Anmälningslista

Anmälda till Rally: Skilling 500

30 jun 2018 - Skillingaryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 0
2 App. K - 1990 A-, B- och C-förare 4
3 A-Förare R4, R5 - 4WD 6
4 A-Förare R3, R2 - Trimmat 27
5 A-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 12
6 A-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 4
7 B-Förare R4, R5 - 4WD 1
8 B-Förare R3, R2 - Trimmat 17
9 B-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 13
10 B-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 5
11 C-Förare R4, R5 - 4WD 1
12 C-Förare R3, R2 - Trimmat 10
13 C-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 20
14 C-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 15
15 Ungdomsrally 11
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 5
Totalt 151

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Patrik Axelsson
Vincent Johansson
Skillingaryd MK
Skillingaryds MK
Ford Escort RS2000
SE
2
Anders Danling
Linus Danling
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Saab 96-V4
SE
2
Hans Gustavsson
Björn Gustavsson
Jönköpings MK
Jönköpings MK
Toyota Starlet
SE
2
Peter Sanell
Jan Sönne
Anderstorp Racing Club
Saab 99 EMS
SE
3
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
3
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
3
Nils Jensen
Lina Jonasson
Haninge MK
Ydre MK
Skoda Octavia WRC
SE
3
Åke Kjellgren
Elinor Thörnberg
Gränna MK
Vetlanda RRC
Mitsubishi EVO 7
SE
3
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
3
Mikael Wehlin
Gustav Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
4
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
4
Alexander Axelsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
4
Johan Axelsson
Henrik Söderkvist
Nässjö MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Jonas Bloom
Magnus Lundgren
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Volvo 940
SE
4
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
4
Morgan Eriksson
Martin Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
4
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
4
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
4
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
4
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
Ford Fiesta S1600
SE
4
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
4
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
Suzuki Swift Super 1600
SE
4
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
4
Hampus Larsson
Frida Axelsson
Kristianstads MK
Skillingaryds MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
4
David Lindström
Janne Rydh
Skillingaryds MK
Arlövs MC
Volvo 940
Plombo Motor
SE
4
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
4
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
4
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
4
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
4
Yngve Tjörnbo
Anders Tildemyr
Tjust MK
Vimmerby MS
Volvo 940
SE
4
Christopher Zeijlon
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
4
Jonas Åkesson
Karlskrona AK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
5
Bo Fransson
Vakant
Växjö MS
Volvo 940
SE
5
Hans Fransson
Emma Fransson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Patrik Fredriksson
Oskar Hedén
Fryksdalens MK
Kullings MS
Volvo 940 Voc
Fredriksson Motorsport
SE
5
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
5
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Tobias Malm
Anderstorps RC
Volvo 940
SE
5
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
5
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
5
Jens Thorsell
Joakim Andersson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 940
SE
5
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
5
Göran Wigertson
Carola Roos Johansson
Kullings MS
Kulliings MS
Volvo 940
SE
6
Jesper Larsson
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
6
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
6
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
6
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
7
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
8
Kevin Andersson
Viktor Zettergren
Skillingaryds MK
Wäxjö MS
Suzuki Swift MK2
SE
8
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
JERRYS MOTORSPORT
SE
8
Victor Bergsander
Christoffer Lund
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
8
Björn Borgqvist
Daniel Borgqvist
Olofströms MK
Olofströms MK
BMW 325
SE
8
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
8
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
8
Hasse Ericsson
Benny Larssons
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
8
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
8
Johannes Haraldsson
Danny Holgersson
Hässleholms MK
Ryds MK
Peugeot 206RC
SE
8
Robin Håkansson
Vakant
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
SE
8
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
8
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
8
Alexander Kolbert
Joakim Ljungkvist
Götene MK
Götene MK
Volvo 940
SE
8
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
8
Andrew Rönnle
Jesper Lantz
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Ford Fiesta R2
JR Motorsport AB
SE
8
Dan Skärin
Christer Skärin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
8
Rasmus Thulin Johansson
Tba
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
9
Fredrik Alin
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
9
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
9
Christian Buskas
Patrik Andersson
