Anmälningslista

Anmälda till Rally SSRC: Midsommardansen

13 maj 2017 - Ljungby MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutant 1
2 Ungdom 6
3 Appendix K (till 1990 års modell) A-B-C förare 6
4 R4/R5 (4wd) A-B-C förare 8
5 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat.special 2 wd)A-förare 21
6 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) A-förare 8
7 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) A-förare 3
8 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat special 2 wd) B-förare 16
9 R1B B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) B-förare 7
10 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) B-förare 4
11 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat. Special 2 wd) C-förare 3
12 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) C-förare 10
13 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) C-förare 8
30 Föråkare godkänd av arrangören före anmälan. 1
Totalt 102

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Martin Bysén
Sebastian Idensjö
Ryds MK
Kalmar MK
Volvo 244
SE
2
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
2
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Kevin Gustavsson
Kjell Karlsson
Asarum MS
Ryds MK
Opel Astra
SE
2
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Polo
Rallyshop Motorsport
SE
2
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
2
Anton Johansson
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
3
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
3
Thomas Gustafsson
Sofie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Saab 96
SE
3
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
3
Sune Lorentzson
Dan Sjöqvist
Skillingaryds MK
Anderstorp RC
Opel Kadett GSI
SE
3
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
3
Patric Petersson
Stefan Vahlin
Gullabo RC
Gränna MK
Volvo 142 S
SE
4
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Mitsubishi R5
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
4
Nils Jensen
Ida Lidebjergranberg
Haninge MK
Asarums MS
Skoda Octavia WRC
SE
4
Lars-Erik Larsson
Peter Wester
Kinds MK
Kullings MS
Audi S2
SE
4
Sune Larsson
Håkan Oddshammar
SMK Hörby
Lunds AC
Mitsubishi R5
SE
4
Bengt Persson
Tobbe Ivarsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO
SE
4
Peter "peppe" Rosinski
Fredrik "rauken" Karlsson
Simrishamns MK
Jungnerligans RC
Opel Calibra WRC
Zerocool Racing
SE
4
Urban Stacke
Robert Anrep-Nordin
Skillingaryds MK
Lessebo MK
Mitsubishi EVO VII
SE
5
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
5
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
5
Robert Karlsson
Erik Lindfors
Ljungby MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
5
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
5
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
5
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
5
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
5
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
5
Görgen Persson
Hässleholms MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
5
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
5
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
5
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
5
Mikael Simon
Michael Exenberger
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
5
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
5
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
5
Yngve Tjörnbo
Tommy Sävevik
Tjust MK
Vara MK
Toyota Corolla
SE
5
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
6
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
6
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
6
Anders Hjälmeby
Dan Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940 Voc
SE
6
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
6
Ingemar Månsson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
6
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
6
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
6
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Jesper Larsson
Micke Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
7
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
7
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
8
Andreas Axelsson
Anders Karlsson
Grimslöv MS
Gullabo RC
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
8
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
8
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Olofströms MK
VW Golf 16V
SE
8
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
8
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
8
Jimmy Kristensen
Erik Telehagen
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Mikael Larsson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team 4240
SE
8
Lars Lindberg
Annie Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
8
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T Ecoboost
SE
8
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Opel Corsa B
SE
8
Rickard Mattisson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK

SE
8
Joakim Nilsson
Morgan Sandberg
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
8
Håkan Olsson
Henric Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
8
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
8
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
8
Anders Åberg
Björn Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 208 R2
Rallyshop Motorsport
SE
9
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
9
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
9
Kenth Lindkvist
Vakant
Ryds MK
Volvo 940
SE
9
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
9
Tobias Petersson
Linda Söderström
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
9
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
9
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
10
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
VW Golf 2
SE
10
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
10
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
10
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
11
Jörgen Hildingsson
Martin Nilsson
Kristianstad MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
11
Berndt Holgersson
Lars Karlsson
Ljungby MK
Wäxjö MS
Opel Ascona B
SE
11
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
12
Veronica Blomquist
Roland Blomquist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
12
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
12
Lennart Karlsson
Martin Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Sam Karlsson
Fredrik Dehlin
Grimslövs MS
Hässleholms MK
Volvo 244
SE
12
Thomas Kurtsson
Sara Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
12
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
12
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
12
Robin Thörnberg
Julius Harsten
Vetlanda RRC
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
12
Viktor Zettergren
Lars Schlönzig
Wäxjö MS
Kalmar MK
Volvo 244
SE
13
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
13
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
13
Joakim Blansch
Britt-Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
13
Anton Johansson
Jonathan Gunnarsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GT
SE
13
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
13
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
13
Jonas Svensson
Philip Arvidsson
Hässleholms MK
Vimmerby MS
VW Golf III
SE
13
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
30
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com