Anmälningslista

Anmälda till Rally: Hässleholms GP

30 apr 2017 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare - R1a,Gr E, N-1400 2
2 A-Förare - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 5
3 A-Förare - R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 6
4 A-Förare - R3, Gr H 1601- 13
5 A-Förare - 4WD alla 6
6 B-Förare - R1a,Gr E, N-1400 6
7 B-Förare - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 6
8 B-Förare - R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 6
9 B-Förare - R3, Gr H 1601- 10
10 B-Förare - 4WD alla 4
11 C-Förare - R1a,Gr E, N-1400 6
12 C-Förare - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 3
13 C-Förare - R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 1
14 C-Förare - R3, Gr H 1601- 2
15 C-Förare - 4WD alla 1
16 HRC App K - 1986 0-1300 cc 1
17 HRC App K - 1986 1301-1600 0
18 HRC App K - 1986 1601-2000 4
19 HRC App K - 1986 2001- 4
20 Juniorlicens 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 3
Totalt 91

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jesper Larsson
Johan Olofsson
Kristianstads MK
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
1
Magnus Sigvardsson
Mattias Persson
SMK Hörby
Svedala MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
2
Erik Andersson
Janne Persson
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Rikard Fors
Jörgen Nilsson
SMK Hörby
Volvo 940
AM Elteknik
SE
2
Ingemar Månsson
Vakant
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Hampus Larsson
Felicia Andersson
Kristianstads MK
SMK Hörby
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
3
Jonas Olsson
Julius Harsten
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
3
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
3
Roger Sloberg
Per Nilsson
Hässleholms MK
Eslöv MK
Citroën Saxo
SE
3
Robin Svensson
Sandra Wybrands
SMK Hörby
Peugeot S1600
Team4240
SE
3
Rasmus Sørensen
Heidi Knudsen
Dansk Rally Club
Grindsted Motorklub
Citroën C2 R2 Max
Rasmus Sørensen Motorsport
DK
4
Martin Andersson
Tba
Arlövs Motor Club
BMW Compact
SE
4
Tommy Andersson
Thomas Hallén
SMK Hörby
Arlövs MC
BMW M3
SE
4
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
John Frederiksen
Thomas Holm Hansen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
4
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
4
Jörgen Hansen
Winnie Hansen
001 Askh
Porsche 997 GT3
DK
4
Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
4
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
4
Mats Lundahl
Marie Eriksson
Svedala MK
Svedala MK
BMW M3
SE
4
Ebbe Nilsson
Joacim Wessberg
Hässleholms MK
Hörby MK
Tba
SE
4
Johnny Pedersen
Rene Kristiansen
Vas
BMW M3
Jp Rally/ Yokohama
DK
4
Kenneth Petersen
Finn Richardt
023
014
BMW M3
DK
4
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
5
Rune Danneborg
Henning Elvekrok
KNA Aust Agder
NMK Kongsberg
Mini Jcw 1,6T WRC
Innovation Motorsport As
NO
5
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta R5
SE
5
Steen Johansen
Peter Hargreave
Koa
Mitsubishi Lancer
Steen Johansen Rallying
DK
5
Sune Larsson
Mariola Karlsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi R5
SE
5
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
SE
5
Lars Östring
Anders Lundahl
Helsingborgs KK
SMK Hörby
Ford Escort Cosworth WRC
SE
6
Fredrik Dehlin
Daniel Kristensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic V-Tec
Dehlins Motorsport
SE
6
Björn Hansson
Lyn Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mazda 323 F
SE
6
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
6
Tommy Malm
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
Toyota Corolla
SE
6
Kenth Mattsson
Jonny Jönsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Ascona B
SE
6
Kenneth Saust
Daniel Thuesen
Ask Hedeland
Peugeot 208 Mrc
DK
7
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
7
Jonas Hansson
Johan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Lars Ingesson
Karljohan Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo S70
