagelse Auto Sport
085 Automobil Sports Klub
Ford Escort RS2000
DK
3
Jonas Olsson
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
5
Joachim Grahn
Adam Grahn
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
2
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI16V
SE
6
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
11
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
15
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Ford
GNM Sweden AB
SE
11
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
12
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
12
Johan Fransson
Jacob Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 244
Team Bbg
SE
6
Fredrik Dehlin
Thommy Larsson
Hässleholms MK
Osby MK
VW Golf GT
SE
5
Rune Danneborg
Henning Elvekrok
KNA Aust Agder
NMK Kongsberg
Mini Jcw 1,6T WRC
Innovation Motorsport AS
NO
10
Jan Jacobsen
Jan Jønck
Hamo
Hamo
Mitsubishi EVO 9
DK
14
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
9
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
9
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
SE
11
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
14
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
11
Lucas Ljungbäck
Tba
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
4
Jörgen Hansen
Winnie Hansen
001 Askh
BMW Bmw
DK
20
Rasmus Bengtsson
Älmhults MK
Volvo 240
SE
12
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
7
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
8
Claus Lanther
Mogens Gotlob
Komo
Komo
Suzuki Swift Maxi
DK
4
C G Wilke
Marie Wilke
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort
SE
www.resultatservice.com