Anmälningslista

Anmälda till Rally SSRC: Silverkongen

22 apr 2017 - Älmhults MK - Kristianstads MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 7
2 Ungdom 7
3 App. K-1965 1
4 App. K 1966 - 75 6
5 App. K 1976 - 81 6
6 App. K 1982 - 90 1
7 A-förare R1b, VOC Mekonomen Rally 15
8 B-förare R1b, VOC Mekonomen Rally 20
9 C-förare R1b, VOC Mekonomen Rally 16
10 A-förare R1b, GrF, GrF övriga, GrN<1600 1
11 B-förare R1b, GrF, GrF övriga, GrN<1600 3
12 C-förare R1b, GrF, GrF övriga, GrN<1600 8
13 R4 & R5 4WD A,B,C-förare Sammanslaget 12
14 R3 & R2 A-förare Trimmat 2WD 36
15 R1A A,B-förare Standard Sammanslaget 10
16 R3 & R2 B, C-förare Trimmat 2WD Sammanslaget 29
17 R1A C-förare Standard 12
Totalt 190

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Patrik Eriksson
Eva Lange
Tomelilla MK
Wäxjö MS
Volvo
SE
1
Jacob Fransson
Daniel Fransson
Grimslövs MS

SE
1
Johan Gunnarsson
Jasmine Ericsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga

