Anmälningslista

Anmälda till Rally: Dackefejden

17 jun 2017 - Wäxjö MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 2
2 Ungdom 9
3 Appendix K (till 1990 års modell) A-B-C förare 13
4 A-förare R1b, VOC Mekonomen Rally 16
5 B-förare R1b, VOC Mekonomen Rally 17
6 C-förare R1b, VOC Mekonomen Rally 18
7 A-förare R1b, GrF, GrF övriga, GrN<1600 2
8 B-förare R1b, GrF, GrF övriga, GrN<1600 3
9 C-förare R1b, GrF, GrF övriga, GrN<1600 10
10 R4 & R5 4WD A, B,C-förare Sammanslaget 7
11 R3 & R2 A-förare Trimmat 2WD 32
12 R1A A, B-förare Standard Sammanslaget 9
13 R3 & R2 B, C-förare Trimmat 2WD Sammanslaget 32
14 R1A C-förare Standard 14
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 186

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Oskar Isaksson
Anders Stjernqvist
Hässleholms MK
Hässleholms MK
BMW 320 Diesel
SE
1
Michell Lennartsson
Oskar Nilsson
Varbergs MK
Falkenbergs MK
BMW 318
SE
2
Simon Axelsson
Stefan Axelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
2
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
2
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Kevin Gustavsson
Kjell Karlsson
Asarum MS
Ryds MK
Opel Astra
SE
2
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Rallyshop Motorsport
SE
2
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 244 Voc
SE
2
Anton Johansson
Mikael Karlsson
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
SE
2
Tim Lagerstam
Magnus Lagerstam
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
2
Sebastian Lindeborgh
Per-Olof Lindeborgh
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
3
William Andersson
Roger Dahlberg
Vimmerby MS
Emådalens MK
Volvo 240
SE
3
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort
SE
3
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
3
Patrik Axelsson
Mats Bergman
Skillingaryd MK
Skillingaryds MK
Ford Escort RS2000
SE
3
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
3
Thomas Gustafsson
Sofie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Saab 96
SE
3
Tommy Karlsson
Karin Karlsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
3
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
3
Sune Lorentzson
Dan Sjöqvist
Skillingaryds MK
Anderstorp RC
Opel Kadett GSI
SE
3
Sven Nord
Bo Nilsson
Simrishamns MK
Tomelilla MK
Volvo 164
SE
3
Hannu Saikanmäki
Emma Saikanmäki
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
3
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Audi 90 quattro
SE
3
Daniel Wall
Lina Jonasson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 240
Kisa El Byrå
SE
4
Dennis Askling
Alan Karlsson
Hallsbergs MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
4
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
4
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
4
Anders Hjälmeby
Dan Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940 Voc
SE
4
Patrik Jonsson
Hans Jonsson
Nora MK
Nora MK
Volvo 940
SE
4
Erik Karlström
Henrik Söderkvist
Nässjö MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
4
Oskar Larsson
Jesper Hellström
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 940
SE
4
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
4
Siegfried Mayr
Renate Mayr
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 240
DE
4
Ingemar Månsson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Ingvar Nilsson
Stefan Josefsson
Hällefors MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
4
André Nygren
Emil Olsson
MK Ratten
MK Ratten
Volvo 940
SE
4
Jens Thorsell
Joakim Andersson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 940
SE
4
Daniel Torph
Björn Johansson
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
4
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Fredrik Alin
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
5
Emil Andersson
Kim Rauséus
MK Team Westom
MK Team Westom
Volvo 244
SE
5
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
5
Roger Fransson
Charlott Holmqvist
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940 Voc
SE
5
Patrik Fredriksson
Thomas Waldenström
Munkfors MC
Fryksdalens MK
Volvo 940 Voc
SE
5
Rickard Gustafsson
Lucas Karlsson
SMK Södermanland
Gnesta MK
Volvo 940Voc
SE
5
Jimmie Karlsson
Olofströms MK
Volvo 940
SE
5
Lukas Kindgren
Martin Hugosson
Åtvidabergs MK
Tjust MK
Volvo 940
Klädhuset I Falerum
SE
5
Kenth Lindkvist
Jan-Erik Hjelmberg
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Niclas Lundgren
Thorbjörn Tholander
Åmåls MK
Toarps MK
Volvo 940
SE
5
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team 4240
SE
5
Isac Nordström
David Arhusiander
Kullings MS
Jämtlands MK
Volvo 940
SE
5
Dennis Persson
Magnus Lindqvist
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
5
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
5
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
5
Magnus Westman
Michael Andersson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Volvo 940 Voc
SE
6
Per Carlsson
Kent Gonner
Nora MK
Fagersta MK
Volvo 244
SE
6
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
6
Daniel "danne" Eriksson
Malin Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
6
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
6
Adam Håkansson
David Pettersson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
6
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
6
Mattias Jacobsson
Marcus Persson
Dals MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
6
Robert Jacobsson
Mikael Gelin
Östhammars MK
Eskilstuna MK
Volvo 940
SE
6
Bo Karlsson
Kristoffer Karlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
6
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
E.k Motorsport
SE
6
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
6
Thomas Kurtsson
Sara Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
6
Kim Mastad
Kenneth Kristiansen
MK Team Treske
SMK Eda
Volvo 242
NO
6
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
6
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
6
Andre' Olsson
Rasmus Glifberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
6
Mathias Savela
Mikael Savela
Stockholms BK
Stockholms BK
Volvo 244
FI
6
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
7
Bo Fransson
Vakant
Växjö MS
Volvo 940
SE
7
Hans Fransson
Emma Fransson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
8
Viktor Johansson
Rickard Johansson
Vara MK
Vara MK
Volvo 940
SE
8
Tobias Petersson
Carl Eriksson
Wäxjö MS
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
8
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
9
Veronica Blomquist
Roland Blomquist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
9
Fredrik Elmdahl
Magnus Nyrell
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Patrik Espenrud
Tjust MK
Volvo 940
SE
9
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Lennart Karlsson
Martin Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
9
Torbjörn Karlsson
Johanna Jansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
9
Joakim Nygårdh
Martin Nygårdh
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
9
Emil Olin
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
9
Robin Thörnberg
Julius Harsten
Vetlanda RRC
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
9
Viktor Zettergren
Emma Lange
Wäxjö MS
Grimslövs MS
Volvo 244
SE
10
Mats Adielsson
Peter Kurten
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Mitsubishi EVO 7
SE
10
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
10
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
10
Osborn Eklundh
Roger Clausson
Kullings MS
Sjöbo MK
Subaru WRX STI -N14
Www.swita.se
SE
10
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
10
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
10
Urban Stacke
Robert Anrep-Nordin
Skillingaryds MK
Lessebo MK
Mitsubishi EVO VII
SE
11
Stefan Alenmalm
Andreas Gustafsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan

