Anmälningslista

Anmälda till Rally: BravidaSprinten

2 jul 2017 - Lunds AC

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare R1a, Gr E, Gr N <1400 3
2 B-Förare R1a, Gr E, Gr N <1400 3
3 C-Förare R1a, Gr E, Gr N <1400 5
4 A-Förare VOC, Gr F, Gr N <1600 5
5 B-Förare: R1b, VOC, Gr F, Gr N <1600 6
6 C-Förare R1b, VOC, Gr F, Gr N <1600 7
7 A-Förare R2.3: Gr H, Gr N <2000 12
8 B-Förare R2.3: Gr H, Gr N <2000 7
9 C-Förare R2.3: Gr H, Gr N <2000 6
10 A/B/C Förare R4 - 4WD alla 2
11 Appendix K 1
12 Juniorer 1
13 Debutant 0
Totalt 58

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Hampus Larsson
Gustav Lindfors
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
Larssonrally
SE
1
Alexander Nilsson
Fanny Ter-Borch
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
1
Jörgen Persson
Matts Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Mikael Andersson
Magnus Andersson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 318
Team Jordvarme.se
SE
2
Björn Hansson
Fredrik Knutsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mazda 323 F
SE
2
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
3
Andreas Håkansson
Maja Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
3
Fredrik Karlsson
Eslövs MK
VW Golf
Eko Motorsport
SE
3
Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
3
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona B
SE
3
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
4
Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Lunds AC
Lunds AC
Volvo 242
SE
4
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
4
Jim Nilsson
Rolf Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
5
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
5
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo S70
SE
5
Rolf Arne Nilsson
Bo Lundstedt
SMK Hörby
Volvo 944
SE
5
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
5
Alfred Wigren
Karl Niotakis
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 740
Awimex International AB
SE
6
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
6
Skawomir Bronk
Jan Nilsson
Lunds AC
Dalby MK
Volvo 240
PL
6
Tobias Ekelund
Hässleholm MK
Volvo 240
SE
6
Andreas Hasselgren
Anders Hasselgren
SMK Hörby
Volvo 244
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
6
Allan Møller
Anja Rasmussen
018
018
BMW Compact
DK
6
Henrik Rehn
Andreas Johnsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
SE
7
Martin Andersson
Tba
Arlövs Motor Club
BMW Compact
SE
7
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
7
Östen Andersson
Simon Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Astra Kit Car
AM Elteknik
SE
7
Johan Edquist
Henrik Edquist
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
7
Rolf Grybb
Lina Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
7
Joacim Kristiansson
SMK Hörby
Opel Corsa
SE
7
Jesper Larsson
Kristianstads MK
Honda Civic
Larsson Rally
SE
7
Jan Lennartsson
Terese Lennartsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
SE
7
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
SE
7
Johnny Pedersen
Rene Kristiansen
Vas
BMW M3
Jp Rally/ Yokohama
DK
7
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
7
Robin Svensson
Sandra Wybrands
SMK Hörby
Peugeot 206 S1600
Team4240
SE
8
Thomas Brolin
Camilla Brolin
Vara MK
Vara MK
Skoda Octavia KitCar
Team Jordvärme.se
SE
8
Ingvar Hansson
SMK Hörby
BMW 325
SE
8
Jonny Hansson
Marcus Persson
Svedala MK
Svedala MK
Opel Manta B
SE
8
Uffe Jansson
Olof Thulin
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Kadett
SE
8
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
8
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Ascona
SE
8
Henric Nilsson
Henrik Braun
Asarums MS
Asarums MS
VW Golf MK1
SE
9
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
9
Frida Andersson
Mats Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
9
Anders Lindén
John-Erik Johnsson
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
9
Peter Lindén
Vakant
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
9
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
9
Ann Sommar
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
10
Joachim Grahn
Erling Andersson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta R5
SE
10
Sune Larsson
Elin Persson
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 8
SE
11
Stefan Persson
Åke Persson
Racerhistoriska Klubben
Racerhistoriska Klubben
Opel Kadett Gt/e
SE
12
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Polo
Rallyshop Motorsport
SE
www.resultatservice.com

Meny

BravidaSprinten

2 jul 2017 - Lunds AC