Gotlands MF BK
Teknis MC
Volvo 940
SE
9
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
9
Victor Johansson
Josefin Ingvarsson
Ryds MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
9
Jimmie Karlsson
Victor Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
9
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
9
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
9
Robin Thörnberg
Peter T Modig
Vetlanda RRC
Vara MK
Volvo 940
SE
9
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
9
Martin Zettervall
Julius Harsten
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
10
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
10
Magnus Nyberg
Jonathan Nyberg Pettersson
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Honda Civic
SE
10
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
10
Lars Svensson
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
10
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
11
Sofia Sörensson
Erika Ledin
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO IX
SE
12
Jacob Ekström
Millan Nilsson
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Opel Kadett
SE
12
Anders Frostensson
Tba
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
12
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
12
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
12
Lukas Hägg
Jonathan Johansson
Trelleborgs MK
Grimslövs MS
Ford Fiesta R2
SE
12
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
12
Jan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
12
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
Ford Fiesta ST
SE
12
Kim Petersson
Simon Molin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
Sjöberg Motorsport
SE
12
Rickard Tjäder
Fredd-Rickard Tjäder
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 142
Tjäders rallyteam
SE
13
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
13
Marcus Andersson
Mikael Andersson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
13
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 244
SE
13
Kristoffer Bengtsson
Linus Johansson
Simrishamns MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
13
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
13
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
13
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
Ekelund motorsport
SE
13
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
13
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
13
Lennart Karlsson
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
13
Oscar Karlsson
Johannes Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
13
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
13
Thomas Kurtsson
Sara Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
13
Carl Mikaelson
Simon Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
13
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
13
Joakim Nygårdh
Martin Nygårdh
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
13
Mats Sivertsson
Mattias Aronsson
Andestorps Racing Club
Trelleborgs MK
Volvo 940
SE
13
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
13
Patrik Tor
Christian Gustafsson
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
14
Frida Andersson
Jonas Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 99
SE
14
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
14
Christer Brunnegård
Emil Ivarsson
Kullings MS
Kullings MS
Audi 80 Cc
SE
14
Martin Bysén
Robin Davidsson
Ryds MK
Nybro AC
Volvo 244
SE
14
Sebastian Dahl
Hästveda FRC
Toyota Corolla
Rallyshop Motorsport
SE
14
Tim Hammarström
Karl-Göran Eriksson
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault Clio
SE
14
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
14
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
14
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Honda Civic
Lörd Motorsport
SE
14
Christer Molin
Mikael Molin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Astra G
SE
14
Håkan Steen
Kalle Andersson
Gmfbk
MK Gutarna
Volvo 940
SE
14
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
14
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
14
Mikael Wigholm
Jim Johansson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 740
SE
14
Torbjörn Åkerblom
Magnus Klingvall
Skene MS
Wv Golf MK 1
SE
15
Simon Axelsson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
15
Melvin Bengtsson
Joakim Bengtsson
Kullings MS
Kullings MS
Toyota Corolla
SE
15
Rasmus Bengtsson
Joakim Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
15
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
15
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
15
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
15
Johan Jacobson
Hans Andreasson
Kullings MS
Kullings MS
Audi 80
SE
15
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
15
Anton Johansson
Anton Ahlberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
15
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
15
Sebastian Lindeborgh
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
30
Leif Axelsson
Ulf Augustinsson
S:a Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Augustinssons Måleri
SE
30
Thomas Englund
Kenny Andersson
Södra Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
30
Agne Josefsson
Malou
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Golf GTI 16V
SE
30
Lars Martin Stensböl
Tba Tba
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Peugeot 208 R2
NO
30
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
www.resultatservice.com

Meny

Skilling 500

30 jun 2018 - Skillingaryds MK