Anmälningslista

Anmälda till Rally - BRC: Anderslövsrallyt

25 mar 2017 - Trelleborgs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E. 7
2 C-förare Grupp E. 13
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N - 16
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc. 17
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975. 9
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD. 4
7 A-B-C-förare: Max 74 0
8 A-B-C-förare: Grupp H Classic, 7
9 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. 18
10 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. 15
11 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. 11
12 Debutanter. 1
13 Ungdomsrally 4
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 4
Totalt 126

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Johan Broman
Rickard Adelind
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Toyota Corolla
SE
1
Einar Fors
Stefan Olofsson
SMK Hörby
Eslövs MK
VW Golf
SE
1
Jesper Larsson
Steffen Rosengren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
1
Andreas Lexander
Lasse Antikainen
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Ford Focus
SE
1
Tommy Malm
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
Toyota Corolla
SE
1
Magnus Sigvardsson
Mattias Persson
SMK Hörby
Svedala MK
VW Golf II
SE
1
Lars Svensson
Philip Arvidsson
Hässleholms MK
Vimmerby MS
VW Golf III
SE
2
Jim Andersson
Tom Andersson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Volvo 944
SE
2
Jonas Andersson
Markus Hansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 99
SE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
Larssons Plåtslageri
SE
2
Anders Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
VW Golf II
SE
2
Marcus Johansson
Carl Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Jonas Karlsson
Oskar Pettersson
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 740
SE
2
Clas-Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
2
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
2
Jonas Lindfors
Erik Lindfors
Eskilstuna MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Henrik Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf
SE
2
Kristoffer Pilebrand
Robin Davidsson
Nybro AC
Nybro AC
VW Golf
SE
2
Patric Sundström
Tim Hammarström
Göteborgs MF
Älmhults MK
VW Golf 2 GT
SE
2
Claes Örnskog
Vakant
Gränna MK
Golf 2
SE
3
William Andersson
Roger Dahlberg
Vimmerby MS
Emådalens MK
Volvo 940
SE
3
Robert Bertilsson
Palle Palmberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Suzuki Swift
Team Rma
SE
3
Jesper Gunnarsson
Aron Gunnarsson
Södra Sunnerbo MK
Södra Sunnerbo MK
Volvo 940
SE
3
Michael Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
3
Jimmie Karlsson
Per-Ivar Pi Hellberg
Olofströms MK
Osby MK
Volvo 940
SE
3
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
3
Lukas Kindgren
Vakant
Åtvidabergs MK
Volvo 940
SE
3
Peo Kindgren
Lars Jansson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 940
SE
3
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
3
Ingemar Månsson
Lotta Strand
SMK Hörby
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
3
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
3
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 944
SE
3
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
3
Ola Wingren
Hampus Wingren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 240
SE
4
Kevin Andersson
Viktor Zettergren
Skillingaryds MK
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
4
Veronica Blomquist
Roland Blomquist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
4
Christopher Gustafson
Boo Hidsjö
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 940
SE
4
Jonas Gustavsson
Kenneth Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
4
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
4
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
4
Joakim Karlsson
Ryds MK
Volvo 240
SE
4
Sam Karlsson
Fredrik Dehlin
Grimslövs MS
Hässleholms MK
Volvo 244
SE
4
Torbjörn Karlsson
Johanna Jansson
Grimslövs MS
Grimslöv MS
Volvo 940
SE
4
Morgan Nillekvist
Leif Håkansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
4
Emil Olin
Svene Johansson
Simrishamns MK
Volvo 940
SE
4
Andre' Olsson
Bengt Persson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
4
Hampus Ströbeck
Tobjörn Ströbeck
Höörs MK
Höörs MK
Volvo 940
SE
4
Rasmus Svensson
Victor Johansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
4
Robin Thörnberg
Vakant
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
5
Jens Andersson
Roger Myhre
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
5
Gert Bengtsson
Stefan Persson
Ryds MK
Ryds MK
Opel Ascona
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
5
Joakim Ekstrand
Morgan Möller
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
5
Per Eriksson K
Göran Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW 1303 S
SE
5
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
5
Rune Nilsson
Elias Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
5
