Anmälningslista

Anmälda till Rally: Hässleholms GP

28 apr 2019 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 0
2 A-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 2
3 A-förare - Kl.R2 R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 1
4 A-förare - Kl.R3 R3, Gr H 1601- 9
5 A-förare - Kl.R4 4WD alla 6
6 B-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 3
7 B-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 3
8 B-förare - Kl.R2 R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 2
9 B-förare - R3, Gr H 1601- 8
10 B-förare - Kl.R4 4WD alla 2
11 C-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 4
12 C-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 3
13 C-förare - Kl.R2 R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 1
14 C-förare - Kl.R3, Gr H 1601- 2
15 C-förare - Kl.R4 4WD alla 1
16 HRC App K - 1986 0-1300 cc 1
17 HRC App K - 1986 1301-1600 0
18 HRC App K - 1986 1601-2000 2
19 HRC App K - 1986 2001- 1
20 Juniorlicens 1
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 0
Totalt 52

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
18
Kurt Andersen
Jens Strande Rasmussen
Askh
Askh
BMW 318 Is
DK
19
Per Andersen
John Nielsen
071 Randers
Triumph TR7V8
DK
4
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
10
Bengt Bengtsson
Thomas Hallen
SMK Hörby
Arlövs MC
Mitsubishi EVO 5
SE
20
Rasmus Bengtsson
Älmhults MK
Volvo 240
SE
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
13
Mads Carlsson
Sebastian Hansen
087
Opel Adam
DK
9
Morten Clausen
Magnus Clausen
Fama
Fama
Renualt Clio Maxi
CC Motorsport
DK
5
Rune Danneborg
Henning Elvekrok
KNA Aust Agder
NMK Kongsberg
Mini Jcw 1,6T WRC
Innovation Motorsport AS
NO
5
Viktor Løsch Danneborg
KNA Aust-Agder
Citroën DS3 R5
NO
6
Fredrik Dehlin
Thommy Larsson
Hässleholms MK
Osby MK
VW Golf GT
SE
11
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
12
Johan Fransson
Jacob Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 244
Team Bbg
SE
4
John Frederiksen
Thomas Holm Hansen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
5
Joachim Grahn
Adam Grahn
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
18
Flemming Hansen
Carina Haar Hillbrandt
023 Slagelse Auto Sport
085 Automobil Sports Klub
Ford Escort RS2000
DK
4
Jörgen Hansen
Winnie Hansen
001 Askh
BMW Bmw
DK
7
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Josefin Ingvarsson
Felicia Andersson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
10
Jan Jacobsen
Jan Jønck
Hamo
Hamo
Mitsubishi EVO 9
DK
9
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
SE
9
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
11
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
4
Maths Johnsson
Linda Karlsson
Ydre MK
SMK Karlskoga
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
14
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
4
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
8
Claus Lanther
Mogens Gotlob
Komo
Komo
Suzuki Swift Maxi
DK
9
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
8
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
6
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
11
Lucas Ljungbäck
Tba
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
5
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Peugeot S2000
SE
5
Kim Madsen
Kasper Sørensen
Dansk Rally Club
Peugeot 307 WRC
DK
12
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
9
Michael Mcbride
Martin Jørgensen
Brøndby Motor Klub
Brøndby Motor Klub
Opel Kadett Maxi 2000
Mcbride Racing
DK
7
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
4
Ebbe Nilsson
Viktor Karlsson
Hässleholms MK
Nybro Auto Club
Tba
SE
9
Tommy Nilsson
Pontus Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic
Stefans Däckservice Hörby
SE
2
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
12
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
9
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
5
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
11
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
3
Jonas Olsson
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
16
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
14
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
2
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI16V
SE
7
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
4
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
15
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Subaru Impreza
SE
4
Mikael Wereen
Stefan Zander
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort MKII
SE
4
C G Wilke
Marie Wilke
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort
SE
www.resultatservice.com