Anmälningslista

Anmälda till Rally SSRC: Simrishamnsmixen

1 apr 2017 - Simrishamns MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 3
2 Regularity 19
3 App. K -1965 0
4 App. K 1966 - 75 2
5 App. K 1976 - 81 3
6 App. K 1982 - 85 0
7 A, B ,C-förare R4, R5 - 4WD 21
8 A -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 40
9 A-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 8
10 A & B -förare Gr.E, Gr N <1400 - Standard R1a 10
11 B & C -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 25
12 B-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 13
13 C-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 11
14 C-förare Gr.E, Gr N <1400 - Standard R1a 11
15 Ungdomsrally 7
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 4
Totalt 177

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 740
SE
1
Tobias Ekelund
Erik Ingeshög
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 740
SE
1
Johannes Ljungbäck
Marcus Gadd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 9-3
SE
2
Hasse Andersson
Stefan Norberg
Kolsva MS
SMK Hedemora
Opel Ascona B
SE
2
Mats Andersson
Arne Gustafsson
Växjö MS
Växjö MS
Saab 96 V4
SE
2
Roger Andersson
Rose-Marie Andersson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Saab V4
SE
2
Tore Bigsten
Inga Bigsten
Götene MK
Götene MK
Volvo PV 544
SE
2
Ingemar Bjerkborn
Simon Bjerkborn
KAK Syd
Mscc
MG A Coupé
Bjerkborn Historic Rally Team
SE
2
Patrick Carlsson
Per-Jan R S Carlsson
MK Gutarna
MK Gutarna
Volvo 262 Bertone
SE
2
Öved Clasén
Britt-Marie Clasén
Linköpings MS
Linköpings MS
Saab 99
SE
2
Magnus Ershede
Roger Jansson
Götene MK
Götene MK
Saab V4
SE
2
Jan Fransson
Ann Wibeck Fransson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW 1303S
SE
2
Mats Hellkvist
Barbro Martinsson
Hallsbergs MK
Hallsbergs MK
Volvo 240
SE
2
Staffan Jansson
Stefan Jansson
Västerås MS
Västerås MS
Saab V4
SE
2
Kenneth Johansson
Kerstin Johansson
Mölndals BSK
Mölndals BSK
Opel Ascona A
SE
2
Göran Ljung
Mats Carlbom
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 244
SE
2
Jan Nihlén
Monica Nihlén
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 144
SE
2
Göran Ohlsson
Lennart Andersson
KAK
KAK
Porsche 911
SE
2
Christer Svensson
Sten Bondesson
Mönsterås MK
Gullabo RC
MG 1300 MK II
SE
2
Lars-Gunnar Widell
Rickard Stenblom
Vara MK
Götene MK
Saab 900
SE
2
Bengt Åkesson
Per Olof Åkesson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Saab 96 V4
SE
2
Jan Österberg
Krister Berglund
Forshaga MC
Kils MK Bil
VW Golf
SE
4
Patrik Axelsson
Dan Barvö
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Sven Nord
Bo Nilsson
Simrishamns MK
Tomelilla MK
Volvo 164
SE
5
Kjell Fransson
Peter Fransson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
5
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
5
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Fiat 131 Abarth
SE
7
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
7
Fredrik Alsdal
Ida Bood
SMK Arboga
MK Ratten
Ford Fiesta R5
SE
7
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
7
Stig Andervang
Robin Eriksson
Almunge MK
SMK Valdemarsvik
Ford Escort Cosworth
SE
7
Bengt Bengtsson
Linda Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 5
SE
7
Osborn Eklundh
Roger Clausson
Kullings MS
Sjöbo MK
Subaru WRX STI -N14
Www.swita.se
SE
7
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta R5
SE
7
Nils Jensen
Erika Ledin
Haninge MK
SMK Hörby
Skoda Octavia WRC
SE
7
Lars-Erik Larsson
Peter Wester
Kinds MK
Kullings MS
Audi S2
SE
7
Sune Larsson
Håkan Oddshammar
SMK Hörby
Lunds AC
Mitsubishi R5
SE
7
Göran Lindström
Kjell Andersson
Huddinge MK
Huddinge MK
Mitsubishi Lancer
Högdalens Bil & Skadecenter AB
SE
7
Niclas Melin
Mikael Frejd
Höglandets Motorsällskap
Vetlande RRC
Nissan GTI-R
SE
7
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
7
Bengt Persson
Tobbe Ivarsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO
SE
7
Björn Persson
Cay Nyberg
Huddinge MK
Huddinge MK
Mitsubishi EVO 7
SE
7
Robert Scholander
Jonas Magnér
SMK Eksjö
KAK Motorsport
Mitsubishi Evolution 9
SE
7
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
7
Urban Stacke
Robert Anrep-Nordin
Skillingaryds MK
Lessebo MK
Mitsubishi EVO VII
SE
7
Sofia Sörensson
Anders Sörensson
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO IX
SE
7
Saku Vierimaa
Duncan Mcniven
Tapiola Ua
Esrc
Ford Focus WRC
Balticrallyrent.com
FI
7
Algot Öberg
Niklas Johansson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Subaru STI WRX
Nj Elinstallation
