Anmälningslista

Anmälda till Rally: Sviestadträffen

1 maj 2017 - Linköpings MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Ungdomsrally 2
2 Appendix K 8
3 4 WD 7
4 A-förare 2-hjulsdrivet, 13
5 A-& B-förare: VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 13
6 C- förare: VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 5
7 A-& B-förare: Grupp E (Elit) 11
8 C-förare: Grupp E 8
14 B-förare 2-hjulsdrivet, 18
24 C-förare 2-hjulsdrivet, 14
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 0
Totalt 99

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
1
Maya Ryen
Morgan Olsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
VW Golf IV
SE
2
Morgan Björn
Sune Lindström
Munkfors MC
9
Saab V4
SE
2
Björn Bäckström
Tommy Sildh
Botkyrka MK
Botkyrka MK
Opel Kadett GTE
Bäckström Rally Team
SE
2
Jörgen Jansson
Britt-Marie Sandell
Botkyrka MK
Opel Ascona B
SE
2
Jocke Johnson
Calle Adamsson
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Ascona A
SE
2
Johan Oscarsson
Melker "mx-Rider" Oscarsson
SMK Södermanland
Porsche 911 Rsr
SE
2
Mats Phersson
Erland Johansson
Linköpings MS
Östgöta Sportvagnsklubb
Saab 96
SE
2
Björn Svensson
Frederik Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
2
Anders Wigh
Göran Johansson
Boxholms MK
Boxholms MK
Opel Ascona B
SE
3
Erik Corell
Emil Corell
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Mitsubishi EVO
SE
3
Roland Eliasson
Reine Lundqvist
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Mitsubishi Lancer EVO VI
SE
3
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 4*4
SE
3
Micael Jakobsson
Karl-Erik Seilborn
SMK Nyköping
Norrköpings MK
Mitsubishi EVO 9
SE
3
Ari Jussila
Jonna Eson Brådhe
Norrköping MK
Haninge MK
Mitsubishi EVO
SE
3
Joakim Längberg
Göran Ljungberg
Linköpings MS
Ljungsbro MK
Mitsubishi EVO VII
SE
3
Andreas Pettersson
Örjan Hermansson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Göran Lillen Andersson
Ulf Andersson
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 740
SE
4
Mats Andersson
MK Kinda
Peugeot 306 GTI
Appelskogsbil AB
SE
4
Stefan Axelsson
Christian Donetzshüber
Säffle MC
Volvo 940
SE
4
Mikael Ekman
Kenneth Ekman
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Seat Ibiza
SE
4
Ulf Eriksson
Niklas Jennersjö
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Opel Astra
SE
4
Peter Fredriksson
Mikael Andersson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Renault Clio Sport
SE
4
Tobias Gustafsson
Vakant
Ydre MK
Ydre MK
BMW 325
Team "korvgubben" Motorsport
SE
4
Eric Johansson
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
4
Mikael Lundberg
Anders Lundberg
SMK Gävle
VW Golf
SE
4
Michael Nilsson
Amanda Nilsson
Åtvidabergsmk
Lms
Ford Escort
SE
4
Patrik Olsson
Karolina Kemle
Norrköpings Motor Klubb
Volvo 940
Henning Jansson Emballage
SE
4
Mikael Stark
Mikael Pettersson
Tjust MK
Tjust MK
Ford Escort
SE
4
Andreas Wilke
Kjell Hermansson
Tjust MK
MK Ramunder
Volvo 242
SE
5
Andreas Abrahamsson
Tobias Abrahamsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Suzuki Swift
Dekaltrim
SE
5
Frans Harrén-Söderbäck
Linnea Pelander Djupsjö
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Suzuki Swift MK1
Team Lindberg Edsbyn
SE
5
Johny Helmeus
Kenny Pettersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
5
Krister Hernström
Ingvar Eklöf
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 242
SE
5
Hans Johansson
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
5
Robert Johnson
Joakim Wallin
MK Ramunder
MK Ramunder
Volvo 940
SE
5
Roger Karlsson
Ann-Charlotte Pettersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Mattias Lindqvist
Linus Lindqvist
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Volvo 940
SE
5
Jan Lingheimer
Michael Menck
V:a Östergötlands MK
SMK Motala
Volvo 240
SE
5
Anders Malm
Anders Andersson
Ydre MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
5
Björn Pehrsson
Vakant
MK Ramunder
Volvo 740
SE
5
Mattias Roth
Fanny Karlsson
SMK Motala Bil
Volvo 242
SE
5
John Stigh
Gustaf Wiman
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Peter Corell
Gert Karlsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
6
Lars Johansson
Fredrik Pettersson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 242
