Anmälningslista

Anmälda till Rally: Marknadsnatta

28 okt 2017 - Västra Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A/B/C 4 WD 27
2 A 2 WD 31
3 B 2 WD 33
4 C 2 WD 16
5 A/B GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400 + R1B 26
6 C GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400+ R1B 17
7 A/B/ Gr E+ R1A 5
8 C. C GR E+R1A 7
9 A/B/C AppK -81 (2 wd) 20
10 Ungdomsrally 5
30 Föråkare. Godkänd av arrangören 5
Totalt 192

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Mats Adielsson
Peter Kurten
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Mitsubishi EVO 7
SE
1
Fredrik Alsdal
Emil Nilsson
SMK Arboga
Skoda Fabia R5
SE
1
Lars Carlmark
Fredrik Holtling
MK Rimo
MK Rimo
Ford Escort WRC
SE
1
Henrik Carlzon
Håkan Leman
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Mitsubishi EVO
Bridgestone Motorsport
SE
1
Fredrik Dannevall
Patrick Sjödahl
Värmdö BK
Värmdö BK
Mitsubishi EVO
SE
1
Roland Eliasson
Reine Lundqvist
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Mitsubishi Lancer EVO VI
SE
1
André Eriksson
Jonaz Persson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Subaru Impreza
SE
1
Kristoffer Gustavsson
Felicia Ogeheim Grundtman
Katrineholms MK
Eskilstuna MK
Subaru Impreza
SE
1
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 4*4
SE
1
Torbjörn Henrysson
Arne Johansson
Teknis MC
SMK Karlskoga
Subaru Impreza
SE
1
Hans Inge
Michael Inge
Vara MK
Kullings MS
Mitsubishi EVO 8
SE
1
Magnus Johansson
Roger Lindblad
Älvbygdens MK
Älvbygdens MK
Mitsubishi EVO VII
SE
1
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
SE
1
Harry Joki
Stefan Ohlson
Västerås Motorsällskap
Teknis Motor Club
Mitsubishi EVO 7
SE
1
Åke Kjellgren
Tobias Pettersson
Gränna MK
Gränna MK
Mitsubish EVO7
Team Kåce Bilservice
SE
1
Joakim Längberg
Dennis Noren
Linköpings MS
V:a Östergötlandmk
Mitsubishi EVO VII
SE
1
Jan-Olof Marklund
Stefan Ahl
Uak
Lancia Delta HF Integrale 16V
SE
1
Leif Nordh
Anna Marions
Mälaröarnas MK
Gotlands MF BK
Mitsubishi EVO 9
SE
1
Jimmy Olsson
Conny Sundqvist
Storfors MK
Storfors MK
Mitsubishi Lancer EVO IX
Team "korvgubben" Motorsport
SE
1
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Mitsubishi EVO 6
SE
1
Jari Saarinen
Jörgen Fornander
MSK Kvarnvingarna
Citroën DS 3R5
SE
1
Kenneth Tomasson
Per Wiksten
MK Ratten
MK Ratten
Mazda 323 4X4 Turbo
SE
1
Örjan Vahlund
Göran Lönnmark
Sigtuna RC
Flens MS
Subaru Impresa
Björkmans Rally Team
SE
1
Johan Wesslen
Marcus Stafberg
Films MK
Almunge MK
Mazda 323
SE
1
Tomas Åkerlund
Göran Schönqvist
MK Rimo
MK Rimo
Escort Wrc Ford
SE
1
Patrik Åkerman
Joakim Gevert
Ljusdals MS
Fryksdalens MK
Mitsubishi EVO 8
SE
1
Tomas Åkeson
Tommy Petterson
Teknis MC
Teknis MC
Lancia Delta Integrale
SE
2
Stefan Alenmalm
Calle Örberg
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
2
Mats Andersson
Mattias Edvardsson
MK Kinda
Linköpings MS
Peugeot 306 GTI
Team Appelskogsbil AB
SE
2
Stefan Axelsson
Pierre Ellison
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
2
Lars Blondell
Vakant
SMK Motala Bil
Peugeot 208 R2
Team Appelskogs Bil AB
SE
2
Thomas Blåder
Tommy Magnusson
Filipstad MC
Filipstad MC
Volvo 940
SE
2
Urban Borg
Joakim Storm
Vetlanda RRC
Nässjö MK
Volvo 940
SE
2