Sven Nord
Bo Nilsson
Simrishamns MK
Tomelilla MK
Volvo 164
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emma Saikanmäki
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
6
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort BDG
SE
6
Mats Karlsson
Lars-Olof Gustafsson
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 242
Team Skeppsbrons
SE
6
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Fiat 131 Abarth
SE
6
Thomas Theorin
Anderstorp RC
Volvo 242
SE
8
Mattias Bengtsson
Emelie Lexander
Ryds MK
Hässleholms MK
Toyota Starlet
SE
8
Björn Borgqvist
Daniel Borgqvist
Olofströms MK
Olofströms MK
BMW 325
SE
8
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
8
Göran Johansson
Jakob Sandberg
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
SE
8
Lars Johnsson
Kajsa Bergstedt
Hässleholms MK
Kristianstads FRC
Wv Golf
SE
8
Åke Månsson
Tommy Olsson
Asarumsms
Asarums MS
Volvo 242
SE
8
Mikael Willander
Göran Mårtensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 242
SE
9
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
9
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Ulf Eriksson
Niklas Jennersjö
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Volvo 242
SE
9
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
9
Tom Kristensson
Johan Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Janne Kristiansson
Raimo Carlsson
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Joacim Kristiansson
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
V:a Östergötlands MK
Toyota Corolla
SE
9
David Lindström
Ulf Thörjesson
Skillingaryds MK
Ryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
9
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Kent Nordquist
Per-Erik Hellström
Vansbro MK
Fredriksbergs MK
Volvo 940 EVO
SE
9
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
Team Kåce Bilservice
SE
9
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Tyringe Bildemontering
SE
9
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
9
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
9
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
9
Yngve Tjörnbo
Sören Johansson
Tjust MK
Tjust MK
Toyota Corolla
SE
10
Andreas Axelsson
Mikael Johansson
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
SE
10
Jerry Bengtsson
Mikael Andersson
Ryds MK
Ryds MK
VW Golf GTI 16V
Jerrys Motorsport
SE
10
Lasse Carlsson
Joakim Schandersson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Christian Classon
Eva Ottosson
Gullabo RC
Gulabo RC
Opel Ascona B
SE
10
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
10
Ingvar Hansson
Håkan Oddshammar
SMK Hörby
Lunds AC
BMW 325
SE
10
Filip Håkansson
Magnus Karlsson
Asarums MS
Asarums MS
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
10
Willy Ingemansson
Jonny Carlsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
10
Rasmus Linddahl
William Sjökvist
Skillingaryds MK
Norrhammars MK
Volvo 940
SE
10
Jimmy Möllerström
Annie Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
10
Gunnar Olsson
Roger Andersson
Pilatorpsmk
Kristianstad MK
Volvo 944
Tyringebildemontering AB
SE
10
Håkan Olsson
Marcus Söderlund
Asarums MS
Volvo 940
SE
10
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
10
Robert Svensson
Tobias Evehag
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
10
Alfred Wigren
Rasmus Berggren
Simrishamns MK
Tomelilla MK
BMW 325
Awimex International AB
SE
11
Kenny Andersson
Martin Nilsson
Olofströms MK
Simrishamns MK
VW Golf 2
SE
11
Per-Arne Axelsson
Linus Hedström
Gullabo RC
MK Brinkarna
BMW E30
SE
11
Per Bondesson
Sten Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GTI
SE
11
Robert Goude
David Pettersson
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
11
Magnus Grahn
Vip
Gränna MK
Grännamk
Opel Astra
SE
11
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstad MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
11
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
11
Gert Karlsson
Jonas Andersson
MK Brinkarna
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
11
Peter Lindén
Thomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 240
SE
11
Tony Magnusson
Joakim Olsson
Tomelilla MK
Simrishamns MK
VW Golf
SE
11
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
12
Anton Johansson
Jonathan Gunnarsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf MK2
SE
13
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team Rallyshop.se
SE
13
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 244 Voc
SE
13
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
SE
13
Adrian Ring
Jan Ring
Linköpings MS
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
30
Hampus Larsson
Anna Larsson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
30
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
30
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
30
Conny Svensson
Andreas Berg
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com

Meny

Anderslövsrallyt

25 mar 2017 - Trelleborgs MK

Pågående Tävling