Anmälningslista

Anmälda till Rally: South Swedish Rally

25 - 27 maj 2017 - South Swedish Rally

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2), SM 8
2 Otrimmat 4 WD (R4), SM 4
3 Trimmat 2 WD (R3), SM 15
4 Trimmat 4 WD (R5), SM 12
5 Otrimmat 2 WD (R2), JSM 16
6 Trimmat 2 WD (R3), JSM 12
11 4 WD - Ej svenska förare eller bilar/No Swedish drivers or cars 0
12 2 WD - Ej svenska förare eller bilar/No Swedish drivers or cars 0
13 Appk -> 1991 - Ej svenska förare eller bilar/No Swedish drivers or cars 1
14 VOC - Ej svenska förare eller bilar/No Swedish drivers or cars 3
30 Föråkare: Måste vara godkänd av arrangören före anmälan 1
Totalt 72

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Johnny Andersson
Peter Johansson
SMK Hedemora
SMK Hedemora
Peugeot 208 R2
SE
1
Johnny Björk
Filip Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Ford Fiesta R2
SE
1
Jonas Bodin
Conny Rådén
Grödinge MK
Taxinge MK
Citroën C2 R2
SE
1
Uwe Henne
Frank Krummacker
MSC Weser-Solling
MSC Weser Solling
Ford Fiesta ST
DE
1
Joakim Hiljeström
Tommy Sävevik
Kullings MS
Vara MK
Fiesta ST
Dekaltrim
SE
1
Mikael Jirvelius
Ida Lidebjer Granberg
Fjugesta MS
Asarums MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Emrik Smedberg
Esmeralda Gyllenswärd
Wäxjö MS
Kungliga AK
Honda Civic Type-R
SE
1
Anders Åberg
Björn Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 208 R2
Rallyshop Motorsport
SE
2
Emil Carlsson
Magnus Nilsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
SE
2
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi EVO IX
SE
2
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Mitsubishi EVO 9
SE
2
Jacob Jansson
Stefan Gustavsson
MK Kopparberg
Ludvika MS
Mitsubishi EVO X R4
Da Transport AB Grängesberg
SE
3
Martin Adolfsson
Alfred Andersen
Säffle MC
Åmåls MK
Volvo 940
Powerstruc AB
SE
3
Ola Axelsson
Tommy Sjölin
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 940
Axelssons Turisttrafik AB
SE
3
Robert Eriksson
Jens Thapper
Eskilstuna MK
SMK Motala Bil
Renault Clio R3
Team Hertz
SE
3
Daniel Ernstedt
Henrik Hamberg
KAK
Suzuki Swift
SE
3
Johan Green
Kevin Athley
Hässlaholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
3
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Opel Astra KitCar
SE
3
Eric Johansson
Eric Hult
SMK Nyköping
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Jonas Johansson
Malin Strömberg
MK Ran Askersund
MK Ran Askersund
Toyota Corolla
SE
3
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
3
Maths Johnsson
Mårten Hearthly
Ydre MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
3
Martin Lundquist
Christian Segerström
Fagersta MK
Fagersta MK
VW Golf II
SE
3
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Andreas Sjölander
Sofie Lundmark
SMK Gävle
Piteå MS
Citroën DS3 R3 Max
Ramudden.se
SE
3
Pelle Wilén
Martin Holmdahl
Strängnäs AMS
MK Ran Askersund
Toyota Corolla R3
Elite Oil
SE
3
Jonas Åkesson
Joakim Karlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
Team Nybe
SE
4
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Mitsubishi R5
SE
4
Fredrik Alsdal
Ida Bood
SMK Arboga
MK Ratten
Ford Fiesta R5
SE
4
Martin Hagman
Lotta Lundqvist
MK Rimo
MK Rimo
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
4
Niklas Hägg
Christer Carlsson
SMK Hälsinge
Katrineholms MK
Skoda Fabia S2000
L. Häggs Bildemontering AB
SE
4
Anders Karlsson
Pierre Ellison
Säffle MC
Säffle MC
Mitsubishi Mirage R5
SE
4
Jonas Kruse
Håkan Ekholm
Karlstads MC
Hyllinge MS
Mitsubishi EVO 7
SE
4
Frank Tore Larsen
Torstein Eriksen
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Ford Fiesta R5
Adapta Motorsport
NO
4
Kenneth Lodeklint
Felicia Grundtman
Vallentuna MK
Eskilstuna MK
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
4
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
SE
4
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Wäxjö MS
Citroën DS3 R5
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Focus WRC
SE
5
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Peugeot 208
SE
5
Jonna Eson Brådhe
Julia Svensson
Haninge MK
Gullabo RC
Peugeot 208 R2
System Edström Bilinredningar AB
SE
5
Samuel Gustavsson
Dennis Norén
SMK Valdemarsvik
V:a Östergötlands MK
Citroën C2 R2 Max
SE
5
Kevin Jirvelius
Sophia Karlsson
SMK Örebro
Taxinge MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Sebastian Johansson
Timmy Berntsson
Gotlands MF BK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
Jr Motorsport AB
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK
Ford Fiesta R2
Dekaltrim.nu
SE
5
Hampus Larsson
Mikael Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
5
Jari Liiten
Emil Eklund
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
5
Elias Lundberg
Jim Hjerpe
SMK Sala
Säters MK
Peugeot 208 R2
Gulvalla Rallyteam
SE
5
Eddie Lundqvist
Kristian Brandvold
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
Team Lumek Motorsport
SE
5
Petter Palmqvist
Håkan Jacobsson
SMK Gävle
Norbergs MC
Peugeot 208
SE
5
Dennis Rådström
Johan Johansson
Östmarks MFF
SMK Valdemarsvik
Ford Fiesta R2
SE
5
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Ford Fiesta R2T
Ford Motor Company AB
SE
5
Steve Røkland
Tom Woodburn
KNA Kongsvinger
Morecambe
Peugeot 208 R2
NO
5
Erik Telehagen
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Peugeot 208 R2
SE
6
Simon Andersson
Urban Fröjd
Bengtsfors MC
Falköpings MK
Volvo 940
SE
6
Emelie Axelsson
Alexander Glavsjö
Säffle MC
Fryksdalens MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Jonatan Johannesson
Stefan Ahl
Gullabo RC
Wäxjö MS
VW Golf 3 KitCar
Jerrys Motorsport
SE
6
Emil Karlsson
David Arhusiander
Hällefors MK
Jämtlands MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
6
Pontus Lönnström
Jessica Larsson
Nora MK
Rasbo MK
Volvo 242
SE
6
Andreas Persson
Henric Persson
MK Ratten
MK Ratten
Renault Clio RS
Helmia Motorsport
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Suzuki Ignis S1600
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Mikael Wallon
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 242
Bärgningstjänst/sverigeflaket
SE
6
Pontus Åhman
Patrik Åhman
Almunge MK
Almunge MK
Opel Corsa B
SE
13
Petter Fausko
Leif Arne Neset
NAF Asker & Bærum Motorsp
Asker Og Bærum Motorsport
Opel Kadett
NO
14
Werner Loeseke
Paul Tenberge
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 940
DE
14
Siegfried Mayr
Renate Mayr
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 240
DE
14
Stefan Schultes
Linus Noll
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 740
DE
30
Christoffer Holmberg
Karlskrona Automobil Klub
Opel Ascona B
SE
www.resultatservice.com

Meny

South Swedish Rally

25 - 27 maj 2017 - South Swedish Rally