Anmälningslista

Anmälda till Rally: Skilling 50

6 maj 2017 - Skillingaryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 3
2 Ungdomsrally 1
3 Klass 1 (Otrimmat - Gr E, Gr F, VOC, Gr N 0-1400) 29
4 Klass 2 (Trimmat - 2WD, 4WD) 24
5 Appendix K 4
30 Föråkare godkänd av arrangören innan anmälan 4
Totalt 65

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Nina Gunnarsson
Kaj Gunnarsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo S70
SE
1
Michell Lennartsson
Oskar Nilsson
Varbergs MK
Falkenbergs MK
Volvo S70
SE
1
Hjalmar Petersson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 944
SE
2
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
3
Linus Andersson
Mikael Andersson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
3
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
3
Johan Broman
Rickard Adelind
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Toyota Corolla
SE
3
Jonas Gustavsson
Leif Johansson
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
3
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
3
Linus Hedström
Per-Arne Axelsson
MK Brinkarna
Gullabo RC
Volvo 740
SE
3
Per Hellström
Felicia Hellström
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
SE
3
Magnus Ingesson
Frida Ingesson
Kungsbacka Ma
Kungsbacka Ma
Volvo 240
SE
3
Viktor Janson
Kjellåke Janson
Kinds MK
Kinds MK
Volvo 740
SE
3
Bengt Johansson
Ingrid Holtemark
Toarps MK
Toarps MK
Volvo 850 Glt
SE
3
Anneli Johnzon
Roger Salomonsson
Varbergs MK
Falkenbergs MK
VW Golf II
SE
3
Mattias Jonsson
Marika Carlsson
Kullings MS
Sportvagnssällskapet I Jö
BMW 316 Compact
SE
3
Agne Josefsson
Vakant
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
3
Johannes Josefsson
Eric Lenartsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Bo Karlsson
Kristoffer Karlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
3
Torbjörn Karlsson
Johanna Jansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
3
Jimmy Larsson
Mattias Sjögren
Tidaholms MK
Tidaholms MK
Volvo 940
SE
3
Daniel Lindau
Jonas Helgesson
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Volvo 740
SE
3
Kenth Lindkvist
Jan-Erik Hjelmberg
Ryds MK
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Magnus Lundin
Carolina Stein
Nässjö MK
Nässjö MK
Opel Corsa
SE
3
Tobias Malm
Bengt Svensson
Anderstorps RC
Anderstorps RC
Volvo 940
SE
3
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
3
Magnus Spjuth
Jimmy Spjuth
Norrahmmars MK
Norrahammars MK
Volvo 240
SE
3
Fredrik Spång
Mikael Lindén
Toarps MK
Kullings MS
Volvo 850
SE
3
Stefan Stigemyr
Jerry Eriksson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Björn Strid
Henry Strid
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
3
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 944
SE
3
Emilio Trejile
Magnus Widmark
Skene MS
Skene MS
VW Golf 3
Hejdu Hejdu Racing
SE
3
Claes Örnskog
Vakant
Gränna MK
Vwgolf 2
SE
4
Bengt-Inge Blom
Tommy Blom
Offerdals MK
Finspångs MS
BMW 325
SE
4
Per Bondesson
Sten Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GTI
SE
4
Leif Carlsson
Claes-Göran Persson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Toyota Corolla
SE
4
Johnny Ekeflo
Anneli Gladh
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf II
SE
4
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
4
Magnus Friman
Pauline Friman
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 142
Dekaltrim.se
SE
4
Magnus Grahn
Jörgen Andersson
Gränna MK
Höglandets MS
Opel Astra
SE
4
Claes Gustafsson
Lars-Magnus Lennartsson
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 242
SE
4
Joakim Hansson
Mikael Hansson
Grimslöv MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
4
Berndt Holgersson
Mikael Skärbring
Ljungby MK
Jungnerligan RC
Opel Ascona B
SE
4
Stefan Johansson
Jakob Sandberg
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
SE
4
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
4
Fredrik Karlsson
Anderstorps RC
Volvo 242
SE
4
Viktor Karlsson
Mattis Olsson
Nybro AC
Gullabo RC
VW Golf MK3
SE
4
Janne Kristiansson
Jimmi Svensson
Wäxjö MS
Anderstorp RC
Volvo 940
SE
4
Per Löfqvist
Lars Pettersson
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
4
Jens Oscarsson
Susanne Oscarsson
Toarps MK
Kungsbacka Ma
Renault Clio
SE
4
Anders Petersson
Gränna MK
Volvo 240
SE
4
Tim Pettersson
Oliver Pettersson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
4
Urban Stacke
Robert Anrep-Nordin
Skillingaryds MK
Lessebo MK
Mitsubishi EVO VII
SE
4
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
4
Håkan Ståhl
Ulf Olsson
Skillingaryds MK
MK Falcon
Peugeot 206
SE
4
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
4
Rasmus Thulin Johansson
Johan Emilsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
5
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
5
Peter Dahlsund
Ingemar Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Opel Ascona B
SE
5
P-O Davidsson
Max Leijon
Kinds MK
Kinds MK
Volvo 240 7D
SE
5
Bengt Lundström
Billy Paulsson
Skilingaryds MK
Ssmk
Opel Kadett
SE
30
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
30
Per-Ivar Pi Hellberg
Filip Svensson
Osby MK
Eslövs MK
Toyota Corolla GTI
SE
30
Peter Lundgren
Roger Larsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
30
Kent Nilsson
Vakant
Hässleholms MK
Volvo 244
SE
www.resultatservice.com