SE
8
Mikael Andersson
Martin Nilsson
Hässleholms MK
Simrishamns MK
Volvo 940
SE
8
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Johan Axelsson
Patrik Knutsson
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
Team Skeppsbrons
SE
8
Björn Beck
Kjell Persson
Åmåls MK
Åmåls MK
Ford Escort
SE
8
Pontus Berglund
Tom Törngren
SMK Hörby
Nässjö MK
Volvo 940
SE
8
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
SE
8
Anton Claesson
Jörgen Lindahl
Grimslövs MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
8
Fredrik Ekenved
Markus Börjesson
Göteborgs MF
Älvbygdens MK
Volvo 940
SE
8
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
8
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
8
Ulf Eriksson
Niklas Jennersjö
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Opel Astra
SE
8
Peter Fredriksson
Mikael Andersson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Renault Clio Sport
SE
8
Kjell Friberg
Jan Östh
KAK Motorsport
KAK
Ford Fiesta
SE
8
Johan Green
Kevin Athley
Hässlaholms MK
Växjö
Toyota Corolla
SE
8
Anton Janson
Timmy Berntsson
Kinds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Jonatan Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 3 KitCar
Jerrys Motorsport
SE
8
Eric Johansson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Volvo 940
SE
8
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
8
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
8
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
8
Janne Kristiansson
Inge Petersson
Wäxjö MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
8
Joacim Kristiansson
Anders Björnmyr
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
8
Anders Kärnede
Martin Edlund
Älvbygdens MK
Älvbygdens MK
Opel Kadett GSI 16V
SE
8
Hampus Larsson
Mikael Holmgren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
8
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
8
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
8
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
8
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
8
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
Team Kåce Bilservice
SE
8
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Tyringe Bildemontering
SE
8
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
8
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
8
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
8
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Suzuki Ignis S1600
Bergfors Snickerifabrik
SE
8
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarums MS
Opel Astra OPC
SE
8
Daniel Wall
Lina Jonasson
MSK Kvarnvingarna
Ydre MK
Volvo 240
Kisa El Byrå
SE
8
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
8
Christopher Zeijlon
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
9
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
9
Joakim Hiljeström
Benny Holmstrand
Kullings MS
Kullings MS
Fiesta ST
Dekaltrim
SE
9
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
9
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
9
Ingemar Månsson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
9
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
9
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
9
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic V-Tec
SE
10
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
VW Golf 2
SE
10
Einar Fors
Nina Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
10
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
10
Jesper Larsson
Mikaela Lindahl
Kristianstads MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
10
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
10
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
10
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
10
Magnus Sigvardsson
Mattias Persson
SMK Hörby
Svedala MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
10
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
11
Anton Ahlberg
Björn Johnsson
Wäxjö MS
Hässleholm MK
Volvo 240
SE
11
Alexander Alexandersson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Opel Kadett
SE
11
Andreas Axelsson
Mikael Johansson
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
SE
11
Frida Axelsson
Stefan Gustavsson
Skillingaryds MK
Ludvika MS
Honda Civic Type-R
SE
11
Johan Bengtsson
Robin Bayley-P
Älmhults MK
Grimslövs MS
Volvo 242
Nybe AB
SE
11
Krister Krille Bengtsson
Pehr Wänggård Persso
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 242
SE
11
Hans Bååth
Magnus Skeppstedt