SE
7
Rolf Arne Nilsson
Mats Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
7
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
8
Jesper Koldsø
Simon Poulsen
Slagelse Autosport
Mini 1275 GT
Koldsø Motorsport
DK
8
Michael Koldsø
Endags Licens
Sas
Sas
Austin Cooper S
DK
8
Gert Marboe
Michael Gammelgaard
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Citroën DS3
Marboe Motorsport
DK
8
Andreas Persson
Jonas Johansson
Simrishamns MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
8
Lasse Murmann Sørensen
Mette Jensen
Ras
Opel Adam R2
DK
8
Poul-Jørgen Videslet
Ask Hedeland
Seat Ibiza
DK
9
Rasmus Andersen
Oliver Andersen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Mazda Rx-8
Rmautosport
DK
9
Thomas Brolin
Camilla Brolin
Vara MK
Vara MK
Skoda Octavia KitCar
SE
9
Ingvar Hansson
Andreas Berg
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW 325
SE
9
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
9
Uffe Jansson
Olof Thulin
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Kadett
SE
9
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
9
Erik Larsen
Kalle Hauerberg
Dansk Rally Klub
Ask Hedelans
Volvo 850 T
DK
9
Anders Larsson
Tobias Larsson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
9
Jimmy Möllerström
Annie Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
9
Tommy Nilsson
Johan Thuresson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type R
SE
10
Bengt Bengtsson
Linda Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 5
SE
10
Morten Clausen
Anja Bergholdt
Viking Auto Sport
Viking Auto Sport
Subaru Imprezza
Cc Motorsport
DK
10
Viktor Løsch Danneborg
Odin Grimstvedt
KNA Aust-Agder
Citroën DS3 R5
NO
10
Jan Jacobsen
Jan Jønck
Hamo
Hamo
Mitsubishi EVO 9
DK
11
Jan Bruhno
Carl-Erik Sjöstrand
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 99
SE
11
Fredrik Karlsson
Eslövs MK
VW Golf
Eko Motorsport
SE
11
Alexander Nilsson
Fanny Ter-Borch
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
SE
11
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona B
SE
11
Oliver Saust
Peter Rasmussen
Askh 001
Askh 001
Opel Adam Mrc
Oliver Saust Rallysport
DK
11
Esko Siren
Adrian Siren
Gullabo RC
Gullbo RC
VW Golf
E.s Racing
SE
12
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstads Racing Clu
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
12
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
12
Henrik Rehn
Andreas Johnsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
SE
13
Per-Ivar Pi Hellberg
Osby MK
Toyota Corolla GTI
SE
14
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
14
Anders Stenkilsson
Simrishamns MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
15
Magnus Johannesson
Matts Andersson
Kristianstad MK
Hässleholms MK
Lancia Delta Integrale
SE
16
Poul Pape Juel Jensen
Michael Christensen
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
Ppjminiracing.dk
DK
18
Bo Andersen
Erik Rasmussen
Randers Auto Sport
Randers Auto Sport
Opel Kadett Gt/e
DK
18
Flemming Hansen
Palle Gustafsen
Slagelse Autosport
Slagelse Autosport
Ford Escort RS2000
Suså Motorsport
DK
18
Hans Erik Madsen
Erik Bo Hansen
045 Romk
045 Romk
Opel Ascona
Madsenmotorsport
DK
18
Stefan Persson
Åke Persson
Racerhistoriska Klubben
Racerhistoriska Klubben
Opel Kadett Gt/e
SE
19
Per Andersen
John Nielsen
071 Randers
Triumph TR7V8
DK
19
Søren Bøgeskov
Christian Fisker
Randers Auto Sport
Horsens Automobil Og Moto
Volvo 240 Turbo Grp. A
Bøgeskov Motorsport
DK
19
Per G Hansen
Karsten M Svensson
Slagelse Auto Sport
Hässleholms MK
Porsche 911 3,0 RS
K M Svensson Motorsport
DK
19
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Fiat 131 Abarth
SE
20
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Polo
Team Rallyshop.se
SE
20
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 244 Voc
SE
30
Michael Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
30
Tommy Olofsson
Hässleholms MK
Audi quattro
SE
30
C G Wilke
Hässleholms MK
Ford Focus RS
SE
www.resultatservice.com