Anmälningslista

Anmälda till Rally: SSRC-Finalen

28 okt 2017 - Wäxjö MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Ungdom 8
2 R1a A, B, C-förare 15
3 R1b A, B, C-förare 24
4 2WD A, B, C-förare 19
5 4WD A, B, C-förare 4
6 Lucky looser A, B, C-förare oavsett bilklass 17
30 Föråkare 3
Totalt 90

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Simon Axelsson
Stefan Axelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
1
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
1
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Rallyshop Motorsport
SE
1
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
1
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
1
Anton Johansson
Mikael Karlsson
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
1
Tim Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 940
SE
1
Sebastian Lindeborgh
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
2
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
2
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
2
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Toyota Corolla
SE
2
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
2
Jesper Larsson
Mikaela Lindahl
Kristianstads MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
2
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
2
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
2
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
2
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
2
Magnus Sigvardsson
SMK Hörby
VW Golf II
Larsson Rally
SE
2
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
2
Jonas Svensson
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf IV
SE
2
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
2
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
3
Linus Andersson
Christer Håkansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
3
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
3
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 940
SE
3
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
3
Einar Fors
Nina Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
3
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Patrik Fredriksson
Oscar Hedén
Munkfors MC
Kulling MS
Volvo 940 Voc
SE
3
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
3
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
3
Adam Håkansson
Victor Johansson
Asarums MS
Ryds MK
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
3
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
3
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
SE
3
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
3
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
3
Ingemar Månsson
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
3
Ulrik Nilsson
Roger Clausson
Dalby MK
Sjöbo MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
3
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
3
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
3
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Robin Thörnberg
Julius Harsten
Vetlanda RRC
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
3
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
3
Viktor Zettergren
Emma Lange
Wäxjö MS
Grimslövs MS
Volvo 244
SE
4
Andreas Axelsson
Magnus Gad
Grimslöv MS
Lessebo MK
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
4
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
4
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
4
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
4
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
4
Johannes Haraldsson
Tba
Hässleholms MK
Tba
SE
4
Jörgen Hildingsson
Andreas Lexander
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 242
SE
4
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
4
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
4
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
4
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
4
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
4
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
4
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
4
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
4
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
4
Christopher Zeijlon
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
5
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
5
Nils Jensen
Ida Lidebjergranber
Haninge MK
Asarum MS
Skoda Octavia WRC
SE
5
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
5
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
6
Jim Andersson
Kg Eriksson
Norrahammars MK
Älmhults MK
Volvo 944
SE
6
Alexander Axelsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
6
Daniel Brorson
Jörgen Lindahl
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
6
Kjell Fransson
Vakant
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
6
Pierre Fransson
Daniel Mörn Edorsson
Vimmerby MS
Gränna MK
VW Golf
SE
6
Arvid Johansson
Hampus Nilsson
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 240
SE
6
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
6
Simon Karlsson
Johan Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Thomas Karlsson
Leif Axelsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
6
Torbjörn Karlsson
Johanna Jansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
6
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
VW Golf MK3 Kit-Car
SE
6
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
6
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
6
David Pettersson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
6
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
6
Per-Ola Thörnberg
Oscar Almqvist
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
6
Jonas Åkesson
Andreas Martinsson
Karlskrona AK
Älmhults MK
Volvo 240
Team Nybe
SE
30
Hans Bååth
Lars-Göran Andersson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW Compact
SE
30
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
30
Emrik Smedberg
Emil Sandersson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic
SE
www.resultatservice.com

Meny

SSRC-Finalen

28 okt 2017 - Wäxjö MS