Anmälningslista

Anmälda till Rally: TV-Svängen

2 sep 2017 - SMK Hörby

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 0
2 App. K-1965 1
3 App. K 1966 - 75 8
4 App. K 1976 - 81 3
5 App. K 1982 - 85 0
6 A-, B-, C-förare R4, R5 - 4WD 11
7 A -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 24
8 A-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 9
9 A-, B-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 7
10 B-, C -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 21
11 B-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 8
12 C-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 15
13 C-förare Gr. E, Gr N <1400 - Standard R1a 10
14 Ungdomsrally 5
30 Föråkare: Måste vara godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 124

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Curt Jeppsson
Tba Tba
SMK Hörby
BMC Cooper S
Stefans Däckservice Hörby
SE
3
Anders Hansson
Markus Hansson
Höörs MK
Höörs MK
Volvo 142
SE
3
Rolf Johansson
Jan Erik Hjelmberg
Växjö MS
Växjö MS
Saab 96 V4
SE
3
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
3
Göran Martinsson
Andreas Martinssson
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault R8 Gordini
A-P Däckservice Älmhult
SE
3
Patric Petersson
Robert Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142 S
SE
3
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
3
Tommy Svensson
Roland Brorsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Rally Kadett
Stefans Däckservice Hörby
SE
3
Nils Thelin
Thomas Thelin
Skillingaryds MK
BMK Uddevalla
VW 1302 RS
SE
4
Magnus Andersson
Lina Andersson
SMK Örkeljunga
SMK Örkelljunga
Talbot Lotus
SE
4
Ingemar Johnzon
Alf Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Opel Ascona B
SE
4
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
6
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
6
Ingvar Andersson
Morgan Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
6
Bengt Bengtsson
Andreas Nilsson
SMK Hörby
Lunds AC
Mitsubishi EVO 5
SE
6
Osborn Eklundh
Roger Clausson
Kullings MS
Sjöbo MK
Subaru WRX STI -N14
Www.swita.se
SE
6
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford
SE
6
Nils Jensen
Ida Lidebjergranber
Haninge MK
Asarum MS
Skoda Octavia WRC
SE
6
Sune Larsson
Håkan Oddshammar
SMK Hörby
Lunds AC
Mitsubishi R 5
SE
6
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
6
Bengt Persson
Tobbe Ivarsson
Simrishamns MK
Hässleholm MK
Mitsubishi EVO
SE
6
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
6
Mikael Wehlin
Gustav Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
7
Mats Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
7
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toytota Corolla
SE
7
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
7
Per Eriksson
Henrik Söderkvist
Emådalens MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
7
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
7
Peter Holgersson
Mattias Bengtsson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
SE
7
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
7
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
7
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
7
Joacim Kristiansson
Anders Björnmyr
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
7
Hampus Larsson
Micke Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
7
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
7
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
7
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Peter Nilsson
Torbjörn Gunnarsson
Simrishamn MK
Tomelilla MK
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
7
Görgen Persson
Josefin Ingvarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
7
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
7
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
7
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
7
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
8
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
8
Lars Ingesson
Karljohan Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
8
Henrik Levin
Stefan Petersson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Volvo 944 Voc
SE
8
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
8
Ingemar Månsson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
8
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
8
Lars-Åke Ståhl
Kevin Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 244
SE
8
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
9
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Toyota Corolla
SE
9
Jesper Larsson
Mikaela Lindahl
Kristianstads MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
9
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
9
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
9
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
9
Magnus Sigvardsson
Joakim Gustafsson
SMK Hörby
Kristianstad MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
9
Keith Wennberg
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
10
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
10
Krister Krille Bengtsson
Pehr Wänggård Persso
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 242
SE
10
Björn Borgqvist
Markus Svensson
Olofströms MK
Älmhults MK
BMW 325
SE
10
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
10
Daniel Gustafsson
Viktoria Gustafsson Thor
Kullings MS
Kullings MS
Opel Manta
SE
10
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
10
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Olofströms MK
VW Golf 16V
SE
10
Jörgen Hildingsson
Martin Nilsson
Kristianstad MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
10
Martin Holmberg
Susann L Holmberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
10
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
10
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
10
Gert Karlsson
Victor Johansson
MK Brinkarna
Ryds MK
Volvo 940
SE
10
Jan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
10
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
10
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
SMK Hörby
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
10
Rasmus Linddahl
Oskar Mejving
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
10
Martin Olsson
Andreas Lexander
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
10
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
10
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
10
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
11
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
11
Einar Fors
Nina Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
11
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
11
Kenth Lindkvist
Vakant
Ryds MK
Volvo 940
SE
11
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team 4240
SE
11
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
11
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
11
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
12
Linus Andersson
Christer Håkansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
12
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 244
SE
12
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
12
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
12
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
12
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
12
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
E.k Motorsport
SE
12
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
12
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
12
Andre' Olsson
Rasmus Glifberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
12
Hampus Ströbeck
Cajsa Andersson
Höörs MK
SMK Helsingborg
Volvo 940
SE
12
Robin Thörnberg
Vakant
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
12
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
12
Viktor Zettergren
Fredrik Dehlin
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 244
SE
13
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
13
Jennie Blansch
Britt-Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
13
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
13
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 740
SE
13
Andreas Håkansson
Maja Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
13
Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
13
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
13
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
13
Jonas Svensson
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
13
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
14
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
14
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
14
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Rallyshop Motorsport
SE
14
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
14
Tim Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 940
SE
30
Simon Nilsson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
30
Jens Persson
Timmy Olsson
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com