SE
11
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
11
Alexander Axelsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
11
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
11
Daniel Brorson
Wäxjö MS
BMW
SE
11
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
11
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
11
Johan Green
Kevin Athley
Hässlaholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
11
Anton Janson
Timmy Berntsson
Kinds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
11
Eric Johansson
Eric Hult
SMK Nyköping
Kullings MS
Volvo 940
SE
11
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
11
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
11
K Boalt Johnsson
Åke Ingemansson
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 240
SE
11
Rune Karlsson
Karin Karlsson
Kullings MS
Volvo 940
SE
11
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
VW Golf MK3
SE
11
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
11
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
11
Anders Kärnede
Martin Edlund
Älvbygdens MK
Älvbygdens MK
Opel Kadett GSI 16V
SE
11
Hampus Larsson
Mikael Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
11
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
11
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
11
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
11
Lars Mårtensson
Josefin Ingvarsson
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
11
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
11
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
Team Kåce Bilservice
SE
11
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
11
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
11
Emrik Smedberg
Wäxjö MS
Honda Civic
SE
11
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
11
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
11
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
11
Christopher Zeijlon
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
12
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
VW Golf 2
SE
12
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
12
Jesper Larsson
Kristianstads MK
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
12
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
12
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
12
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
12
Magnus Sigvardsson
Joakim Gustafsson
SMK Hörby
Kristianstad MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
12
Lars Svensson
Patrik Lundahl
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
12
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
13
Jimmy Alvarsson
Grãnna MK
Volvo 940
SE
13
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
13
Frida Axelsson
Victor Johansson
Skillingaryds MK
Ryds MK
Honda Civic Type-R
SE
13
Per-Arne Axelsson
Nicklas Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E30
SE
13
Johan Bengtsson
Robin Bayley-P
Älmhults MK
Grimslövs MS
Volvo 242
Team Nybe
SE
13
Krister Krille Bengtsson
Pehr Wänggård Persso
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 242
SE
13
Per-Ola Berg
Magnus Gad
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 142
SE
13
Johannes Brolin
Karl-Johan Borhammar
Kulling MS
Kullings MS
Volvo 240
Ivarssons Entreprenad
SE
13
Leif Carlsson
Claes-Göran Persson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Toyota Corolla
SE
13
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
13
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
13
Niclas Fransson
Mikael Svensson
Tibro MK
Tibro MK
Ford Focus
SE
13
Magnus Grahn
Christoffer Gustafsson
Gränna MK
Nässjö MK
Opel Astra
SE
13
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
13
Jörgen Hildingsson
Martin Nilsson
Kristianstad MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
13
Berndt Holgersson
Lars Karlsson
Ljungby MK
Wäxjö MS
Opel Ascona B
SE
13
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
13
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
13
Fredrik Karlander
Mikael Bielinski
Toarps MK
Kinds MK
Volvo 940
Ramudden.se
SE
13
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
13
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
13
Mikael Larsson
Per Lundin
SMK Hörby
Simrishamns MK
Volvo 940
Team 4240
SE
13
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
13
Rickard Mattisson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK

SE
13
Håkan Olsson
Henric Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
13
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
13
Patrik Pettersson
Torbjörn Fagerlind
Falköpings MK
Götene MK
Skoda Fabia R2
SE
13
Esko Siren
Adrian Siren
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 4
E.s Racing
SE
13
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
13
Martin Tallberg
Pernilla Tallberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Kadett GSI
SE
13
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
13
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
14
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
14
Ola Bergqvist
David Bergqvist
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf
Team Carpart1
SE
14
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
14
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
14
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 740
SE
14
Martin Bysén
Sebastian Idensjö
Ryds MK
Kalmar MK
Volvo 244
SE
14
Mattias Jonsson
Marika Carlsson
Kullings MS
Sportvagnssällskapet I Jö
BMW 316 Compact
SE
14
Jörgen Källberg
Urban Westerström
SMK Eksjö
Eksjö FRC
VW Golf 2
SE
14
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
14
Juha Liimatainen
Tim Hammarström
SMK Trollhättan
Älmhult MK
Citroën Ax Sport
Team Profile
SE
14
Patrik Lund
Pierre Karlsson
Målilla MK BK
Eksjö FRC
Saab 900
SE
14
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
14
Jonas Svensson
Philip Arvidsson
Hässleholms MK
Vimmerby MS
VW Golf III
SE
14
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
30
Göran Jonasson
Per-Ola Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Vauxhall Chevette Hsr
SE
30
Frank Mårdh
Bengt Karlsson
Norrköpings MK
Åtvidabergs MK
Opel Manta 400
Opel Rallyteam Sweden
SE
www.resultatservice.com