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW Compact
SE
11
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
11
Christian Gustafsson
Victor Johansson
Nässjö MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
11
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
11
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Olofströms MK
VW Golf 16V
JG Mark
SE
11
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
11
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
11
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
11
Mikael Larsson
Per Lundin
SMK Hörby
Simrishamns MK
Volvo 940
Team 4240
SE
11
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T Ecoboost
SE
11
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
11
Andreas Martinsson
Marie Lindblad
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 EVO
A-P Däckservice Älmhult
SE
11
Rickard Mattisson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Ford Fiesta
SE
11
Albin Nordh
Johan Karlsson
Ydre MK
Tjust MK
Renault Twingo
SE
11
Martin Olsson
Andreas Lexander
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 242
SE
11
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
11
Patrik Pettersson
Kalle Nattsson
Falköpings MK
Falköpings MK
Skoda Fabia R2
SE
11
Martin Tallberg
Pernilla Tallberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Kadett GSI
SE
11
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
12
Fredrik Alin
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
12
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Patrik Fredriksson
Kent Ola Björklund
Munkfors MC
MK Ratten
Volvo 940
SE
12
Lars Ingesson
Karljohan Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Michael Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
12
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
12
Lukas Kindgren
Vakant
Åtvidabergs MK
Volvo 940
SE
12
Niclas Lundgren
Thorbjörn Tholander
Åmåls MK
Toarps MK
Volvo 940
SE
12
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
12
Tobias Petersson
Linda Söderström
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
12
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby Mk
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
12
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
13
Kristoffer Bengtsson
Catrin Bengtsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
13
Arvid Johansson
Anders Johansson
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 940
SE
13
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
13
Sam Karlsson
Annie Möllerström
Grimslövs MS
Hässleholms MK
Volvo 244
SE
13
Markus Nilsson
Daniel Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
13
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
13
Emil Olin
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
13
Andre' Olsson
Rasmus Glifberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
13
Patrik Tallåker
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
13
Viktor Zettergren
Lars Schlönzig
Wäxjö MS
Kalmar MK
Volvo 244 Voc
SE
14
Jim Andersson
Mattias Lind
Norrahammars MK
Hässleholms MK
Volvo 944
SE
14
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
14
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
14
Johan Brorson
Joakim Tollesson
Dals MK
Dals MK
Saab 900
SE
14
Clas-Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
14
Patrik Lund
Johan Karlsson
Målilla MK BK
Vimmerby MS
Toyota Corolla
SE
14
Esko Siren
Conny Hjelm
Gullabo RC
Kils MK
VW Golf
E.s Racing
SE
14
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
14
Jonas Svensson
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
14
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
14
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mercedes C180
SE
15
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
15
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
15
Kevin Gustavsson
Vakant
Asarum MS
Opel Astra
SE
15
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Polo
Team Rallyshop.se
SE
15
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 244 Voc
SE
15
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
SE
15
Tim Lagerstam
Magnus Lagerstam
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
30
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi R 5
SE
30
Tony Magnusson
Joakim Olsson
Tomelilla MK
Simrishamns MK
VW Golf
SE
30
Peter Nilsson
Tommy Nilsson
Simrishamns MK
SMK Hörby
Opel Ascona
SE
30
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
www.resultatservice.com