SE
1
Nina Gunnarsson
Mattias Johansson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo S70
SE
1
Christoffer Götz
Marcus Gadd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
1
Jens Olsson
Viktor Andersson
Tomelilla MK
Höörs MK
Saab 9-3
SE
1
Erik Walter
Emil Svensson
Asarums MS
Olofströms MK
Volvo V70
SE
2
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
2
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Kevin Gustavsson
Pål Ryke
Asarum MS
Karlskrona AK
Opel Astra
SE
2
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team Rallyshop.se
SE
2
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
2
Anton Johansson
Kenneth Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
2
Tim Lagerstam
Magnus Lagerstam
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Thomas Gustafsson
Sofie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Saab 96
SE
4
Patrik Axelsson
Robin Sanell
Skillingaryd MK
Anderstorps MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 140
SE
4
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
4
Rune Nilsson
Elias Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
4
Hannu Saikanmäki
Emma Saikanmäki
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Porsche 911 RS
SE
5
Magnus Andersson
Lina Andersson
SMK Örkeljunga
SMK Örkelljunga
Talbot Lotus
SE
5
Sven-Åke Angerd
Daniel Johannesson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort BDG
SE
5
P-O Davidsson
Max Leijon
Kinds MK
Kinds MK
Volvo 240 7D
SE
5
Kjell Fransson
Björn Jakobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
5
Mats Karlsson
Säffle MC
Volvo 242
SE
5
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
6
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
7
Dennis Askling
Alan Karlsson
Hallsbergs MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
7
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
7
Frederik Eckhardt
Charlie Ekström
SMK Södermanland
Eskilstuna MK
Volvo 940
SE
7
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
7
Anders Hjälmeby
Dan Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940 Voc
SE
7
Oskar Larsson
Jesper Hellström
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 940
SE
7
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
7
Jan Lingheimer
Michael Menck
V:a Östergötlands MK
SMK Motala
Volvo 940
SE
7
Siegfried Mayr
Renate Mayr
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 240
DE
7
Ingemar Månsson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
7
Ingvar Nilsson
Anders Östlund
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
7
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
7
André Nygren
Emil Olsson
MK Ratten
MK Ratten
Volvo 940
SE
7
Daniel Torph
Björn Johansson
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
7
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Fredrik Alin
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
8
Emil Andersson
Kim Rauséus
MK Team Westom
MK Team Westom
Volvo 244
SE
8
Daniel Dahlström
Henrik Andersson
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
8
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
8
Alexander Fammé
Henning Fammé
Idkerbergets MK
Idkerbergets MK
Volvo 940
SE
8
Roger Fransson
Charlott Holmqvist
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940 Voc
SE
8
Patrik Fredriksson
Patrik Knöös
Munkfors MC
Säffle MC
Volvo 940 Voc
SE
8
Rickard Gustafsson
Lucas Karlsson
SMK Södermanland
Gnesta MK
Volvo 940Voc
SE
8
Michael Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
8
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
8
Lukas Kindgren
Johan Björnsson
Åtvidabergs MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
8
Andreas Liljeberg
Michael Liljeberg
Örsundsbro MK
Mälaröarnas MK
Volvo 940 Voc
SE
8
Niclas Lundgren
Thorbjörn Tholander
Åmåls MK
Toarps MK
Volvo 940
SE
8
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team 4240
SE
8
Håkan Nilsson
Niklas Granlöf
Timrå MK
Jämtlands MK
Volvo 940
Granlöfs Bygg Och Kakel AB
SE
8
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
8
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby Mk
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
8
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 944
SE
8
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
8
Magnus Westman
Michael Andersson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Volvo 940 Voc
SE
9
Linus Andersson
Per Larsson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
9
Robin Bäckström
Johnny Bäckström
Falköpings MK
Kullings MS
Volvo 240
A Berggrens Bilservice I Floby
SE
9
Per Carlsson
Kent Gonner
Nora MK
Fagersta MK
Volvo 244
SE
9
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
9
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
9
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
9
Mattias Jacobsson
Marcus Persson
Dals MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
9
Marcus Jardler
Louise Korkeamäki
Östmark MFF
Östmark MFF
Volvo 940
SE
9
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
E.k Motorsport
SE
9
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
9
Kim Mastad
Kenneth Kristiansen
MK Team Treske
SMK Eda
Volvo 242
NO
9
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
9
Isac Nordström
David Arhusiander
Kullings MS
Jämtlands MK
Volvo 940
SE
9
Gunnar Odd
Magnus Johansson
MK-Ratten
MK-Ratten
Volvo 940
SE
9
Andre' Olsson
Bengt Persson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
9
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
10
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
11
Olof Andersson
Daniel Arnesson
Osby MK
Osby MK
Volvo 940
SE
11
Tom Andersson
Conny Hjelm
Norrahammars MK
Kils MK
Volvo 944
SE
11
Tobias Petersson
Linda Söderström
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
12
Veronica Blomquist
Roland Blomquist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
12
Joakim Karlsson
Marcus Andersson
Ryds MK
Olofströms MS
Volvo 240
SE
12
Lennart Karlsson
Martin Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Torbjörn Karlsson
Johanna Jansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
12
Emil Olin
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Volvo 940
SE
12
Robin Thörnberg
Julius Harsten
Vetlanda RRC
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
12
Viktor Zettergren
Emma Lange
Wäxjö MS
Grimslöv MS
Volvo 244
SE
13
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
13
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
13
Jörgen Andersson
Tommy Nilsson
Sjöbo MK
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 6
Lundells Motorsport
SE
13
Hampus Classon
Tobias Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Mazda 323 GTR
SE
13
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta R5
SE
13
Eddie Hörbing
Björn Nilsson
Laxå MK
MK Ratten
Ford Fiesta R5
SE
13
Lars-Erik Larsson
Peter Wester
Kinds MK
