Anmälningslista

Anmälda till Rally: Tingsryd Rallysprint

25 maj 2017 - Ryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-förare R1a - R1a,Gr E, N-1400 2
2 A-förare R1b - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 4
3 A-förare S1a - SilverKadett 0
4 A-förare R2 - R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 4
5 A-förare R3 - R3, Gr H 1601- 13
6 A-förare R4 - 4WD alla 2
7 B-förare R1a - R1a,Gr E, N-1400 4
8 B-förare R1b - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 6
9 B-förare R2 - R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 0
10 B-förare R3 - R3, Gr H 1601- 9
11 B-förare R4 - 4WD alla 0
12 C-förare R1a - R1a,Gr E, N-1400 7
13 C-förare R1b - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 5
14 C-förare R2 - R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 4
15 C-förare R3 - R3, Gr H 1601- 7
16 C-förare R4 - 4WD alla 0
17 HRC App K - 1986 0-1300 cc 1
18 HRC App K - 1986 1301-1600 0
19 HRC App K - 1986 1601-2000 0
20 HRC App K - 1986 2001- 0
21 Juniorlicens 1
Totalt 69

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jesper Larsson
Mikaela Lindahl
Kristianstads MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
1
Jörgen Persson
Matts Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Lunds AC
Lunds AC
Volvo 242
SE
2
Rikard Fors
Jörgen Nilsson
SMK Hörby
Volvo 940
AM Elteknik
SE
2
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Jonas Olsson
Alexander Harsten
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
4
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
4
Roger Sloberg
Per Nilsson
Hässleholms MK
Eslöv MK
Citroën Saxo
SE
4
Robin Svensson
Sandra Wybrands
SMK Hörby
Peugeot 206 S1600
Team4240
SE
5
Mats Andersson
Simon Andersson
Eslövs MK
Opel Astra Kit Car
AM Elteknik
SE
5
Tommy Andersson
Linda Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
5
Martin Andreasen
Morten Storm Andreasen
Komo
Komo
Peugeot 206
DK
5
Rolf Grybb
Elias Olbers
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
5
Jörgen Johansson
Crister Mohlin
Linköpings MS
Linköpings MS
BMW Compact
SE
5
Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
5
Joacim Kristiansson
SMK Hörby
Opel Corsa
SE
5
Mats Lundahl
Marie Eriksson
Svedala MK
Svedala MK
BMW M3
SE
5
Ebbe Nilsson
Viktor Karlsson
Hässleholms MK
Nybro Auto Club
Tba
SE
5
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
SE
5
Johnny Pedersen
Rene Kristiansen
Vas
BMW M3
Jp Rally/ Yokohama
DK
5
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
5
Linus Svensson
Joakim Svensson
Gullabo RC
Karlskrona AK
Saab 9-3T
SE
6
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta R5
SE
6
Sune Larsson
Mariola Karlsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 8
SE
7
Mikael Andersson
Magnus Andersson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 318
Team Jordvarme.se
SE
7
Björn Hansson
Fredrik Knutsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mazda 323 F
SE
7
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
7
Tommy Malm
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
Toyota Corolla
SE
8
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
8
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
8
Erik Harrysson
Eslövs MK
Volvo 940
AM Elteknik
SE
8
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo S70
SE
8
Rolf Arne Nilsson
Mats Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
8
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
10
Jan Adolfsson
Tommie Nilsson
Gullabo RC
Volvo 240
SE
10
Thomas Brolin
Camilla Brolin
Vara MK
Vara MK
Skoda Octavia KitCar
Team Jordvärme.se
SE
10
Jonny Hansson
Marcus Persson
Svedala MK
Svedala MK
Opel Manta B
SE
10
Uffe Jansson
Olof Thulin
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Kadett
SE
10
Terese Lennartsson
Jan Lennartsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
SE
10
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Ascona
SE
10
Alf Nilsson
Anneli Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
10
Henric Nilsson
Henrik Braun
Asarums MS
Asarums MS
VW Golf MK1
SE
10
Tommy Nilsson
Robin Rosengren
SMK Hörby
Kristianstad MK
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
12
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
12
Ola Bergqvist
David Bergqvist
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf
Team Carpart1
SE
12
Göran Hansson
Lukas Hansson
Hässleholm
Hässleholm
Opel Ascona B
SE
12
Alexander Nilsson
Fanny Ter-Borch
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
SE
12
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
12
Esko Siren
Adrian Siren
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
E.s Racing
SE
12
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
13
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
13
Skawomir Bronk
Jan Nilsson
Lunds AC
Dalby MK
Volvo 240
PL
13
Anders Hasselgren
Andreas Hasselgren
SMK Hörby
Volvo 244
Stefans Däckservice Hörby
SE
13
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
13
Henrik Rehn
Andreas Johnsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
SE
14
Ulf Augustinsson
Peter Augustinsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Augustinsson Måleri
SE
14
Tonny Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Toyota Starlet
SE
14
Allan Kirkegaard Nielsen
Claus Lanther
Drc
Komo
Suzuki Swift KitCar
Suzuki Motorsport Danmark
DK
14
Ann Sommar
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
15
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
15
Frida Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
15
Per Bondesson
Sten Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GTI
SE
15
Anders Frostensson
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
15
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
15
Peter Magnusson
Hans Bååth
Anderstorp RC
Wäxjö MS
BMW Compact
SE
15
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
17
Hans Gustavsson
Björn Gustavsson
Gränna MK
Gränna MK
Toyota Starlet
SE
21
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Polo
Rallyshop Motorsport
SE
www.resultatservice.com