SE
6
Tim Palmqvist
Robin Palmqvist
Degerfors RC
Degerfors RC
Volvo 940
SE
6
Andreas Petersson
Lotta Strand
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
6
David Roos
Emelie Johansson
V:a Östergötlands MK
Volvo 740
SE
7
Anders Bengtsson
Johan Terning
Finspångs MS
Finspångs MS
Opel Ascona
Br Stighs Åkeri AB
SE
7
Hans Bergman
Philip Bergman
Degerfors RC
Volvo 944
SE
7
Christian Fornell
Jan Fornell
Ljungsbro MK
Ljungsbro MK
VW New Beetle
SE
7
Christoffer Johansson
Conny Johansson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
VW Golf 4
SE
7
Mikael Johansson
Jesper Grünning
Åtvidabergs MK
VW Golf 4
SE
7
Stig König
Peo König
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Ford Escort
SE
7
Vicktor Nordh
Nathalie Hallén
Ydre MK
Ydre MK
Opel Astra
Team "korvgubben" Motorsport
SE
7
Patrik Petterson
Malin Bexell
Ydre MK
Ydre MK
Opel Astra
SE
7
Andreas Rosén
Linn Sjöberg
SMK Vingåker
SMK Vingåker
BMW 318I
SE
7
Lars Rosén
Susanne Rosén
SMK Vingåker
SMK Vingåker
VW Golf 3
SE
7
Erik Vonk
Lars Anderberg-Vonk
Linköpings MS
Linköpings MS
Saab 900
SE
8
Evert Bäckström
Martin Bäckström
Åmk
Åmk
VW Golf MK2
SE
8
Leif Bäckström
Roger Max
Åmk
Åmk
Golf MK5
SE
8
Kjell Hellman
Malvina Langetoft
Katrineholms MK
Katrineholms MK
VW Golf 3
SE
8
Christer Molin
Mikael Molin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Astra G
SE
8
Albin Nordh
Michael Lindsmyr
Ydre MK
Ydre MK
Opel Astra
SE
8
Kenneth Olofsson
Elin Olofsson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Honda Civic
SE
8
Weine Svensson
Magnus Berg
Oskarshamn RRC
Oskarshamn RRC
Opel Astra
SE
8
Niklas Thapper
Vakant
MSK Kvarnvingarna
Opel Ascona
SE
14
Simon Adolfsson
Daniel Sortodden Willi
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 242
SE
14
Danne Amberin
Dennis Amberin
Linköpings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
14
Alexander Andersson
Louise Palmqvist
MK Kinda
Degerfors RC
Volvo 940
SE
14
Robin Bäckström
Robert Ardryd
Botkyrka MK
MK Kopparberg
Skoda Fabia
Bäckström Rally Team
SE
14
Johnny Ekeflo
Lucas Ekeflo
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf II
SE
14
Jimmy Ekström
Johanna Johansson
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
14
Mattias Fransson
Östergyllen RC
Volvo 940
SE
14
Freddie Gustavsson
SMK Valdemarsvik
Volvo 244
SE
14
Samuel Gustavsson
SMK Valdemarsvik
Citroën C2 R2 Max
SE
14
Pher Göransson
Louise Göransson
Boxholms MK
Volvo 940
SE
14
Tobias Göransson
Boxholms MK
Volvo 940
SE
14
Richard Hartzell
Gustav Hartzell
Norrköpings MK
VW Golf
Rhautorikt AB
SE
14
David Johansson
Gustav Hammarhagen
MK Ramunder
SMK Valdemarsvik
Volvo Amazon
SE
14
Emil Johansson
Sara Ohlsson Kleen
SMK Motala Bil
Volvo 940
SE
14
Tommy Johansson
Magnus Johansson
Tjust MK
Tjust MK
Opel Ascona B
SE
14
Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 9-3
SE
14
Kenneth Nilsson
Peter Andersson
Strängnäs AMS
Östergyllen RC
Ford Escort
SE
14
Marcus Norgren
Jennie Gustavsson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 242
SE
24
Emanuel Andersson
Mikael Larsson
Linköpings MS
Linköpings MS
VW Golf 3
SE
24
Mikael Andersson
Stefan Larsson
MK Kinda
Mm Kinda
Opel Kadett
SE
24
Johan Bankler
Jonas Karlsson
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Volvo 242
SE
24
Niclas Edqvist
Runar Eikrehagen
Östgöta Bilsportförening
Norrköpings MK
Volvo 140
SE
24
Andreas Ekström
Lars Jansson
V:a Östergötlands MK
Åtvidaberg MK
Volvo 940
SE
24
Per Gustafsson
Henrik Larsson
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Opel Ascona B
SE
24
Patrik Holmberg
Filip Holmberg
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Opel Manta
SE
24
Benny Johansson
Pär Svensson
Tjust MK
Tjust MK
Ford Escort
SE
24
Lina Jonasson
Marcus Hultman
Ydre MK
SMK Valdemarsvik
VW Golf
SE
24
Fredric Larsson
Jonas Larsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
24
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta
Team Appelskogs Bil
SE
24
Kalle Nyström
Amanda Arvidsson
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 242
SE
24
Tobias Petrini
Lars Tybåhl
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Saab 99
JG Dekal - Tröjor, Dekaler & Foto
SE
24
Albin Ählman
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com