Kullings MS
Audi S2
SE
13
Sune Larsson
Håkan Oddshammar
SMK Hörby
Lunds AC
Mitsubishi R5
SE
13
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
13
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
13
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
13
Johnny Struwe
Mikael Kjellgren
Sala MK
Hjo MK
Subaru Impreza
SE
14
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
14
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
14
Anton Claesson
Jörgen Lindahl
Grimslövs MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
14
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
14
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
14
Johan Green
Kevin Athley
Hässlaholms MK
Växjö
Toyota Corolla
SE
14
Joakim Hiljeström
Benny Holmstrand
Kullings MS
Kullings MS
Fiesta ST
Dekaltrim
SE
14
Anton Janson
Timmy Berntsson
Kinds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
14
Jonatan Johannesson
Christoffer Bäck
Gullabo RC
SMK Hedemora
VW Golf 3 KitCar
Jerrys Motorsport
SE
14
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Team Nybe
SE
14
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
14
Victor Karlsson
Oscar Almqvist
Vimmerby MS
Vetlanda RRC
Ford Fiesta R2
SE
14
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
14
Janne Kristiansson
Vakant Vakant
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
14
Joacim Kristiansson
Anders Björnmyr
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
14
Hampus Larsson
Mikael Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
14
Jari Liiten
Emil Eklund
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
SE
14
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
14
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
14
Martin Lundquist
Christian Segerström
Fagersta MK
Fagersta MK
VW Golf II
SE
14
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
14
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
14
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
14
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
14
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Tyringe Bildemontering
SE
14
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
14
Mikael Simon
Michael Exenberger
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
14
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
14
Håkan Tagesson
Henrik Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
14
Erik Telehagen
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Peugeot 208 R2
SE
14
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Suzuki Ignis S1600
Bergfors Snickerifabrik
SE
14
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
14
Yngve Tjörnbo
Tommy Sävevik
Tjust MK
Vara MK
Toyota Corolla
SE
14
Daniel Wall
Lina Jonasson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 240
Kisa El Byrå
SE
14
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
14
Jonas Åkesson
Joakim Karlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
Team Nybe
SE
15
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
VW Golf 2
SE
15
Einar Fors
Nina Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
15
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
15
Jesper Larsson
Mikaela Lindahl
Kristianstads MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
15
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
15
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
15
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
15
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
15
Magnus Sigvardsson
Joakim Gustafsson
SMK Hörby
Kristianstad MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
15
Keith Wennberg
Anton Geijersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
16
Andreas Axelsson
Anders Karlsson
Grimslöv MS
Gullabo RC
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
16
Johan Bengtsson
Robin Bayley-P
Älmhults MK
Grimslövs MS
Volvo 242
Team Nybe AB
SE
16
Krister Krille Bengtsson
Pehr Wänggård Persso
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 242
SE
16
Hans Bååth
Robert Anrep-Nordin
Wäxjö MS
Lessebo MK
BMW Compact
SE
16
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
16
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
16
Christian Gabrielsson
Jonas Eriksson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
SE
16
Christian Gustafsson
Victor Johansson
Nässjö MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
16
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
16
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Olofströms MK
VW Golf 16V
SE
16
Berndt Holgersson
Lars Karlsson
Ljungby MK
Wäxjö MS
Opel Ascona B
SE
16
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
16
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
16
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
16
Bo Karlsson
Sam Karlsson
Ryds MK
Grimslövs MS
BMW 325
SE
16
Gert Karlsson
Erika Ledin
MK Brinkarna
SMK Hörby
Volvo 940
SE
16
Simon Karlsson
Tom Törngren
Gullabo RC
Nässjö MK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
16
Mikael Larsson
Per Lundin
SMK Hörby
Simrishamns MK
Volvo 940
Team 4240
SE
16
Lars Lindberg
Annie Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
16
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T Ecoboost
SE
16
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
16
Andreas Martinsson
Marie Lindblad
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 EVO
A-P Däckservice Älmhult
SE
16
Rickard Mattisson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK

SE
16
Mårten Nilsson
Stefan Petersson
Simrishamns MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
16
Albin Nordh
Simon Sundeborn
Ydre MK
Ydre MK
Renault Twingo
SE
16
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
16
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
16
Martin Tallberg
Pernilla Tallberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Kadett GSI
SE
16
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
17
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
17
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
17
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
17
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 740
SE
17
Anton Johansson
Jonathan Gunnarsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf MK2
SE
17
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
17
Patrik Lund
Johan Karlsson
Målilla MK BK
Vimmerby MS
Toyota Corolla
SE
17
Mattias Nilsson
Magnus Andersson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Saab99
SE
17
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
17
Jonas Svensson
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
17
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
17
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mercedes C180
SE
www.resultatservice.com

Meny

Silverkongen

22 apr 2017 - Älmhults MK - Kristianstads MK