Andreas Broberg
Tobias Lis
Värmdö BK
Värmdö BK
Volvo 240
SE
2
Fredrik Eriksson
Kristoffer Nordlund
Katrineholms MK
SMK Nyköping
VW Golf
SE
2
Torbjörn Eriksson
Johan Lövgren
SMK Karlskoga
Degerfors RC
Volvo 242
SE
2
Benny Erixon
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
VW Golf
SE
2
Tobias Gustafsson
Sofia Johansson
Ydre MK
Ydre MK
BMW 325
Team "korvgubben" Motorsport
SE
2
Mattias Hallberg
Valkyria Edlund
Haninge MK
Mälaröarnas MK
Volvo 940
Örby Gummi
SE
2
Stefan Hanhela
Stefan Packalén
KAK Motorsport
Eskilstuna MK
VW Polo S1600
Www.easyshift.se
SE
2
Peter Hålling
Björn Svensson
Norrköpings MK
Östgöta BSF
Opel Ascona B
SE
2
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
2
Anders Johansson
Stefan Bäckström
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
2
Eric Johansson
Tommy Lindholm
SMK Nyköping
Munkfors MC
Volvo 940
SE
2
Jan Johansson
Kenth-Åke Stenbäck
Fryksdalens MK
Forshaga MC
Nissan Sunny
Spader Äzz Rally
SE
2
Magnus Johansson
Andreas Johansson
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Volvo 240
SE
2
Simon Johansson
Fredrik Peterson
Munkfors MC
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Niklas Karlsson
Mikael Ståhl
Vallentuna MK
Haninge MK
Volvo 940
Värmdö Motorteknik AB
SE
2
Stefan Kemle
Fredrik Eklund
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
2
Birger Palm
Håkan Carlsson
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Toyota Starlet
Assistancekåren
SE
2
Tomas Lången Pettersson
Toni Sundkvist
Gangärde RRC
SMK Motala Bil
BMW Compact
Tractive AB
SE
2
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Dala Falun

SE
2
Johan Svensson
Terje Plomèn
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
2
Daniel Wall
Lina Jonasson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 240
Kisa El Byrå
SE
2
Mikael Wiberg
Weine Larsson
Storfors MK
SMK Karlskoga
Volvo 940
SE
2
Tommy Wikström
Mikaela Mattsson
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
2
Tobias Ytterbring
Kolsva MS
Ford Escort Maxi Kit Car
SE
3
Simon Adolfsson
Daniel Sortodden Willi
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 242
SE
3
Danne Amberin
Dennis Amberin
Linköpings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
3
Alexander Andersson
Louise Palmqvist
MK Kinda
Degerfors RC
Volvo 940
SE
3
Göran Boström
Christian Rosén
V:a Östergötlands MK
Åtvidabergs MK
BMW E36
SE
3
Robin Bäckström
Erika Ledin
Botkyrka MK
SMK Hörby
Skoda Fabia
Bäckström Rally Team
SE
3
Thomas Bönnemark
Kent Johansson
SMK Nyköping
BMW Sport Club
Volvo 940
SE
3
Mårten Egertz
Madelene Buskas
Vallentuna MK
Gotlands MF BK
Citroën C2 R2
SE
3
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
SE
3
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
3
Tommy Eliasson
Ove Persson
Storfors MK
SMK Linde
Volvo 940
EC Svenska AB
SE
3
Christian Gabrielsson
Jonas Eriksson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
SE
3
Claes Gustafsson
Wilma Daag-Gustafsson
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 242
SE
3
Freddie Gustavsson
SMK Valdemarsvik
Volvo 244
SE
3
Pher Göransson
Tobias Göransson
Boxholms MK
Boxholms MK
Volvo 940
SE
3
Mårten Hearthly
Maths Johnsson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
3
Martin Holmdahl
Annie Hellstadius
MK Ran Askersund
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Daniel Jansson
Magnus Berlin
Rasbo MK
Örsundsbro MK
Volvo 242
Peter Jansson Åker
SE
3
Daniel Johansson
Jan Adolfsson
Munkfors MC
Finnskoga MK
Volvo 240
SE
3
Jim Johansson
Pontus Johansson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 240
SE
3
Andreas Jonsson
Magnus Jonsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
SE
3
Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 9-3
SE
3
Markus Karlsson
Vakant
Gnesta MK
Volvo 244
SE
3
Emil Lennartsson
Mikael Pettersson
Motorklubben Speed
Järbo MK
Volvo 940
SE
3
Micke Lindh
Andreas Norström
MK Team Westom
Ljungsbro MK
Volvo 240
SE
3
Lars Lindros
Fredrik Karlsson
Katrineholns MK
Nora MK
Opel Ascona
SE
3
Rasmus Lundh
Malin Borring
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
3
Albin Nordh
Johan Karlsson
Ydre MK
Tjust MK
Renault Twingo R2
SE
3
Marcus Norgren
Jennie Gustavsson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 242
SE
3
Henrik Oscarson
Carl Eriksson
MSK Hammaren
Skillingaryds MK
Saab 9-3 Ss
SE
3
Erik Wiklund
Viktoria Johansson
Älvbygdens MK
Kullings MS
Volvo 244
SE
3
Ola Wredh
Ida Eklund
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Citroën C2 R2 Max
SE
3
Claes Åström
Lina Bergstedt
Rasbo MK
Films MK
Reanult 19
SE
3
Johan Östlund
Kent Fargo
Flens MS
Flens MS
Seat Ibiza
SE
4
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
Jf Autodelar
SE
4
Mikael Andersson
Stefan Larsson
MK Kinda
Mm Kinda
Opel Kadett
SE
4
Lars Arvidsson
Peter Svensson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
4
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
SE
4
Fredrik Blom
Jeanette Kjäll
MSK Hammaren
MSK Hammaren
Volvo 242
SE
4
Stefan Carlsson
Alexander Ek
MK Ramunder
MK Ramunder
Volvo 242
Bulk & Containerfrakts Motorsport T
SE
4
Andreas Ekström
Kjell Persson
V:a Östergötlands MK
Åmåls MK
Volvo 940
SE
4
Oscar Gustafsson
Jimmy Hjelm
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 242
SE
4
Christoffer Haglund
Patrik Johansson
SMK Nyköping
Volvo 940
Jp Racing
SE
4
Freddi Jacobsson
Richard Svensson
Eskilstuna MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
4
Hampus Jakobsson
Emil Corell
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
4
Oliver Latvasalo
Magnus Hermansson
Eskilstuna MK
Hällefors MK
VW Golf
SE
4
Tommy Nordin
Jonny Nordin
Östhammars MK
Östhammars MK
Renult Clio Sport
Team Roslagens snabbgross
SE
4
David Stafås
Oskar Bengtlars
Lima MS
Lima MS
Volvo 242
SE
4
Claes Söderqvist
Mikael Jakobsson
Skara MK
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
4
Albin Ählman
David Johansson
SMK Valdemarsvik
MK Ramunde
Volvo 240
SE
5
Håkan Bauer
Marika Eng
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Niklas Berglund
Andreas Svensson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Volvo 940
SE
5
Joakim Björnsson
Andreas Peters
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 940
SE
5
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 244
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
5
Johny Helmeus
Kenny Pettersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
5
Krister Hernström
Ingvar Eklöf
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 242
SE
5
Andreas Hultström
Tom Törngren
SMK Nyköping
Nässjö MK
Volvo 940
SE
5
Tobias Isaksson
Mikael Kjellgren
Laxå MK
Hjo MK
Volvo 940
SE
5
Hans Johansson
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
5
Viktor Johansson
Rickard Johansson
Vara MK
Vara MK
Volvo 940
SE
5
Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Lukas Kindgren
Martin Hugosson
Åtvidabergs MK
Tjust MK
Volvo 940
Klädhuset I Falerum
SE
5
Conny Larsson
Kjell Hellund
Mälaröarnas MK
Mälaröarnas MK
Volvo 940
SE
5
Jonas Larsson
Mikael Larsson
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 244
SE
5
Oskar Larsson
Jesper Hellström
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 940
SE
5
Jan Lindqvist
Anders Lindgren
Enköpings MK
Enköpings MK
Volvo 240
SE
5
Stefan Ljungblad
Susanne Hultberg
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 940
SE
5
Christoffer Lund
Jonas Eriksson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
5
Elias Lundberg
Jim Hjerpe
SMK Sala
Säters MK
Volvo 940 Voc
Gullvalla Rallyteam
SE
5
Ronnie Lönn
Mats Höjer
Mälaröarnas MK
Mälaröarnas MK
Volvo 940
SE
5
Ingvar Nilsson
Anders Östlund
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
5
Isac Nordström
David Arhusiander
Kullings MS
Jämtlands MK
Volvo 940
SE
5
Dennis Persson
Magnus Lindqvist
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Mattias Roth
Kim Göransson
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Volvo 242
SE
5
John Stigh
Fia Pettersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 850
SE
6
Erik Björklund
John Klintberg
Västerås. MS
Västeråsms
Suzuki Swift
SE
6
Martin Broberg
Max Nensén
Värmdö BK
Gnesta MK
Volvo 940
SE
6
David Dannevall
Fanny Jacobson
Värmdö BK
Värmdö BK
Volvo 940
SE
6
Charlie De Jong
Johan Grönvall
MK Team Westom
MK Team Westom
Volvo 242
SE
6
Linus Harling
MK Team Westom
Nissan Almera
SE
6
Mattias Hjalmarsson
Cecilia Erlandsson
SMK Örebro
SMK Örebro
Volvo 940 Voc
SE
6
Emil Huss
Marcus Jansson
SMK Örebro
Sforfors MK
Volvo 940
SE
6
Börje Johansson
Ingrid Johansson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
6
Henrik Johansson
Daniel Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240Voc
SE
6
Pontus Johansson
Mikael Johansson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Niklas Kedemark
Gustav Johansson
Carlstad RC
Fryksdalens MK
Volvo 940
Spader ÄZZ rally
SE
6
Tony Krusell
Monica Krusell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Robin Lund
Pierre Karlsson
Säffle MC
Kmc-Bil
Volvo 240
SE
6
Rasmus Palm
Alex Hellström
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Volvo 944
FINESS AB
SE
6
Andreas Petersson
Peter Andersson
SMK Valdemarsvik
MK Ramunder
Volvo 940
SE
6
David Roos
Michael Menck
V:a Östergötlands MK
SMK Motala
Volvo 740
SE
6
Mathias Savela
Mikael Savela
Stockholms BK
Stockholms BK
Volvo 740
SE
7
Linus Isaksson
Fredrik Rudmalm
Laxå MK
Laxå MK
VW Golf 2
SE
7
Emil Johansson
Alexander Björnsson
Falköpings MK
Anderstorp RC
Volvo 244
SE
7
Michael Lundin
Erik Lindqvist
Gröndal MSK
Mälaröarnas MK
Volvo S80
Ledin Motorsport
SE
7
Mikael Molin
Christer Molin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Astra G
SE
7
Andreas Rosén
SMK Vingåker
BMW 318I
SE
8
Ove Björklund
Per Täppers
MK Ratten
MK Ratten
Mazda 323
SE
8
Alexander Broberg
Rickard Broberg
SMK Nyköping
Värmdö BK
Opel Astra
Lindgrenbil Nacka / Värmdö
SE
8
Leif Bäckström
Roger Max
Åmk
Åmk
Golf MK5
SE
8
Alexander Grehn
Martin Häggblad
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Toyota Corolla
SE
8
Henrik Löthman
Anders Vestman
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
VW Golf MK2
Lundqvist EL i Uppsala AB
SE
8
Malin Palmqvist
Patrik Adolfsson
Fagersta MK
Säffle MC
VW Golf 2
SE
8
Martin Åberg
Rebecka Jörgensen
Hofors MS
Hofors MS
VW Golf 2
SE
9
J. Staffan Anderson
Per Carlsson
Finspångs MS
Nora MK
Ford Escort RS 1600
SE
9
Gunnar Asplund
Olle Asplund
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo Amazon
SE
9
Morgan Björn
Erik Karjula
Munkfors MC
Ludvika MS
Saab V4
SE
9
Arne Bäckström
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad RC
Volvo 240
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
9
Claes Börefelt
Janne Lidin
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Ford Escort
SE
9
Ruben Davidsson
Andreas Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 140
SE
9
Tomas Ebegård
Petri Väätänen
KAK
Haninge MK
Porsche 911
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
9
Peter Engström
Johan Johansson
NMS Boden
SMK Valdemarksvik
Ford Escort RS1800
SE
9
Peter Johansson
Hampus Hulting
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Opel Ascona B
JP Racing
SE
9
Mats Lindwall
Jon Magnusson
SMK Valdemarsvik
SMK Linde
Volvo 240
SE
9
Anders Malm
Anders Andersson
Ydre MK
V:a Östergötland MK
Opel Ascona A
SE
9
Lars-Göran Olsson
Tom Andersson
V:ä Östergötlands MK
V:ä Östergötlands MK
Volvo 142
SE
9
Kalle Olstam
Andreas Fransson
Nora MK
Nora MK
Volvo 242
EC Svenska AB
SE
9
Arne Rådström
Thomas Nilsson
Östmarks MFF
Luleå MS
Volvo 242
SE
9
Björn Svensson
Frederik Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
9
Jan Svensson
Eric Pettersson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
9
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Opel Ascona B
SE
9
Nils Thelin
Thomas Thelin
Skillingaryds MK
Bmkuddevalla
VW 1302 RS
SE
9
Tom Thomasson
Dan Levin
MK Ratten
MK Ratten
Volvo 244
SE
9
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
SE
10
Melvin Bengtsson
Joakim Bengtsson
Kullings MS
Kullings MS
Toyota Corolla
SE
10
Joakim Ellner Landberg
Marie Ellner Landberg
SMK Södermanland
SMK Södermanland
Volvo 244
SE
10
Alexander Fogdeby
Marcus Fogdeby
Storfors MK
Storfors MK
Volvo 940
Ec Svenska
SE
10
Kevin Karlsson
Ossian Karlsson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 940
SE
10
Adrian Ring
Per-Åke Ring
Linköpings MS
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
30
Ingemar Andersson
Albert Svensson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 944
SE
30
Anders Bengtsson
Anneli Bengtsson
Finspångs MS
Finspångs MS
Opel Ascona
Br Stighs Åkeri AB
SE
30
Johnny Ekeflo
Lucas Ekeflo
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf II
SE
30
Mattias Holmberg
Fredrik Johnsson
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Volvo 142
SE
30
Oscar Johansson
Linus Lundstedt
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com

Meny

Marknadsnatta

28 okt 2017 - Västra Östergötlands MK